„Przebudzenie”, Katarzyna Grabowska

 

   Z twórczością Katarzyny Grabowskiej miałam przyjemność się spotkać w antologiach. „Przebudzenie” to moja pierwsza książka autorki, którą miałam okazję przeczytać. Historia jest wysoko oceniana, więc miałam wobec niej spore oczekiwania. Czy zostały one zaspokojone?


Przebudzenie Katarzyna Grabowska

„Alicja Banasiak właśnie skończyła studia i liczy na zasłużony odpoczynek. Niestety, oferta stażu niweczy jej plany. Przekraczając próg firmy RH Company, nawet się nie spodziewa, jak bardzo zmieni się jej życie. Rafał Hartman to bardzo przystojny młody mężczyzna, który swój sukces życiowy zawdzięcza starszej żonie. Wiedzie beztroskie życie, otoczony wianuszkiem pięknych kobiet, z których wdzięków chętnie korzysta. Pomiędzy dwójką bohaterów nawiązuje się erotyczna fascynacja, która wkrótce przeradza się w namiętny romans.

Alicja z zalęknionej dziewczyny pod wpływem Rafała przeistacza się w kobietę świadomą swoich pragnień. Jednak czy związek z żonatym mężczyzną, który w dodatku skrywa mroczną tajemnicę, może zakończyć się dla niej szczęśliwie? Dlaczego Hartman w ogóle zwrócił uwagę na niepozorną stażystkę? Czy z jego strony była to tylko gra?”  Alicja po skończeniu studiów planuje trochę odpocząć, nie jest jej to dane, ponieważ dostaje się na staż. Nie jest dobrze traktowana w miejscu pracy, do czasu kiedy odnosi sukces przy podpisaniu nowej umowy. Dziewczyna zyskuje uznanie szefa, który ma wobec niej plany nie tylko zawodowe. Rafał jest szefem Alicji, ale także mężem jej szefowej. Małgorzata jest duża starsza od swojego męża, a ich związek opieka się na wymianie sexu na pieniądze i karierę. Rafał zdradza swoją żonę. Alicja szybko zmienia się przy Rafale, staje się odważna i chce żyć chwilą. Jej przeszłość nie jest łatwa, a stosunki z mężczyznami nie istnieją. Rafał to zmienia i uczy Alicję innego życia i czerpania przyjemności. Dziewczyna początkowo broni się przed tym, co ją spotyka, ale potem zaczyna po prostu żyć. Jej relacja z Rafałem się rozwija, zaczynają romansować. Do czego ich doprowadzi wspólne pożądanie?


Przebudzenie recenzja książki

  "Przebudzenie" nie jest to typowy romans biurowy. Autorka w tej historii porusza różne tematy: gwałt, męska prostytucja, "kupno" drugiego człowieka, śmierć dziecka. Z jednej strony ta historia jest prosta i łatwa, a z drugiej skrywa bardzo trudne życiowe sytuacje. Szkoda, że zostały one powierzchownie potraktowane, autorka bardziej skupiła się na pracy Alicji, na jej romansie z Rafałem. Niestety nie wyczułam między bohaterami żadnych emocji, przyciągania, a tym bardziej miłości. Poczułam trochę zawód, a zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się, że związek Alicji i Rafała będzie mieć taki koniec. Szkoda, że cała akcja nie działa się szybciej, a życie bohaterów tak mało było pokazane. Jestem ciekawa kontynuacji tej serii, jest ona przewidywalna, ale mam nadzieję, że będzie interesująca.

"W życiu nie chodzi o to, aby coś mieć, ale o to, by być szczęśliwym, nawet jeśli to szczęście trwałoby tylko chwilę".


Czytacie serię „Cudzy mąż”?

 Za książkę dziękuję wydawnictwu Videograf

8 komentarzy:

 1. Dobrze, że nie jest to typowy romans biurowy. Jestem bardzo ciekawa tej propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spotkałam się chyba wcześniej z tą książką. Możliwe, że się na nią skuszę w przyszłości. Na razie nadrabiam to, co mam w domu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele trudnych tematów autorka zawarła w tej książce i tak myślę, czy podołała temu wszystkiemu. Niełatwo zamknąć takie tematu w romasnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska7 marca 2022 22:35

  Czytam same konkrety o tej książce i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać tej książki, choć przyznaję, że bardzo lubią twórczość Katarzyny Grabowskiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie sądzę by była to książka dla mnie. Zdrady mnie drażnią, a jeszcze tutaj poruszono takie trudne tematy i potraktowano je po macoszemu...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytam tej serii, nie znam tej autorki, ale widzę, że seria może być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger