Sześć kolorów antologia LGBT, wydawnictwo Miraż

 

   Lubię książki o LGBT, uważam że jest to temat taki sam jak każdy inny i czytanie o tym w żaden sposób nie jest złe. Nie rozumiem osób, które krytykują i źle oceniają tego typu książki, często ich nie czytając, a robią to tylko ze względu na fabułę i orientację. Antologia pokazuje życie i historię osób tęczowych, które tak jak każdy zasługują na szacunek i szczęście, ale czy wszyscy to mają? Przeczytajcie tę książkę, naprawdę warto.
  Sześć kolorów to zbiór historii zebranych przez Beatę Majewską, a autorkami są: Linga Litkowiec, Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk. Autorki razem stworzyły książkę, w której znajdziemy 6 historii miłosnych osób tęczowych. Każdy z tych historii jest inna, naturalna i każda może być prawdziwa. Bohaterowie opowiadań mogą być wśród nas, mogą ukrywać swoją orientację ze względu na strach przed ocenianiem i traktowaniem. Pamiętajmy, żeby traktować innych tak jakbyśmy sami chcieli być traktowani, nie róbmy i nie mówmy niczego czego sami nie chcemy doświadczyć i usłyszeć.
  Historie opisane w książce są różnorodne, pokazuje różne oblicza osób LGBT, ich codzienne życie, problemy, szczęście i trudności związane z ich orientacją. Bohaterowie tych opowiadań swoją historią przekują różne wartości, pokazują jak powinniśmy traktować ich, a jak nie, zmuszają do refleksji i zastanowienia się. Historie są poruszające, niekiedy smutne i przerażające przez swoje sceny, odważne, pełne sprzecznych emocji i wrażeń. Uważam, że każdy zasługuje na miłość, każdy może ją dawać innym i „brać”. Jeśli to nikogo nie krzywdzi, to dla mnie nie jest złe. Miłość ma wiele twarzy, kolorów i każda jest wyjątkowa. Niestety osoby LGBT zmagają się z pogardą i odrzuceniem przez swoje uczucia, a czym one się różnią od naszych?

  Czytacie książki z tematyką LGBT? Może coś polecicie?


Współpraca reklamowa z wydawnictwem Miraż

4 komentarze:

 1. myslę, że mogłabym ją przeczytać, to na prawdę ciekawa propozycja
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam jeszcze książek z LGBT jakoś nie miałam okazji czytać, ale chętnie to zmienię. Będę miała ten tytuł na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie sięgam po książki o tej tematyce i mam już nawet ten zbiór na swojej wirtualnej półce. Czeka jeszcze na swoją kolej, ale niebawem po niego sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka wygląda zachęcająco. Osobiście jednak nie sięgam po antologie, wolę jednak długie historie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger