„Żona diabła”, Magdalena Szweda

 

   Czym się kierujecie w wyborze książek do czytania? U mnie jest to opis książki, opinie, tytuł i okładka, jeśli przyciąga uwagę, autor. „Żona diabła” ma wszystko to, co mnie przekonuje, aby ją wybrać. Nie znałam wcześniej twórczości autorki, więc dodatkowo chęć poznania pióra kogoś nowego była zachęcająca.


Żona diabła Magdalena Szweda


„Dante Fiorucci jako przyszły spadkobierca mafijnego królestwa na polecenie ojca musi się ożenić. Dzięki małżeństwu dwie rodziny mafijne zawrą sojusz, a Dante będzie mógł przejąć konkurencyjny klub, którego właścicielką jest jego przyszła żona.

Dwudziestopięcioletnia Alice Galante jak na córkę mafii jest całkiem niezależna. Zarządza odziedziczonym po dziadku klubem i może poszczycić się tym, że jest on najpopularniejszym lokalem w mieście. Trudny charakter dziewczyny sprawił, że do tej pory ojciec z nikim jej nie swatał. Ale do czasu…

Teraz Alice ma zostać żoną Dantego Fiorucci. Szybko orientuje się, że mężczyzna oczekuje od niej podporządkowania i całkowitego posłuszeństwa. Dodatkowo nie ma zamiaru być jej wierny. Wszystko, co udało się zbudować Alice, zostaje jej brutalnie odebrane.”


Książka żona diabła


  Alice Galante prowadzi ekskluzywny klub nocny, który odziedziczyła po dziadku. Jest pracowita, uparta, umie dążyć do celu i walczyć o swoje. Ma trudny waleczny charakter, który sprawił, że do 25 roku nie miała mężczyzny. Jej ojciec postanawia ją wydać za milionera Dante Fiorucci, aby zawrzeć sojusz i mieć swojego następcę. Mimo niechęci młodzi zgadzają się na zaaranżowane małżeństwo, ale mają swoje plany co do niego. Jak skończy się związek z przymusu, gdzie małżonkowie mają mocne charaktery i żadne z nich nie chce się podporządkować drugiemu?

  Wątek aranżacji małżeństwa dość często pojawia się w książkach i jest przewidywalny, ale nie tym razem. Autorka stworzyła mocną historię, która skrywa tajemnicę, okrucieństwo ze strony najbliższych, walkę o dominację, mafijne zatargi. Akcja jest dynamiczna, nie ma chwili na nudę. Bohaterowie mają temperament, od pierwszych chwil zyskali moją sympatię. Oboje należą do mafijnego świata, nie boją się brudzić rąk krwią, są odważni i bez skrupułów, niszczą swoich wrogów i dręczycieli. Podobał mi się przedstawiony mafijny świat i wątek miłosny. Książka jest przyjemna, chwilami zaskakująca i zadziwiająca, czyta się ją szybko i z łatwością. Nie miałam wcześniej styczności z twórczością tej autorki, ale po tej lekturze z chęcią sięgnę po inne książki.


Żona diabła recenzja książki


  W tym roku postanowiłam „pobić” swój wynik przeczytanych książek w ubiegłym roku i muszę przyznać, że idzie mi to całkiem dobrze. Mam za sobą pierwszy miesiąc i 12 książek przeczytanych w całości. Luty zapowiada się równie udany, mam na oku kilka propozycji, które znalazłam w dziale nowości na Tania Książka.

Znacie twórczość Magdaleny Szweda?


Wpis powstał w ramach współpracy z Tania książka

8 komentarzy:

 1. Ja akurat za takimi książkami nie przepadam, nie są to moje czytelnicze klimaty - ale wiem, że mają spore grono zwolenników ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chyba nie pobiję swojego zeszłorocznego rekordu, najlepszy w życiu, ale chętnie w tej kategorii książek będę wypatrywać propozycji dla siostry i polecę jej twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. To typowo moje książkowe klimaty, więc bardzo dziękuję za polecenie twórczości autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej autorki, ale książka mnie ciekawi, poza tym u mnie też już więcej przeczytanych książek niż np: rok temu o tej samej porze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj bardzo fajna propozycja, bardzo mi się spodobala. Akurat nie znam tej autorki ale z chęcią zapoznam się z jej twórczością ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. sam tytuł mnie przyciągnął, podoba mi się to, że główna bohaterka ma charakter i umie walczyć o swoje. Dała bym szansę tej książce

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja chyba najczęściej kieruje się wyglądem okładki gatunkiem oraz grubością 😄😄 nie lubie gdy książka ma za dużo stron

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger