Jej wina i grzech, Meghan March- recenzja drugiego tomu serii Bogactwo i grzech (przedpremierowo)  Pierwszy tom serii Bogactwo i grzech- Bogaty i grzeszny zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie i czekałam na dalszą część historii Whitney i Lincolna. Jej wina i grzech jest kontynuacją pierwszej części. Autorka od razu wprowadza nas w świat głównych bohaterów, dobrze pamiętałam pierwszy część, więc szybko się wkręciłam w czytanie i teraz kolejny raz muszę czekać na dalszy rozwój sytuacji, która ponownie mnie zaskoczyła. Meghan March potrafi fundować czytelnikom prawdziwą emocjonalną jazdę bez trzymanki. Przekonajcie się o tym sami.


bogaty i grzeszny

Jej wina i grzech

  „..Druga część trylogii Bogactwo i grzech to kontynuacja historii grzesznej miłości dwojga ludzi, którzy wciąż znajdują w sobie odwagę, by walczyć o siebie. Ten związek wyklęły ich rodziny, zaślepione troską o przetrwanie rodowej dumy i zgromadzonego majątku. W tej sytuacji trudno podążać za własnymi przekonaniami, zwłaszcza gdy dramatyczny rozwój wydarzeń prowadzi do nieuchronnej katastrofy...”


drugi tom bogaty i grzeszny
 
  Whitney po 10 latach wraca do Gable, aby ukryć się i zacząć nowe życie. Niestety okazuje się być to trudne. Szybko spotyka swoją wielką miłość Lincolna i przywołuje w pamięci, co działo się przed laty. Nie chce mieć nic wspólnego z dawnym kochankiem, mimo że jej uczucia nadal są wobec niego gorące. Lincoln postanawia zrobić wszystko, aby być z Whitney, jest gotowy porzucić rodzinę, spadek i pieniądze. Nic nie ma dla niego większego znaczenia niż miłość i chęć zaznania szczęścia. Niestety na ich drodze kolejny raz pojawiają się komplikacje, mężczyzna nie potrafi ufać, wyciąga szybko błędne wnioski i niszczy to, co udało mu się zyskać. Koło wydarzeń się zatacza. Czy tym razem bohaterowie będą umieli bronić swojej miłości i przeciwstawić się innym?

„Wszystko, czego chcesz, jest po drugiej stronie strachu.”


  Whitney i Lincoln w tej części zmieniają się. Ona staje się odważniejsza, nie chce popełniać tych samych błędów co lata wcześniej, sama chce decydować o swoim życiu i nie pozwala innym się wtrącać. Lincoln także staje się dojrzalszy i pewniejszy tego, czego chce. Nie waha się, aby porzucić swoje dotychczasowe życie dla kobiety, którą kocha. Oboje przechodzą w pewien sposób metamorfozę, ale mimo to ich los nie kończy się tak jakby tego chcieli, tragedia rozpoczyna tę część i tragedia ją kończy.meghan march


  Historia przedstawiona jest tak jak w pierwszej części, w czasie teraźniejszym i przeszłym (10 lat wstecz). Wszystko pokazane jest na przemian z perspektywy Whitney i Lincolna, taki zabieg pozwala dobrze poznać oboje bohaterów. Cofanie się w przeszłości, pokazuje co się wydarzyło kiedyś i jaki miało to wpływ na życie tej dwójki. Autorka funduje niesamowite emocje pokazując w ten sposób całą historię. Napięcie rośnie w miarę czytania, a zakończenie sprawia, że chce się jak najszybciej poznać dalsze losy tej dwójki. Już wypatruję trzeciego tomu, czuję, że tam będzie prawdziwa huśtawka wydarzeń i emocji.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Jej wina i grzech
Seria: Bogactwo i grzech
Autor: Meghan March

Wydawnictwo: Editio Red
Ilość stron: 248


„Byliśmy skazani na śmierć w płomieniach,

Bo każdy nasz grzech rodził grzech nowy…”

 


  Mieliście okazję poznać historię Whitney I lincolna? Lubicie twórczość Meghan March?

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa historia, chętnie przeczytam jak trafię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. super, że napięcie jest stopniowane, to sprawia, że nie możemy oderwać się od książki. bardzo ładna okładka, elegancka

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem zaciekawiona tą książką :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger