Domowa szklarnia- z czego najlepiej wykonać ogrodowy niezbędnik

 

 Mamy jesień, a ja już myślę o przyszłym roku i planuję jak zagospodarować swój ogród. Jednym z moim małych marzeń, jest posiadanie szklarni, w której będę mogła hodować warzywa i owoce. Mam nadzieję, że przez wolniejszy czas zimą mój mąż da rade wykonać szkielet szklarni, a na wiosnę złoży go w ogrodzie i tak powstanie miejsce na warzywniak.

   Szklarnia w ogrodzie to budowla, która pozwala uprawiać owoce i warzywa na wyższym poziomie. Można już wczesną wiosną wysiewać nasiona, do późnej jesieni. Temperatura w szklarni jest wyższa, dzięki czemu rośliny mają lepsze warunki do wzrostu i wydawania owoców. Przygotowując się do wykonania szklarni warto poznać materiały z których może być ona zrobiona i wybrać najodpowiedniejsze.

Z czego można zbudować szklarnię?


  Szklarnie ogrodowe można wykonać z foli, szkła czy poliwęglanu. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Najważniejsza na początek jest konstrukcja i tutaj najmocniejsza i wytrzymałą będzie metalowy szkielet, do którego można przymocować ściany i dach. Chcąc wykonać szklarnie na wiele lat, należy dobrze się do tego przygotować i wybrać dobry materiał. Można wylać posadzkę, która będzie trwała i na niej ustawiać specjalne donice do sadzenia warzyw.

  Szklarnia pokryta folią jest najprostsza w wykonaniu, jej cena także jest najniższa. Niestety folia nie jest trwałym materiałem, łatwo może się zniszczyć np. podczas burzy. Szklarnie foliowe trzeba na zimę rozbierać i wiosną na nowo składać. Jej zaletą jest także dobry dostęp do światła i łatwe nagrzewanie.

  Szklarnie szklane to drugi pod względem popularności sposób uprawy ogrodowej. Często wykonywane są ze starych zbędnych okien. Ich montaż jest stosunkowo łatwy, ale konstrukcja ciężka i narażona na zniszczenia. Szkło łatwo można zbić. Szkło dobrze doświetla wnętrze, łatwo się nagrzewa i nie wymaga dużych nakładów pracy w utrzymaniu czystości.

  Szklarnie wykonane z poliwęglanu są najmodniejsze i najbardziej wytrzymałe. Zaletą jest dobre przepuszczanie światła, łatwe utrzymanie czystości, nagrzewanie, lekkość i odporność na zniszczenia. Minusem jest spora cena materiału, jednak przeliczając wszystko to wykonanie takiej szklarni na przestrzeni lat najbardziej się opłaca. Nie trzeba wymieniać ścian tak jak w przypadku szklanych, gdy się stłuką. Budowle stawia się raz na długi czas, nie wymaga rozkładania co sezon. Szukając dobrych płyt poliwęglanowych na szklarnie warto zapoznać się z ofertą sklepu Mediplex.

  Szklarnia w ogrodzie to super sprawa. Nic nie smakuje i pachnie tak jak swoje warzywa i owoce, własnoręcznie wychodowane. Inwestycja w szklarnie to także inwestycja w zdrową żywność.


 

 

Współpraca reklamowa

1 komentarz:

  1. przyznam że nigdy jakoś nie interesowałam się tworzeniem szklarni, póki co korzystam z dobrodziejstw u rodziców i teściow :D
    dyedblonde

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger