„Piętno Morfeusza”, K. N. Haner

 

   „Piętno Morfeusza” to ostatnia część serii Mafijna miłość od Kasi Haner, którą napisała na życzenie czytelniczek. Seria miała być trylogią, ale powstała czwarta część, która ostatecznie zamyka historię Cassandry i Adama. Nie wiedziałam czego się spodziewać i jakie będzie zakończenie, ale autorka zapewniła mi wachlarz emocji w tej książce, co lubię.


Piętno Morfeusza k N Haner

„Cassandra i Adam przeszli razem naprawdę długą drogę, by w końcu uwolnić się od przeszłości. Dramatyczne wydarzenia odbiły się mocno na ich psychice i związku. I gdy wydaje się, że potrzebują po prostu jeszcze więcej czasu na uporządkowanie chaosu w ich głowach, nagle w życiu Adama znowu pojawia się Camilla. Teraz jest Afrodytą, jedną z najważniejszych osób w organizacji, kochanką Hadesa, kobietą, w której Adam widzi swoją pierwszą miłość. Miłość, którą już dawno pogrzebał i o której zapomniał.

Kobieta bez wahania wciąga go ponownie do bezwzględnego świata pełnego perwersyjnego seksu i bezlitosnych zasad. Zaczyna się zawiła gra, w której przeszłość ściera się z rzeczywistością, a prawda okazuje się bardziej skomplikowana i bolesna niż możne się spodziewać. Do Adama dociera, że by chronić Cassandrę i ich syna, musi znowu stać się Morfeuszem. Zaczyna więc samotną drogę przez piekło, które pochłania go coraz bardziej. Staje twarzą w twarz ze swoim piętnem i sam musi odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: czy chce być Adamem, czy Morfeuszem?”


Książka piętno Morfeusza


  Cassandra wraca do domu, jest z Adamem i razem wychowują synka. Wydarzenia z przeszłości zmieniły ją, odebrały pewność siebie i radość życia. Kobieta nie potrafi sobie poradzić z traumą, jaką przeszła, ubolewa nad utratą możliwości pozostania ponownie mamą. Adam także nie potrafi odnaleźć się w nowym życiu, jest wolny od organizacji. Podświadomie oboje tęsknią za Morfeuszem, ale nie przyznają się otwarcie do tego. Starają się wszystko poukładać i spokojnie żyć, ale przeszłość wraca. Adam spotyka Camille, swoją dawną miłość, która wciąga go z powrotem do organizacji. Morfuesz powraca, ale już nie jest taki lat wcześniej. Dlaczego Camilla zmusza Adama do powrotu do Morros? Czy Adam uwolni się raz na zawsze od organizacji, która zniszczyła jego życie? Czy związek Cass i Adama przetrwa?


Piętno Morfeusza recenzja książki

  „Piętno Morfeusza” jest spowiedzią głównego bohatera. To on przedstawia wszystko, dzięki czemu dowiadujemy się nowych rzeczy z jego życia, poznajemy jego stosunek do minionych wydarzeń. Nie jest to łatwa książka, chwilami wywoływała we mnie złość i miałam ochotę ją zamknąć, ale ciekawość zwyciężyła i przeczytałam ją w jeden dzień. Adam nie był dobrym człowiekiem, został zmuszony do bycia Morfeuszem, co zaprowadziło go do piekła. Przez swoje zachowania zniszczył życie wielu kobiet, jedną z nich była Cassandra. Szkoda, że jego miłość nie uchroniła jej przed działaniem organizacji. Cass to silna kobieta, musi zmierzyć się z okrutnym losem. Było mi jej szkoda, zakochała się w nieodpowiednim mężczyźnie. Chwilami chciałam, aby ich związek się rozleciał, aby Cassandra uwolniła się od miłości i mężczyzny, który na nią nie zasługiwał. Mimo przemiany nie uważam, że jest to osoba zdolna stworzyć normalny związek, gdzie szczerość jest ważna. Adam chroni Cassandre i synka, wraca na złą drogę, ale czy było to konieczne? Podobało mi się zakończenie, było zaskakujące i zadowalające. Przygotujcie się na trudną historię, która wywołał w was liczne emocje.

  Czytaliście tę serię? Jakie książki Kasi Haner są waszymi ulubionymi?


Za książkę dziękuję wydawnictwu Editio Red

 

7 komentarzy:

 1. Mnie zakończenie bardzo się podoba, chociaż na początku miałam wrażenie, że tu nie pasuje. Po namyśle stwierdziłam, że lepszego Kasia wymyślić nie mogła i cieszę się, że była łaskawa dla Adama.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostra nie zaczęła jeszcze czytać tej serii, więc ma co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka jest bardzo hipnotyzująca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio sporo o tej książce opinii czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam książki K.N. Haner, ale akurat tej serii nie czytałam, a co za tym idzie nie oczekiwałam z entuzjazmem na tę część. Może za jakiś czas zamówię wszystkie cztery części.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaskakujące zakończenia to zawsze coś mile widzianego, w końcu tego właśnie oczekujemy, kiedy zagłębiamy się w ciekawą historię. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze mówiąc to trochę autorka mnie zaskoczyła kontynuacją tej historii, ponieważ myślałam, że już wszystko zostało wyjaśnione. Ale podoba mi się, że Kasia napisała czwartą część, ponieważ fanki o to prosiły.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger