„Alicja. Po drugiej stronie przyjemności”, Anna Langner

 

   „Alicja w krainie czarów” dla dorosłych jako „Alicja. Po drugiej stronie przyjemności” to ciekawa książka, która delikatnie nawiązuje do polskiej baśni. Nietuzinkowa historia, która łączy w sobie normalne życie i coś magicznego, niecodziennego. Skuszona opisem i piękną okładką, przeczytałam książkę, a teraz czuję niedosyt.
  Alicja i jej rodzina prowadzą życie na wysokim poziomie, ojciec szybko się wzbogacił i dołączył go śmietanki towarzystwa. Dziewczyna nie lubi swojego otoczenia i fałszywości, jaka ją otacza. Gdy dorasta, postanawia żyć na własną rękę i zostaje profesjonalną złodziejką. Po jednej z akcji kradzieży portfela zostanie złapana, tajemniczy mężczyzna ją porywa, a następnie proponuje pracę. Alicja nie ma zamiaru ulegać Panu D. ten jednak nie daje jej wyboru. Zaczyna pracę w jego firmie, przeprowadza się do jego rezydencji, jest po jego ochroną. Warunkiem mieszkania w pięknym domu jest zakaz wchodzenia do zamkniętego ogrodu. Alicja jest ciekawa, co kryje się za płotem, pracownicy domu ostrzegają ją przed tym miejscem, a jej ciekawość rośnie. Postanawia poznać tajemnicze miejsce, co w nim znajdzie? Czy świat Pana D. to odpowiednie miejsce dla Alicji?
  „Alicja. Po drugiej stronie przyjemności” to wciągająca historia, która pobudza wyobraźnię. Każdy nowy wątek, jest intrygujący, zaskakujący i budzi ciekawość. Alicja to charakterna dziewczyna, która lubi postawić na swoim, dlatego nie chce ulegać tajemniczemu Panu D., który zmusza ją do pracy, wspólnego mieszkania i posłuszeństwa. Ich relacja jest pokręcona, zbliżenia opisane z ogniem, ale szybko gasną. Trudno przewidzieć, co i kiedy się wydarzy, tajemniczy klimat jest wyczuwalny, zwłaszcza gdy Alicja wchodzi do ogrodu. Jego wątek jest mroczny, ale z dobrym nastrojem. Byłam w stanie go sobie wyobrazić, te kwiaty, pawia, motyle i zamkniętą (nie zdradzę kogo/co, musicie przeczytać). Cała historia jest zaskakująca, a tajemnice, które z czasem zostają wyjawione naprawdę burzą wyrobiony obraz w głowie, jaki się tworzy podczas czytania. Zakończenie niewyobrażalne, które nakręca dodatkowo wyobraźnię, czy będzie kontynuacja losów Alicji i Pana D.? Przeczytacie koniecznie.

  Bajkowy klimat w niegrzecznych książkach to coś, co lubię, dlatego już mam ochotę na kolejną lekturę w takim wydaniu. Znalazłam inną historię inspirowaną Alicją w krainie czarów, mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać. Zapraszam do internetowej księgarni Taniaksiazka.pl, gdzie znajdziecie najlepsze książki w super cenach zwłaszcza literaturę obyczajową.

Czytacie książki dla dorosłych inspirowane baśniami/bajkami?


 

Współpraca reklamowa

3 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger