"Sąsiedzka miłość", Dominika Smoleń

 

  W wolnych chwilach nadrabiam czytanie książek, które leżą już kilka miesięcy. Na szczęście ich stos się zmniejsza i mam nadzieję, że niedługo będę mogła wszystko czytać na bieżąco. „Sąsiedzka miłość” to moja pierwsza książka autorki- Dominiki Smoleń, ale na pewno nie ostatnia. Podoba mi się styl pisania i lekkość, więc chętnie poznam inne tytuły spod pióra tej autorki.
  Marcelina i Igor znajdą się od dziecka, przyjaźnili się, ale z czasem ich znajomość zanikła. Igor zerwał kontakt z sąsiadka w momencie, kiedy ona zaczęła czuć coś więcej. Mijają lata, dziewczyna wraca do domu na wakacje i jej znajomość z Igorem się odnawia. Chłopak przechodzi trudne chwile, jego dziewczyna Anastazja oddala się od niego. Dlaczego dziewczyna go unika? Jak zmieni się życie Igora po powrocie Marceliny? Co wydarzyło się lata wcześniej, że chłopak zaczął ją unikać?
  Książka jest lekka, ale porusza trudne tematy. Ukrywana latami nieodwzajemniona miłość, radzenie sobie po stracie kogoś ważnego w życiu, walkę o siebie i swoje szczęście. Nie jest to gorący romans, to obyczajowa książka o przyjaźni. Bohaterowie książki są ciekawi, każdy z nich jest inny i inaczej postępuje, dzięki czemu dzieje się wiele. Nie ma może zbyt wiele zwrotów akcji i wydarzeń przyspieszających bicie serca, ale są zaskoczenia, niespodziewane sceny. Można się uśmiechnąć w trakcie czytania, a także uronić łzy. Jest to smutna historia, która pokazuje, że nie zawsze można mieć to, czego się pragnie. Autorka skupia się na uczuciach bohaterów, emocjach, na ich problemach i drodze do szczęścia. Na początku myślałam, że dostanę lekki romans z sąsiadem, ale się pomyliłam, chociaż nie żałuję, bo ta książka zasługuje na uwagę.

 

  Znacie twórczość Dominiki Smoleń? Chętnie poznam Wasze zdanie na temat innych jej książek.

 

4 komentarze:

 1. Z uwagi na tematykę chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam niczego Dominiki, a właśnie jej obyczajową wersję lubię najbardziej. Zapisuję tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Autorka potrafi tworzyć naprawdę ciekawe historie i widzę, że ta też taka jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki Dominiki Smoleń, ale tego tytułu jeszcze nie miałam przyjemności poznać, więc wszystko przede mną :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger