"Będziesz tego żałować", Alicja Sinicka

 Alicja Sinicka należy do grona tych autorek, których książki mogę brać w ciemno i wiem, że będę zadowolona. To dzięki niej sięgam po thrillery, które są naprawdę świetne. Uwielbiam momenty grozy, niebezpieczeństwa, tajemnicy i mrocznych wydarzeń, jakie serwuje nam Alicja. Jej najnowsza książka "Będziesz tego żałować" sprawiała, że tylko upewniłam się w swojej sympatii do autorki i jej książek.


Bedziesz tego żałować

"Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?"


Opis książki będziesz tego żałować

  Iga ma ułożenie życie, które w jednej chwili staje się niebezpieczne i niestabilne. Zrywa z chłopakiem, który nie umie się z tym pogodzić, a jej przyjaciółka zostaje napadnięta i odsuwa się od niej. Kobieta nie czuje się pewnie, odczuwa strach, a na domiar złego ktoś jej grozi. Iga szuka schronienia i bezpieczeństwa, które ma dać jej strzeżone Osiedle Marzeń. Miejsce, gdzie świat jest inny, gdzie wszyscy żyją w spokoju i bezpieczeństwie. Każdy z mieszkańców osiedla musi spełniać pewne obowiązki. Iga poznaje swojej dopiero po decyzji zamieszkania w domu marzeń, gdzie strach nie sięga. Życie tam wygląda niczym bajka, ale czy nie jest to podejrzane? Czy kobieta nie trafi z deszczu pod rynnę? 

   Będziesz tego żałować to niesamowita historia i wielki ukłon w stronę autorki za pomysł i realizację. Ta historia wciągała mnie bez reszty, przeczytałam ją jednego dnia i wcale nie chciałam kończyć. To historia pełna niepokoju, strachu, intryg, napięcia, tajemnic, sterowania ludźmi i ich emocjami. Jako czytelnik odczuwałam wiele z tych emocji, nie wiedziałam czego się spodziewać w dalszej części, czułam że będzie to coś niekontrolowanego i nie jestem w stanie się do tego przygotować. Zakończenie i meta wydarzeń była bardzo zaskakująca, nawet mi przez myśl nie przeszło to czym jest naprawdę Osiedle Marzeń. Gratuluję autorce i czekam na kolejne książki z serii Uwikłane.


Będziesz tego żałować recenzja książki

Informacje techniczne: 

Tytuł: Będziesz tego żałować

 Autor: Alicja Sinicka 

Wydawnictwo: Kobiece

 Ilość stron: 360


”Parę miesięcy temu byłam normalną dziewczyną, z planami na przyszłość i z wielkim zacięciem do ich realizacji. Dziś leżę uwięziona w obcym łóżku, wsłuchując się w kroki swojego oprawcy, a moje myśli wirują wokół fundamentalnego pytania. W jaki sposób dałam się uwikłać w tak brutalną grę?"


Lubicie thrillery? Co myślicie o książkach Alicji Sinickiej?

6 komentarzy:

 1. Lubię takie wciągające książki, które trzymają w napięciu i niepewności do samego końca. To wielka sztuka stworzyć historię, która pochłonie czytelnika do tego stopnia, żeby nie mógł się od niej oderwać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie to jeden z tych gatunków, za którymi nie przepadam za bardzo ;) Czytam je tylko okazjonalnie, jak któryś mnie naprawdę mocno zainteresuje. Więc niestety tę książkę sobie odpuszczę ;) Ale dobrze, że tobie się podobała :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jest to propozycja dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej książki autorki jeszcze nie miałam okazji przeczytać, ale bardzo lubię jej thrillery. Tak szczerze to dawno nie czytałam czegoś tak interesującego.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak wiesz nie przepadam za takimi książkami, ale Twoja recenzja tak mnie porwała, że muszę sama przeczytać tę historię. Oby mi się to udało jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie kusi, czytałam wiele recenzji na temat tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger