„Pasierbica gangstera. Sacrificio”, Monika Magoska- Suchar

 

 

  Po przeczytaniu drugiego tomu serii „Pasierbica gangstera” postanowiłam odpocząć, do tej historii. Z jednej strony byłam ciekawa dalszych losów Chiary i Fabia, a z drugiej byłam przebodźcowana tym, co wymyśliła autorka. „Sacrificio” to niesamowita kontynuacja, która swoim zakończeniem wywołała u mnie takie emocje, że nie mogłam zasnąć.

„Budowanie szczęścia na nieszczęściu kogoś innego ma zbyt kruche podstawy, by trwało długo.”


  Chiara i Fabio żyją i to jest najważniejsze. Wypity przez nich eliksir nie sprawił, że para umarła, ale odebrał im nienarodzone dziecko. Kobieta cierpi po tej stracie, czuje się pusta i bezużyteczna. Ma obsesję na punkcie zajścia w ciążę, nie marzy o niczym innym, jak tylko o daniu swojemu mężowi dziedzica. Opętana chęcią macierzyństwa sięga po pomoc sił nadprzyrodzonych i w tym celu spotyka się z Orianą- Lady O. Korzysta z magii, wierzy w zabobony byle tylko osiągnąć swój cel. Wszystko to odbija się na jej małżeństwie. Oriana odmienia całe jej życie, steruje Chiarą jak marionetką. Nie tylko chce pomóc dziewczynie, ale także sobie i stać się kimś. Czy Fabio poradzi sobie ze zmianą w zachowaniu żony? Czy Chiara ujrzy wymarzone dwie kreski na teście ciążowym? Czy rzucona klątwa jest prawdziwa?
  „Sacrificio” różni się od pierwszych dwóch części. Akcja skupia się głównie na Chiarze i jej pragnieniu dziecka, dziewczyna działa bez opamiętania, zachowuje się nieodpowiedzialnie. Fabio, także jest inny, jego wielka miłość jakby zmalała. Jest politykiem, ale dalej nie odciął się od mafii. Powraca do gry dawny wróg, który pragnie zemsty i to fajnie przeplata codzienność bohaterów. Fabuła jest ciekawa, dostarcza wielu emocji. Jako matka odczuwałam bardziej sytuacje, które dotyczą ciąży, maluszków i tej otoczki, więc zakończenie mnie „pozamiatało”. Nie spodziewałam się takiego finału tej historii. Zapewniam, że czytając całą serię (bez znajomości wcześniejszych tomów nie zaczynajcie tej, są ona ze sobą powiązane), nie będziecie się nudzić. Akcja, wydarzenia, bohaterowie i całość sprawi, że zapomnicie o otaczającym Was świecie. Seria „Pasierbica gangstera” jest po prostu HOT!

„…patrz na cel. Niech nic cię nie rozprasza. To, co do niego prowadzi, nie jest istotne. Liczy się wyłącznie cel, nie droga. To on ma być dla ciebie ważny. Kiedy skupisz się tylko na nim, z całą pewnością go osiągniesz.”


  Znacie historię Chiary i Fabia? A może jesteście przed czytaniem o pasierbicy?

 

Współpraca reklamowa. Książka od Wydawnictwa Kobiecego

5 komentarzy:

 1. Wiem, komu mogę zaproponować lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji jej czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę pozycję u siebie, ale jeszcze jej nie czytałam. Bardzo podobały mi się dwa poprzednie tomy, więc na dniach wezmę się za ostatni :) Uwielbiam twórczość Moniki i zawsze kupuję u niej jej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno nie czytałam nic w tej tematyce. a zastanwiam się właśnie nad czymś z editio. Kinga

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger