„Uzależniona”, Justyna Chrobak

 

  Książki, które pokazują ludzkie problemy i uzależnienia nie są łatwe. Osobiście nie zawsze jestem w stanie im się „poświęcić”, wejść w daną historię i ją zrozumieć. Tak było z książką „Uzależniona”, która pokazuje uzależnienie od drugiego człowieka. Jest to trudna historia, którą ciężko mi ocenić, myślę, że potrzeba do niej odpowiednio nastawienia i zrozumienia.


Uzależniona Justyna Chrobak

„Czy pozwolisz, by twoim życiem kierowało pożądanie?

Podczas spędzanego samotnie w barze wieczoru andrzejkowego Natalia poznaje Mateusza. Wzajemna fascynacja szybko przeradza się w namiętność, której żadne z nich nie próbuje powstrzymać. Dla Mateusza sprawa jest prosta- w ich relacji chodzi tylko o przyjemność. Ale Natalia, przekonana o tym, że właśnie spotkała swój ideał, zaczyna coraz mocnej angażować się emocjonalnie. Pragnie tylko jednego: by zaczęli dzielić nie tylko łóżko, ale też codzienne życie. Nic jednak nie wskazuje na to, że jej marzenie ma szansę kiedykolwiek się ziścić…
Tymczasem na horyzoncie pojawia się ktoś nowy, kto chciałby pomóc jej wyplątać się z toksycznej relacji z Mateuszem. Jest tylko jeden problem. Czy Natalia jest na to gotowa? I czy w końcu uświadomi sobie, że mężczyzna, od którego się uzależniła, może ją pociągnąć na dno?”
  Natalia w Andrzejkowy wieczór poznaje tajemniczego Mateusza. Mężczyzna jest otwarty, z góry mówi, czego oczekuje. Ich relacja jest nastawiona na nieporozumienia, ponieważ Natalia oczekuje więcej, niż jest w stanie dać jej Mateusz. Dla niego jest to "związek" dla przyjemności, nie liczą się uczucia, tylko czas spędzony w łóżku. Kobieta uzależnia się od niego, zgadza na rzeczy, które nie sprawiają jej radości. Jednocześnie ma dość takiej relacji i gdy poznaje kogoś nowego, próbuje wydostać się z toksycznej znajomości. Czy uda jej się zapomnieć o Mateuszu? Czy jej uzależnienie jest tak silne, że zniszczy jej życie?

  „Uzależniona” to książka psychologiczna, pokazuje, w jaki sposób została zdominowana Natalia, jak uzależniła się od Mateusza i jak to na nią wpłynęło. Bohaterka przedstawia swoje myśli i uczucia. Natalia wpadła w sidła Mateusza, dała mu się omotać, nie miała sił, aby mu się przeciwstawić. Wielokrotnie postanawiała zerwać relacje, która ich łączyła, ale wystarczyło jedno pytanie mężczyzny „Wpadniesz dziś?” i całe jej postanowienie ulatywało. Natalia walczyła z rozumem, a pożądaniem. Ta walka nie była łatwa. O tym, czy udało się Natalia uwolnić z toksycznego związku, nie zdradzę Wam, musicie sami o tym przeczytać.


Uzależniona recenzja książki


  Historia pokazana jest tylko z perspektywy Natalii, pokazuje przeszłość i teraźniejszość. Ta zmiana czasu powodowała zamieszczanie, nie zawsze potrafiłam odnaleźć się w danym czasie. Gubiłam się w przedstawionych sytuacjach. Myślę, że najważniejszym przesłaniem autorki jest pokazanie, że nie warto dążyć do miłości, do związku, który od początku nie spełnia naszych oczekiwań. Kiedy partner nie traktuje nas poważnie i nie planuje wspólnej przeszłości. Należy jak najszybciej odciąć się od takiej chorej relacji, nie przywiązywać do osób, które nas niszczą.

"...bycie z kimś, mając w głowie kogoś innego? To krzywdzenie nie tylko siebie, ale przede wszystkim tej drugiej osoby".


  Lubicie takie książki z motywem uzależnień międzyludzkich?


Za książkę dziękuję wydawnictwu Amare

3 komentarze:

  1. O ile dobrze kojarzę to siostra chyba miała okazję zapoznać się z tą powieścią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Koleżanka mi wiele razy polecała tą książkę, ale niestety kompletnie nie mam ostatnio czasu na czytanie. Mam mnóstwo rzeczy na głowie - praca, dzieci i jeszcze w dodatku remont salonu. Mam nadzieję, że szybko się z nim uporamy i w końcu znajdę chwilę spokoju.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger