16 sposobów na oszczędzanie prądu w domu

 

  W każdym domu korzysta się z energii elektrycznej, która jest niezbędna. Jej ceny wzrastają co przyczynia się do większych rachunków i uszczuplenia domowego budżetu. Warto zadbać o zmniejszenie zużycia energii i tym samym zaoszczędzić na opłatach za prąd. Poznaj 16 sposób na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

 


Sposoby na oszczędność zużycia prądu:

1.    Wymień zwykłe żarówki na energooszczędne- żarówki LED są droższe od zwykłych, ale popierają znacznie mniej prądu, a ich żywotność jest dłuższa
2.    Gaś światło, gdy wychodzisz z pomieszczenia
3.    Włączaj pralkę lub zmywarkę, gdy będą pełne- zmniejszysz tym sposobem ilość prań, pobór prądu, a także wody
4.    Zamontuj podwójne włączniki światła- przy żyrandolach na kilka żarówek, na krótki czas używaj jednej co zmniejszy pobór prądu
5.    Staraj się, aby lodówka była pełna- zapełniona lodówka dłużej utrzymuje chłód i rzadziej się włącza
6.    Gotuj pod przykryciem- zmniejszy to czas gotowania i korzystania z płyty indukcyjnej
7.    Gotuj w czajniku elektrycznym tyle wody ile potrzebujesz- zmniejszy to czas działania czajnika i poboru prądu
8.    Odłączaj ładowarkę od prądu po naładowaniu telefonu
9.    Odłączaj od prądu nie używany sprzęt
10.    Kupuj energooszczędne sprzęty- jeśli musisz wymienić sprzęt na nowy wybierz energooszczędny oznaczony A+, A++, A+++
11.    Susz naturalnie ubrania- latem gdy masz możliwość wywiesić ubrania na polu zrób to i nie korzystaj z suszarki
12.    Ograniczaj jednoczesnego działania kilku sprzętów jednocześnie
13.    Korzystaj jak najwięcej z światła dziennego
14.    Korzystaj z list zasilających z włącznikiem- jednym kliknięciem możesz odłączyć od prądu nie używane sprzęty
15.    Zmień dostawcę energii na tańszego
16.    Zamontuj instalacje fotowoltaiczne

  Fotowoltaika jest jednym z najlepszych sposobów na oszczędność na rachunkach za prąd. Panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną na energię elektryczną, którą wykorzystujemy w domu. W ten sposób nie pobieramy prądu z elektrowni, ale wytwarzamy go sami. Zamontowanie paneli nie jest tanie, ale opłacalne, ponieważ koszt zwraca się każdego dnia. Można otrzymać także dofinansowanie z programu „Mój prąd”.


  Oszczędzanie na energii elektrycznej nie jest trudne, wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia. Wprowadzenie w domu zasad oszczędności prądu przekłada się nie tylko na zmniejszenie rachunków, a także ochronę środowiska.Zwracacie uwagę na oszczędność prądu w swoim domu?
16 komentarzy:

 1. Ja chyba korzystam ze wszystkich tych sposobów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Większość tych meto stosuję. I o ile mam panele słoneczne do grzania wody i jestem zadowolona, o tyle do tych do wytwarzania prądu nie jestem przekonana po rozmowach z osobami, które je zainstalowały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne porady. Zawsze wszystko odłączam po użyciu, w ten sposób nie mam tak dużo rachunków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre rady,część z nich również staramy się wprowadzić w życie. Ważne,żeby wszyscy domownicy konsekwentnie ich przestrzegali :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wypunktowane te sposoby na na oszczędność zużycia prądu. Staram się też tak oszczędzać. Zawsze zwracam uwagę by coś wyłączyć jak z czegoś nie korzystam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka tych sposobów sama wdrożyłam w moje życie. Bardzo dobre rady.

  OdpowiedzUsuń
 7. staram się wyłączać światło w pomieszczeniach w których nie przebywam, prąd jest w cenie

  OdpowiedzUsuń
 8. przyznam się ze ja zarówno jeśli chodzi o prąd jak i wodę staram się oszczedzać jak tylko mogę

  OdpowiedzUsuń
 9. Większość tych zaleceń jest u mnie w domu stosowana od dawna. Żarówki też już mamy powymieniane. Ale taka lista na pewno wielu osobom uzmysłowi co mogą poprawić u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podobają mi się Twoje pomysły, znalazłam tu kilka ciekawych dla siebie, do których mogę się dostosować. Co do oszczędzania prądu to tez mam kilka swoich sposobów :)

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie w domu bardzo zwraca się uwagę zarówno na oszczędzanie prądu jak i wody. Zawsze staram się mądrze gospodarować tymi zasobami i nie doprowadzać do ich głupiego marnowania.

  OdpowiedzUsuń
 12. To prawda, oszczędzanie energii elektrycznej nie jest trudne pod warunkiem, że ktoś wie, jak to robić. Czasem jednak widzę, że wielu ludziom po prostu nie chce zadbać się o własne portfele.

  OdpowiedzUsuń
 13. jeśli chodzi o fotowoltaikę to trzeba się śpieszyć, w przyszłym roku przepisy zmieniają się tak bardzo, że nie będzie już to takie opłacalne.

  OdpowiedzUsuń
 14. Stosuję w sumie wszystkie podpunkty, a przynajmniej się staram :D Oczywiście poza fotowoltaiką, bo mieszkam w bloku, ale myślałam o tym. Są możliwości, żeby to obejść. Aczkolwiek to raczej inwestycja na za kilka/kilkanaście lat.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dodałbym jeszcze. Zamykaj lodówkę jak gotujesz. Bardzo często jak coś gotuje to otwieram lodówkę i podchodzę do niej co jakiś czas. To zużywa więcej prądu. Staram sie to ograniczać więc pomyślcie też o tym.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger