„Jacob”, Kinga Litkowiec

 

  Kinga Litkowiec należy do tych autorek, po których książki sięgam w ciemno i wiem, że będę zadowolona. Lubię pomysły Kingii na niebanalne historie i emocje, jakie mi towarzyszą podczas ich czytania. Jej nowość- „Jacob” to pierwsza książka wydana przez Kingę i jej wydawnictwo Black Rose. Książka jest pierwszym tomem serii „Blakemore Family”, czyli czeka nas dłuższa znajomość z mafijną rodziną.


"Avery Stone rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Jest gotowa pracować nawet jako prostytutka, by tylko przetrwać. Mogłoby się wydawać, że los się do niej uśmiechnął, gdy zaproponowano jej pracę pokojówki za pensję, o jakiej nie marzyła.
Ale czy tak piękne wizje rzeczywiście mogą być realne?
Syn mężczyzny trzęsącego całym stanem Nowy Jork – Jacob Blakemore, nie jest dobrym człowiekiem, ale Avery uświadamia to sobie zbyt późno. Umowa o pracę to pakt z diabłem, na którym widnieje jej podpis.
Nie ma już odwrotu.
Szybko zaczyna rozumieć, że dom, w którym miała jedynie pracować, skrywa mroczne tajemnice. Nie może uciec. Jest zdana jedynie na siebie i swoją determinację, co nie podoba się jej szefowi.
Do czego zdolny jest mężczyzna, który nie przywykł do odmowy?
Ile jest w stanie znieść kobieta, która nie chce stracić siebie"  Avery zadłuża się w kasynie i zadziera z niebezpiecznymi ludźmi. Zmuszona jest szybko zdobyć pieniądze, aby spłacić swoje długi. Jest gotowa na wszystko, byleby zdobyć pieniądze, myśli nawet o zostaniu prostytutką. Znajoma pomaga jej znaleźć pracę, dziewczyna ma zostać pokojówką. Wynagrodzenie jest bardzo wysokie, przez co zaślepiona Avery zgadza się na pracę i dziwne wymagania nowego szefa. Podpisuję umowę i tym samym trafia w ręce diabła, który chce ją złamać i włączyć do prywatnego "burdelu". Czy Avery ugnie się pod urokiem Jacoba? Jacob to nieobliczalny i niebezpieczny mafioso, który lubi się bawić i posiadać władze nad kobietami. Zatrudnia młode kobiety jako pokojówki, a następnie robi z nich swoje zabawki. Kiedy do jego domu trafia Avery, wszystko się zmienia, dziewczyna jest inna niż wszystkie dotychczasowe. Nie chcę się ugiąć, a że mężczyzna nie bierze siłą kobiet, zaczyna się niebezpieczna zabawa. Czy Jacob dostanie, to czego chce? Jak skończy się historia twardej pokojówki?
  „Jacob” to książka, która trzyma w napięciu i zaskakuje zwrotami akcji. Wpleciony motyw mafii i grupowego sexu dodaje pikanterii całości. Przy tej historii nie można się nudzić, a wręcz ciężko od niej oderwać. Tajemnice domu Jacoba, rodzinne intrygi i problemy, mafijne powiązania to wszystko zapewnia różne emocje i niezłą akcję. Losy Avery i Jacoba są zaskakujące, oboje nie do końca wiedzą, czego chcą i przekraczają swoje granice, otwierają się na nowe rzeczy. Dzieje się u nich wiele i mam nadzieję, że kolejne tomy będą zdradzać jak dalej wygląda ich życie. Poznajemy wiele pobocznych bohaterów, każdy z nich jest inny i intrygujący. Jestem bardzo ciekawa ich historii, każdy z nich będzie miał (chyba) swoją książkę i już nie mogę doczekać się kolejnej, w której poznamy losy starszego brata Jacoba- Vincenta.Czytacie książki Kingii Litkowiec? Zaciekawiła Was ta seria?


10 komentarzy:

 1. Nie miałam okazji jej czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam autorkę i lubię jej książki, ale tej lektury jeszcze nie miałam okazji czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam chyba jakieś opowiadania autorki, ale niezbyt wiele z nich już pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nie są to moje klimaty czytelnicze - ale żeby ostatecznie ocenić książkę sama musiałabym po nią sięgnąć. Może kiedyś będę miała okazję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać książek tej autorki, ale po twojej recenzji bardzo chętnie zapoznam się z jej dziełami. Bardzo chętnie przeczytam również, przynajmniej pierwszy TOM, tej nowej serii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Siostra bardzo lubi zapoznawać się z wydaniami tej autorki. Wspomnę jej też o tym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie dla mnie pikantne literackie historie, ale moja bliska koleżanka właśnie czegoś takiego, w trudnym okresie życia, potrzebuje, tytuł podsunę jej pod rozwagę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Że tez dziewczynom nie zapala się czerwona lamka, kiedy dostają prostą pracę za niebotyczna pensję... Nie lubię takich naiwnych bohaterek, więc to nie dla mnie książka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno jest się czym zainteresować. Siostra bardzo lubi zapoznawać się z twórczością autorki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnio miałam przerwę w czytaniu nowości, więc ta książka jest jeszcze przede mną. Muszę ją najpierw zamówić. Mam w planie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger