"Pocałunki pod jemiołą" antologia Kobiecej Strony Literatury

 

  Ostatnio Wam mówiłam, że przed świętami będę czytać świąteczne opowiadania z trzech antologii, które znalazły się w mojej biblioteczce. Dziś chcę przedstawić Wam antologię Kobiecej Strony Literatury "Pocałunki pod jemiołą". Jest to zbiór dziewięciu opowiadań polskich autorek, które w swoich historiach mają wspólną tematykę świat i jemioły.


Pocałunki pod jemiołą

„Gdy kobiety postanawiają wspierać się i działać razem, powstają wspaniałe rzeczy!

Romantyczne, erotyczne, a nawet fantastyczne – takie mogą być pocałunki pod jemiołą! Strzelający w kominku ogień, prószący śnieg i… ta osoba, która rozgrzewa nie tylko nasze serce, ale i ciało! Dziewięć polskich autorek, dziewięć historii, które wprawią cię w prawdziwie zimowo-świąteczny nastrój.”


Pocałunki pod jemiołą książka

  Opowiadania zamieszczone w antologii łączy czas świąt i pocałunków pod jemiołą. Każda historia jest inna, autorki stworzyły różnorodne opowiadanie, jedne lekkie i przyjemne, inne poruszają trudne tematy. Podczas czytania można odczuć wachlarz emocji, poprzez radość, smutnego i wzruszenie. Książka wprowadza w czas świąteczny, jej klimat jest odpowiedni do świątecznego nastroju. Fajną rzeczą po każdym opowiadaniu jest ankieta świąteczna, dzięki której możemy dowiedzieć się kilku rzeczy o autorze opowiadania. Każdy autor zostawił dla czytelników kartkę z życzeniami, co jest miłe.

  W każdym z opowiadań znalazłam coś dla siebie, coś, co pokazuje, że święta mają wyjątkową moc. Jedno z opowiadań muszę wyróżnić, jest to historia, która zrobiła na mnie największe wrażenie i przyniosła najwięcej emocji. "Świąteczna obietnica" Katarzyny Grabowskiej to piękna i smutna opowieść, której na pewno szybko nie zapomnę. Jest tutaj element fantastyki/magii, czegoś niemożliwego, a jednocześnie pięknego i poruszającego. Kinga i Michał są małżeństwem od kilku miesięcy, w wypadku samochodowym mężczyzna ginie. Kobieta zostaje sama, nie radzi sobie z tym, co ją spotkało. Cierpi i czeka na święta, na dzień, w którym spotka swojego męża. Obiecali sobie spędzić święta razem i Kinga chce tej obietnicy dotrzymać. Jest tylko jeden sposób, aby mogła być z ukochanym. Kiedy nastaje dzień wigilii, staje się cud. Nie będę zdradzać, co się wydarzyło, ale zapewniam, że ta historia wyciśnie Wasze łzy.


Pocałunki pod jemiołą recenzja książki


  "Pocałunki pod jemiołą" to świetna antologia, którą polecam przeczytać. Uważam, że książka nadaje się na prezent pod choinkę, więc jeśli nie macie jeszcze wszystkich upominków, to warto wziąć pod uwagę tę książkę. Ja bym się ucieszyła z takiego prezentu i podejrzewam, że ktoś, kto otrzyma tę antologię, nie będzie zawiedziony.

Czytacie świąteczne historie?

Za książkę dziękuję wydawnictwu Videograf

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam świąteczno-zimową literaturę! Chociaż przeważnie jest kiczowata - uwielbiam te szczęśliwe zakończenia. Mam wrażenie, że dodają nutkę magii i optymizmu do szarej rzeczywistości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo o niej słyszałam w tym roku, ale jej nie czytałam ;) Co do książek świątecznych, w tym roku przeczytałam ich może ze trzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świąteczne książki są takie słodkie
  A ta ma do tego taka uroczą okładkę

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam i takie książki lubię poczytać w ciągu roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamierzam sięgnąć po tę antologię, bo zapowiada się naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że opowiadania w niej zawarte i mnie przypadną do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba muszę zrobić sobie prezent ode mnie, dla mnie w takim razie ;p

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy jeszcze czas świąteczny, a więc taka ksiazka może być na prawdę bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiłas mnie tym opisem. lubię takie lekkie lekturki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger