Zabawa i nauka dla dzieci poprzez kolorowanie i pisanie po śladach

 

   Mamy wakacje, ale moja córka uwielbia bawić się w szkołę. Ja jestem Panią nauczycielką, a ona uczniem. Zanim pójdzie do szkoły minie jeszcze parę lat, więc będzie do tego przygotowana. Nasze zabawy nastawione są na naukę, która ma być jednocześnie przyjemna i wesoła. Pomysły na naszą naukę czerpię z Internetu i korzystam ze stron, gdzie mogę za darmo pobrać różnego rodzaju rysunki, prace i karty do nauki. Jedną z takich stron jest https://kolorowanki.net.pl/ 


  Kolorowanki.net to strona, która oferuje wiele różnego rodzaju propozycji do zabawy i nauki dla dzieci. Znajdziemy na niej kolorowanki, karty do nauki liter, cyfr, szlaczki. Wśród kolorowanek mamy ulubione dziecięce postacie z bajek oraz rysunki tematyczne. Wybór jest naprawdę bardzo duży, a czasem za duży, trudno jest się zdecydować. Warto pozwolić dziecku samodzielnie wybrać rysunki, które chce pomalować. Uwierzcie, że wybór nie będzie łatwy, ale dzięki temu każdego dnia możemy zaproponować dziecku coś nowego. Propozycji nie zabraknie na cały rok.
 

  Karty edukacyjne podzielone są na trzy grupy: literki, cyferki i szlaczki. Dzięki nim dziecko może łatwo nauczyć się pisać i „operować” dłonią poprzez pisanie po śladzie. Jest to łatwy i prosty sposób do ćwiczenia palców, całej dłoni i ręki, połączony ze wzrokiem. To rewelacyjny sposób na ćwiczenie motoryki małej i postęp w rozwoju dziecka. Nauka pisania to przede wszystkim nauka precyzji, którą warto rozpocząć właśnie przez szlaczki. Moja córka z chęcią się uczy, czasem ma więcej chęci niż ja i takie drukowane rzeczy bardzo nam w tym pomagają. Darmowe arkusze pozwalają nam samodzielnie wybrać i dopasować zadania do danego dnia czy chęci. Nauka pisania, poznawania liter i cyfr, nie byłaby tak łatwa, gdyby nie takie gotowe karty pracy. Dla każdej litery lub cyfry mamy całą stronę a4 poświęconą na naukę. Dziecko uczy się pisać małą i dużą literkę, ma do pokolorowania rysunek przedstawiający rzecz zaczynającą się na daną literę. Podobnie jest z cyframi, karta zawiera miejsce na pisanie po śladzie, a także miejsce przedstawiające liczbę kropek, która odpowiada danej cyfrze. Wszystko jest przejrzyste i czytelne.

 

  Korzystacie ze stron z darmowymi drukami do zabawy i nauki?

 

 

Artykuł sponsorowany

 10 komentarzy:

 1. Często korzystamy z takich stron,choć akurat w te wakacje Młody złamał rękę i póki co nie możemy za bardzo ćwiczyć pisania ani kolorować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka uwielbia tego typu zabawy i całkiem dobrze jej to wychodzi. Super, że o tym piszesz. Korzystam właśnie z tej strony :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dziecko jeszcze marze wszędzie, ale kupuję już takie książeczki

  OdpowiedzUsuń
 4. super, pamiętam jak w dzieciństwie mama kupowała mnie i siostrze takie kolorowanki. to był fajny czas

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam takie książeczki ze szlaczkami, jak byłam młodsza <3 Szkoda, że nie wiem, co się z nimi stało, byłyby taką fajną pamiątką ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamiętam, że ja sama będąc dzieckiem miałam takie kolorowanki i uczyłam sie pisać po liniach a potem sama :) Fajnie, że córcia chętnie się uczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nam swojego czasu zdarzało się korzystać bardzo często z takich stron. Ostatnio już troszkę mniej bo dzieci same rysują i wtedy już po swojemu to kolorują.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! Dziękuję Ci za te wpis. Dla mnie każde takie inspiracje są cenne na wagę złota. Pracuję w przedszkolu i mam dwóch synów w wieku przedszkolnym. Aktualnie jesteśmy w domu bo obaj chorzy. Wiem, jak dziś sobie umilić czas. Dziękuję. 🙂

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger