„Contadina. W sieci kłamstw”, Weronika Tomala

 

   „Contadina. W sieci kłamstw” to moja pierwsza książki Weroniki Tomala. Słyszałam o tej twórczości od swojej blogowej koleżanki, ale wcześniej nic spod jej pióra do mnie nie trafiło. Niedawno autorka ogłosiła nabór na recenzentów swojej najnowszej książki z mafijnym motywem, więc się zgłosiłam i tak książka trafiła w moje ręce.


Contadina książka Weronika Tomala


  Sofię poznajemy jako nastolatkę, która przeprowadziła się z ojcem do nowej miejscowości- Vieste. Dziewczyna nie została dobrze przyjęta w szkole, jest po przejściach, co dodatkowo utrudnia jej zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Zaprzyjaźnia się z Fabiem, chłopakiem, który nie traktował jej jak wieśniaczkę. Mijają lata, Sofia i Fabio razem dorastają, a ich przyjaźń zamienia się w miłość. Pewnego dnia wszystko się zmienia, chłopak znika, a Sofia zostaje sama. Dlaczego i gdzie Fabio zniknął? Sofia po latach wychodzi za mąż i spodziewa się dziecka, jej życie z pozoru jest udane. Niespodziewanie spotyka dawną miłość i wszystko się komplikuje.


Książka Contadina


  „Contadina. W sieci kłamstw” to bardzo fajna obyczajowa historia z mafijnym wątkiem. Poznajemy parę nastolatków, każde z nich żyje w innym świeci, a mimo to zostają przyjaciółmi. Mijają lata, a oni zawsze razem, co sprawia, że się w sobie zakochują. Ich miłość nie trwa długo, chłopak znika, jego mafijna rodzina ucieka przed wrogami. Wraca po latach, oboje są pewni, że ich uczucia umarły, ale czy to prawda? Czy prawdziwa miłość może umrzeć? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w książce. Historia tej dwójki nie jest łatwa, czytając o niej odczuwałam smutek. Ogólnie przez całą lekturę towarzyszyły mi różne emocje, przeżywałam wraz z Sofią jej losy. Można się wzruszyć, uronić łzy smutku i uśmiechnąć. Jest to piękna historia miłości, walki o siebie i swoich bliskich. Bohaterowie są naturalni, zwłaszcza Sofia to osoba, którą od razu polubiłam i trzymałam kciuki za jej szczęście. Książka jest napisana prostym językiem, szybko się ją czyta. Z wielką chęcią przeczytam kolejne części serii, które będą dotyczyć innych bohaterów.

  Znacie twórczość Weroniki? 

 

Współpraca reklamowa. Za książkę dziękuje autorce i wydawnictwu Love Book.

9 komentarzy:

 1. Od lat chcę się zapoznać z jakąś książką autorki i może uda mi się zmienić ten stan rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam stosik książek do przeczytania, a czasu ostatnio mało, ale będę miała na uwadze i ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. niestety jeszcze nie poznałam twórczości tej autorki, ale ostatnio w ogole mam mniej czasu na czytanie nad czym ubolewam :(
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Mafijne wątki w powieściach obyczajowych mają wielu zwolenników, u mnie mafia musi być w mocnej i okrutnej odsłonie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji poznać twórczości tej autorki, ale kilka jej książek już mam i myślę, że w wolnym czasie nadrobię zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny pomysł z tym wątkiem mafijnym, książkę chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie coś w moich klimatach

  OdpowiedzUsuń
 8. Nazwisko autorki jest mi znane, ale z jej twórczością nie miałam styczności.
  Z reguły omijam obyczajówki, ale ten wątek mafijny mnie kusi ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. o, ta powieść mnie bardzo zainteresowała, muszę się rozejrzeć

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger