Jak poprawić jakość swojego życia. 10 kroków do szczęścia   Szukasz w swoim życiu ścieżki, która pozwoli dojść do szczęścia i sukcesu? Chcesz poprawić jakość swojego życia? Mam dla Ciebie zatem świetną wiadomość, pomoże Ci w tym poradnik „Jak poprawić jakość swojego życia. 10 kroków do szczęścia”. Książka ta pomoże Ci, sięgnięcie po nią to Twój pierwszy krok w lepsze jutro. Ja już to zrobiłam i zapewniam, że warto i nie pożałujesz czasu spędzonego na czytaniu tego poradnika.


poradnik motywujący

  Jak poprawić jakość swojego życia. 10 kroków do szczęścia to bardzo dobry poradnik. Chodź sama przez wiele lat od nich stroniłam, dziś są moją tarczą przed światem i drogą do lepszego życia, dzięki nim wiele zmieniło się w moim myśleniu i patrzeniu na świat. Nie zawsze było mi łatwo, ale poradniki sprawiły, że czuje się lepiej. Nie wszystko, co czytam, wprowadzam w swoje życie, nie wszystko mi pomaga, nie wszystko do mnie pasuje, ale wiele przeczytanych słów otworzyło mi oczy. Ta książka bez wątpienia zostanie ze mną na długo.
Książka pokazuje 10 kroków, które pozwalają wejść na ścieżkę prowadzącą do szczęścia, sukcesu, zadowolenia i lepszego życia. Wystarczy wprowadzić je w swoje życie i czerpać z nich korzyści. Wiem nie jest to łatwe, ale zawsze warto spróbować. Poznaj każdy krok i to, co chce nam przekazać:


  Krok 1- Postrzegaj siebie pozytywnie- mniej poczucie własnej wartości, w swoich oczach siebie jako pozytywnego i dobrego człowieka to początek do szczęścia. Kochaj samego siebie, buduj swoją pewność, rozmawiaj ze sobą i nastaw się na pozytywne myślenie.
  Krok 2- Wyznaczaj i osiągaj realne cele- zaplanuj swoje cele, zmień swoje marzenia w cele i dąż do nich. Pamiętaj, że Twoje cele muszą być jasno sformułowane, realne do osiągnięcia w rozsądny sposób, oparte na działaniach, muszą Cię inspirować.
  Krok 3- Traktuj innych dobrze- traktuj każdego jak sam chciałbyś być traktowany, bądź dobry, nie faworyzuj, nie mniej uprzedzeń, poznaj, zanim ocenisz innych.
  Krok 4- Stań się dobry rozmówcą- podczas rozmowy bądź serdeczny, zwracaj uwagę, w jaki sposób się wypowiadasz, interesuj się odpowiedzią drugiej osoby, słuchaj uważnie i wyciągaj wnioski, poznawaj swojego rozmówce.
  Krok 5- Przemawiaj publicznie z pewnością siebie i przekonaniem- pokonaj swój lęk i mów publicznie, bądź pewny swoich słów i otwarty, mniej kontakt ze słuchaczami, wywołaj ciekawość w publiczności, spraw żeby Cię polubili.
  Krok 6- Utrzymuj dobre relacje- zyskaj szacunek innych i sam ich szanuj, zyskaj zaufanie innych, naucz się radzić sobie z trudnymi osobami.
  Krok 7- Pokonaj zmartwienia i strach- pamiętaj że zmartwienia niszczą Twoje zdrowie, nie trać sił i energii na martwienie się rzeczami, na które nie masz wpływu, zmieniaj tok myślenia na pozytywny, wierz w siebie.
  Krok 8- Stań się prawdziwym liderem- prowadź ludzi, wzbudzaj entuzjazm, zjednocz grupę i mów „my”, „zróbmy”, pokaż, że każdy jest ważny.
  Krok 9- Pomagaj innym odnosić sukcesy- pomóż innym się uczyć, rozwijaj zainteresowania i umiejętności innych.
  Krok 10- Żyj harmonijnie- bądź otwarty na innych, zachowuj spokój, nie chowaj urazy i zakończ wszelkie konflikty, nie dominuj, współpracuj z innymi.

  Powyżej przedstawiłam Wam 10 kroków, jakie opisuje książka i skróciłam co przekazują, jacy mamy być. Każdy z nich łączy się ze sobą, razem tworzą całość, która jest w stanie zmienić nasze życie. Przyznaję, że sama nie jestem w stanie do każdego się odnieść, wprowadzić w swoje życie, ale na pewno kilka wykorzystam. 

  Książka napisana jest w zrozumiały sposób, wszystko jest dokładnie rozpisane. Autor zadaje liczne pytania, które mają nam pomóc ze zrozumieniem ważności tych kroków, pokazuje jak mamy je widzieć. Bardzo podoba mi się dodanie licznych cytatów, zawsze zwracam na nie uwagę i moje myśli potrafią długo krążyć wokół słów, które mają dla mnie znaczenie i w pewien sposób zmieniają mnie czy mój sposób widzenia. Cytaty dają wiele do myślenia, a te zamieszczone w książce tym bardziej. Poradnik pomaga wzmocnić swój charakter, pewniej iść przez życie mając wokół przyjaznych ludzi, chętnych do pomocy i wsparcia. Porady zawarte w książce uczą jak wywierać na innych pozytywne wrażenie i samemu pozytywnie postępować. 


  Informacje techniczne:
Tytuł: Jak poprawić jakość swojego życia. 10 kroków do szczęścia
Autor: Dale Carnegie
Wydawnictwo: Sensus
Ilość stron: 232„Uwierz w siebie! Wierz w swoje możliwości! Bez pokornej, ale rozsądnej wiary we własne siły nie da się osiągnąć sukcesu i szczęścia”

 


  Lubicie czytać poradniki? Jesteście szczęśliwi? Stosujecie w swoim życiu opisane kroki?5 komentarzy:

 1. Raczej poradników nie czytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten autor jest niesamowity. Czytałam jedną książkę - Jak przestać się martwić i zacząć żyć i to był najlepszy poradnik, jaki czytałam w życiu. Samo mięso, czyli konkretne przykłady z życia, historie prawdziwych ludzi, realne rady, które można od razu zastosować w swoim życiu. To wspaniała książka, muszę sięgnąć po inne tego autora!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej chyba nie czytałam, ale inne książki tego autora tak.
  Warto go czytać, dużo dobry rad.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzadko czytam poradniki. Temat musi mnie naprawdę zainteresować, bym sięgnęła po taką publikację. Na tę może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że nie mam w zwyczaju czytać poradników, ale czasem podczas wizyty w księgarni na szybko przejrzę wybrany tytuł, wówczas zdarza się, że podchwycę jakąś inspirującą ideę i podążę jej tropem. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger