„Rekompensata”, Angelika Waszkiewicz

 

  Lubię książki z motywem romansu i mafii, był czas, kiedy trochę mi się przejadły tego typu historie, ale teraz chętnie do nich wracam. Na początek trafiła mi się świetna i niebanalna historia, którą udało mi się szybko przeczytać. Poznajcie włoskiego mafioza i polską dziewczynę, która przez przypadek stanęła na ślubnym kobiercu.

   Amelia wychowała się w domu dziecka wraz z Anitą. Przyjaźnią się w dorosłym życiu, mimo że są całkowicie inne. Anita ma poślubić Włocha- Enzo. Amelia przyjeżdża na ślub przyjaciółki, jednak ona zamiast wyjść do ołtarza z pomocą Amelii ucieka. Dziewczyna zostaje zmuszona do zastąpienia swojej przyjaciółki i to ona składa małżeńską przysięgę przed nielubianym mężczyzną. Wszystko dzieje się szybko, Amelia jest oszołomiona tokiem wydarzeń i chce jak najszybciej wrócić do Polski. Niestety musi trwać u boku męża przez rok. Ich relacje są napięte, Enzo pokazał się żonie z najgorszej strony, czy pokaże także tę dobrą? Czy Amelia zniesie rok w uwięzieniu? Ucieknie czy zostanie? Umrze z rąk mafii czy się zakocha?

  „Rekompensata” to gorąca historia, która mimo absurdalnych wydarzeń bardzo mi się podobała. Amelia i Enzo są zadziorni, walczą ze sobą, co prowadzi ich do wielu niebezpiecznych, a także zabawnych sytuacji. Oboje grają w małżeństwo, które z czasem staje się "inne". Ciekawa fabuła powoduje zainteresowanie, które nie opuściło mnie do samego końca, autorka wodzi za nos i podsuwa myśli o innym zakończeniu. Chwilami sama nie wiedziałam, czego chce dla bohaterów, przecież ich związek był nierealny. Podobał mi się nie tylko wątek Amelii i Enza, ale także rodzinnych powiązań, tajemnic i mafijnych układów. Włoska mafia ma swoje zasady, którymi się kieruje wbrew uczuciom i zdrowemu rozsądkowi. Akcja jest dynamiczna i zwięzła, wszystko dzieje się w dobrym czasie, gdzie nie ma czasu na nudę.  Gama emocji sprawia, że książka czyta się wręcz sama, strony uciekają, a czytelnik zostaje wciągnięty w niebezpieczny świat.

  „Rekompensata” jest idealną propozycją dla czytelników, którzy lubią mafię, niebanalne romanse, zawiłe rodzinne tajemnice i zaskoczenia. Książka dostępna w księgarni Taniaksiazka.pl gdzie znajdziecie wiele propozycji z gatunku niegrzecznych książek i nie tylko.

Chcecie poznać historię Amelii i Enza?


Współpraca reklamowa z Taniaksiazka.pl


7 komentarzy:

 1. Sama nie gustuję w tego typu książkach, ale moja przyjaciółka na pewno będzie chciała ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla osób lubiących mafijne klimaty to na pewno intrygująca lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam okazji jej czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. tematy mafijne to coś dla mnie, chętnie sięgam po takie propozycje i mi się nie chcą znudzić
  :)
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczna okładka, zdecydowanie przyciąga wzrok. Sama historia również mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że jest to jedna z książek, które mogą spodobać się mojej siostrze. Polecę jej to wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio trochę się przejadłam takimi książkami i sięgam raczej po kryminały. Nie wykluczam jednak, że kiedyś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger