„Zapłata” K. N. Haner

 

  „Zapłata” to kontynuacja losów Cassie, którą poznaliśmy w książce „Wycena” K.N. Haner. Ta historia jest nietypowa od pierwszych stron i jej pokręcony charakter ciągnie się także w tej części. Bohaterowie idą trudną drogą, która jest wyboista i stawia im wiele przeszkód, które opóźniają im dotarcie do mety. Jak zakończy się ich podróż?
  Cassie mieszka u swojej przyjaciółki, pracuje w sklepie i stara się żyć tak jak do wydarzeń z nocy, kiedy popełniła zbrodnię. Musi stawić czoła strachowi, że wszystko się wyda i zaufać Gabrielowi, który wyciąga ją z problemów. Dziewczyna ma na głowie nowe problemy, jej powrót do rodzinnego domu sprawia, że musi pomóc innej podopiecznej swojej rodziny. Wraca wspomnienia do swojego nastoletniego życia, które odbiło się na jej psychice. Gabriel tkwi w swojej mrocznej przestrzeni, chce chronić Cassie, a mimo to wciąga ją w swój niebezpieczny świat. Nic nie jest pewne w ich życiu, a gra, która toczą ze światem nie jest sprawiedliwa. Jaką cenę Cassie zapłaci za swoje czyny? Czy miłość przyniesie jej szczęście, a może ją zniszczy?

  „Zapłata” to trudna książka, pełna psychologicznych zagrań, mroku, niebezpieczeństwa, tajemnic i politycznych zagrywek. Intrygi i podstępy wprowadzają bohaterów w świat, który nie jest dla nich, a napewno nie dla Cassie. Kobieta zmieniła się w tej części, jest pewna siebie, przejmuje inicjatywę w związku z Gabrielem, chce decydować i rządzić, co nie zawsze dobrze się na niej odbija. Jej uczucia są dla niej zgubne. Polityczne machlojki w tej części wiele namieszają, postawią bohaterów w trudnej sytuacji, gdzie nie zawsze będą mieć z niej wyjście. Trudno rozszyfrować niektóre wydarzenia i zachowania bohaterów, autorka potrafi manipulować czytelnikiem, dawać mu poczucie wiedzy, co się dzieje i je zabierać. Podoba mi się takie zagranie, czytanie jest dzięki temu intrygujące i pełne emocji. Nie da się przewidzieć kolejnych wydarzeń, a samo zaskoczenie sprawia, że szczęka opada.

  Książka jest nietypowa, dla pełnoletnich czytelników, którym niestraszne opisy scen łóżkowych, nastolatkowie nie powini jej czytać. Najlepiej jest ją czytać po „Wycenie”, a po przeczytaniu czekać na kolejny tom, który wiele wniesie do tej historii i wyjaśni pewne sprawy. Autorka na pewno nie raz zaskoczy nas swoimi pomysłami, nawet nie chce przewidywać, co będzie dalej, a jestem pewna, że będzie się działo.

  Już za moment nowy rok i moim postanowieniem jest powrót do czytania na pełnych obrotach. Mam nadzieję, że znajdę więcej czasu i możliwości na to. Mam już upatrzonych kilka tytułów, których premiery będą w 2024 roku i wszystkie te książki znajdę na stronie TaniaKsiazka.pl gdzie i was odsyłam, jeśli macie ochotę poczytać.


 

Współpraca reklamowa

1 komentarz:

  1. Siostra lubi sięgać po książki tej autorki. Wspomnę jej też o tym.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger