„Cała ja”, Beata Majewska

 

  „Cała ja” to książka, która została napisana przez Beatę Majewską pod pseudonimem Augusta Docher. Teraz książka została ponownie wydana przez autorkę pod jej prawdziwym nazwiskiem i przez wydawnictwo jej męża. Jako fanka autorki przeczytałam tę historię, która rozwaliła mnie emocjonalnie, a poruszane tematy pokazały, że autorka nie boi się wkładać kija w mrowisko.
  W książce poznajemy dwie dziewczyny Milenę i Paulę. Milena to 17-latka, która po śmierci ojca dochodzi do siebie. Jest w związku z Jankiem, który skrywa pewną tajemnicę, a gdy ta wychodzi na jaw, ich związek się rozpada. Dziewczyny w rozpaczy trafia w ramiona przyjaciela rodziny, dużo starszego Jacka. Ich romans jest dla obojga pięknym doświadczeniem: ona młoda i nieznajoma życia popełnia błędy w tym związku i on dojrzały i odważny przez swe czyny mężczyzna, który zna nastolatkę od najmłodszych lat. Czy taki związek ma możliwość przetrwania? Paula dziewczyna tajemnicza, która w ciszy cierpi i swój ból chce wypełnić pracą. Skryta i samotna, poznaje Pawła, zauroczonego jej osobowością, postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Skrzywdzona przez los Paula po długich staraniach chłopaka, otwiera się na nową znajomość i wpuszcza go za swój obronny mur wycofania i zamknięcia na otoczenie. Powoli, powolutku ich relacje się zmieniają w uczucia. Czy uda im się razem przejść przez traumę, która nosi w sobie Paula? Czy jej przeszłość nie zniszczy tego, co się między nimi zrodziło? Obie dziewczyny są inne, a jednocześnie takie same. Razem tworzą jedność, która będzie musiała stawić czoła losowi. Co je łączy?
  „Cała ja” to trudna historia nastolatki, która dorastając zmaga się z wieloma przeszkodami, w drodze do szczęścia. Poruszone wątki: ukryta orientacja, związek z dużą różnicą wieku, rodzinne tajemnice, nieszczęśliwa miłość, trudne decyzje mające wpływ na całe życie, układanie życia na nowo, zmaganie się z niesprawiedliwością sprawia, że ta historia jest poruszająca i wzburzająca. Losy Mileny i Pauli pokazują trudną drogę do miłości, zaufania, szczęścia i życia odpowiedniego do wieku. Fabuła całości jest nieszablonowa, autorka swoją pomysłowością zaskakuje i pokazuje, że nie zawsze to, co widzimy jest tym, o czym myślimy, że każdy ma swoją przeszłość, która go zmieniła. Tajemnice rodzinne prowadzą do wielu strasznych rzeczy, które nigdy nie powinny się wydarzyć i warto zastanowić się, czy takie tajemnice mają sens, w końcu prawda zawsze kiedyś wychodzi i można dzięki niej pominąć wiele nieszczęść. Miłość została pokazana w różnych światłach, nie wszystkie są różowe i pozytywne, ale zawsze warto mieć nadzieję, że trafi się na odpowiednią osobę i uczucia do każdego będą inne. Jest to książka, pokazująca trudną historię, która dla wielu osób będzie nie do zaakceptowania, ale pamiętajcie to wymyślona historia i fikcja literacka, która ma wzbudzać emocje w czytelniku. Emocji tutaj nie brakuje, a wręcz jest ich nadmiar. Polecam książkę.

Czytaliście tę książkę? Znacie twórczość Beaty Majewskiej?


Współpraca reklamowa z autorką

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger