"Porwana. Niebezpieczna znajomość", Sylvia Bloch

"Porwana. Niebezpieczna zanjomość" to kolejny udany debiut, który miałam okazję przeczytać. Lubię poznawać nowych autorów, doznawać emocji związanych z ich pierwszym dziełem, które pokazują światu. Nie zawsze te pierwsze spotkania z autorem, a tym bardziej debiutantem są udane, ale lubię to ryzyko. Dzięki temu poznałam wiele fajnych książka i obiecujących pisarzy. Porwana Niebezpieczna znajomość zrodziła we mnie chęć kibicowania autorce w jej dalszej karierze.


Porwana Niebezpieczna znajomość Sylwia Bloch

„Czasem miłość rodzi jedynie ból.

Czasem ci, na których zależy nam najbardziej, stają się naszymi oprawcami… Wkrótce przekona się o tym 24-letnia Ana, córka wpływowego biznesmena. Podczas wieczoru w klubie nocnym dziewczyna poznaje przystojniaka, dla którego zupełnie traci głowę. I nawet czujne oko towarzyszącego jej ochroniarza nie jest w stanie uchronić jej od zbliżającej się katastrofy…

Dzień później Ana trafia w ręce lokalnej mafii. Więziona w domu na obrzeżach Nowego Jorku, staje się kartą przetargową w brudnych interesach, jakie jej ojciec prowadzi z gangsterami. Gdy dziewczyna dowie się, że jednym z nich jest ten, którego zaledwie kilka dni temu obdarzyła namiętnym pocałunkiem, jej świat wywróci się do góry nogami. A to zaledwie początek tajemnic, jakie przyjdzie jej odkryć…”


Opis Ksiazki porwana niebezpieczna znajomość


  Ana jest córką biznesmena, który prowadzi brudne interesy. Staje się celem jego wrogów, którzy chcą ją wykorzystać do zdobycia ważnych dokumentów od jej ojca. Dziewczyna zostaje porwana i przetrzymywana w piwnicy swoich oprawców. Jest przerażona i nie wie czego się spodziewać. Poznaje swoich porywaczy i w jednym rozpoznaje mężczyznę, który zawrócił jej w głowie na imprezie. Nieplanowane spotkanie z Patrickiem staje się dla niej wyjątkową zagadką. Wie, że mężczyzna jest niebezpieczny, a mimo to liczy, że jej pomoże. W dniu wymiany Any na dokumenty dzieją się niespodziewane rzeczy i dziewczyna traci na wartości? Co się z nią stanie? Czy znajomość Any i porywacza zmieni jej położenie?

  Porwana to historia, która od pierwszych chwil wywołuje ciekawość. Losy dziewczyny i jej porywacza są intrygujące, żadne wydarzenie nie jest przewidywalne, a bieg zdarzeń ma ostre zakręty. Myślałam, że znam zakończenie, ale gdy przeczytałam ostatnią stronę doznałam szoku i pomyślałam, że nie to możliwe, że ta historia tak się kończy. Na szczęście wiem, od autorki, że planuje kontynuację. Książka przepełniona jest trudnym wydarzeniami, bólem, cierpieniem, emocje w niej są bardzo wyczuwalne. Jest to historia z gatunku mafii, jednak nie ona tu gra pierwsze skrzypce, a znajomość porwanej i porywacza. Jestem zadowolona z tej książki i czekam na kontynuację. Autorka zapowiada się naprawdę obiecująco, ma dobry styl pisania, a łatwość czytania jest przyjemna. Polecam.

Porwana niebezpieczna znajomość recenzja


  Informacje techniczne:
Tytuł: Porwana. Niebezpieczna znajomość
Autor: Sylwia Bloch
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 284  Lubicie literackie debiuty? Co myślicie o tej książce?


 

11 komentarzy:

 1. brzmi ciekawie jednak ja staram się karmić dobrymi emocjami, unikam tych złych także w książkach. jestem zbyt wrażliwa

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś czuję, że ta książka mogłaby mnie nieźle oderwać od rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję się do niej przekonana :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kojarzę tę książkę. Lubię literackie debiuty, bo każdy od czegoś zaczynał.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo chętnie daje szansę debiutom, ponieważ to zawsze coś świeżego. Ta książka nie jest dla mnie, ale wiem komu polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie dla mnie ta książka, wolę czytać co innego. Sięgam po debiuty, bo każdy musi od czegoś zacząć, jednak jedynie czytam młodzieżowe romanse, fantastykę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama nie wiem może jednak jakoś się wezmę z tą pozycję i będę czytać. Czy to będzie dla mnie zobaczymy

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam tę książkę na półce, muszę się w końcu za nią zabrać bo wydaje się być obiecująca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetnie zrecenzowałaś tą książkę. Aż mam ochotę od razu zasiadać do czytania. Myślę, że mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 10. A wiadomo kiedy będzie druga część? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger