„Lista niegrzecznych prezentów”- antologia od Niegrzeczne książki

 

  Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Czujecie już zbliżający się czas świąt? Ja na razie nie odczuwam tej całej świątecznej gorączki i mam wrażenie, że z roku na rok jest mi trudniej ją poczuć. Za szybko wszyscy przywołują tą atmosferę i do 24 grudnia zdąży mi się ona już trochę znudzić. Nie zamykam się i nie bronię, nawet próbuje pobudzić w sobie ten klimat i pomaga mi w tym np. czytanie książek o tematyce świątecznej. Mam w planie trzy antologie, które idealnie wpisują się w wolny czas z krótkimi opowiadaniami.


Lista niegrzecznych prezentów antologia

„Prezent, którego sobie nie odmówisz. Historie, których nie zapomnisz.

Tej zimy na pewno nie zmarzniesz! Dziesięć wyjątkowych polskich autorek zadbało o to, żeby temperatura w twojej biblioteczce była odpowiednio wysoka. W tym roku możesz przygotować nie tylko listę swoich wymarzonych prezentów, ale i najskrytszych pragnień. Komu ją wyślesz?

Już dziś spraw sobie prezent i zajrzyj do najgorętszych świątecznych opowiadań zebranych w antologii „Lista niegrzecznych prezentów”. Gorące romanse, wielkie miłości, namiętności, którym nie sposób się oprzeć – to wszystko czeka na ciebie w tym wyjątkowym zbiorze. W tym roku grudniowa gorączka może przybrać zupełnie nowe oblicze!

A ty? Czego sobie życzysz w te święta?”


Antologia lista niegrzecznych prezentów

   „Lista Niegrzecznych prezentów” to antologia, napisana przez dziesięć polskich autorek: Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agata Sobczak, Monika Magoska-Suchar, Ludka Skrzydlewska, Emilia Szelest, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Katarzyna Mak, Ada Nowak. Opisane historie mają miejsce wokoło świątecznym czasie i każda odnosi się do prezentu lub życzeń i pragnień bohaterów. Każde opowiadanie jest inne, ale wszystkie przyjemne w odbiorze. Niektóre z nich zostawiły niedosyt i chciałoby się poznać dalsze losy bohaterów, niektóre były mniej wciągające. Wszystkie przeczytałam korzystając z wolnych chwil, pomiędzy obowiązkami i to pozwoliło mi na spokojne przetrawienie każdej historii.

  Historii mamy dziesięć, ale trzy z nich najbardziej mi się podobały i to o nich pokrótce napiszę.
- „Świąteczna kolizja serc”, Ludka Skrzydlewska- to zabawna i przyjemna historia, w której bierze udział młoda dziewczyna przebrana za elfa, która wjeżdża w samochód policjanta. Pola i Krzysiek nie lubią świąt, każde z nich ma swój powód, ale wspólnie odmieniają swoje święta.
- „Mój (nie)święty”, Anna Langner- ciekawa historia Mikołaja i jego śnieżynki, która miałam miejsce po wypowiedzeniu życzenia do magicznej pozytywki. Połączenie erotyzmu i fantastyki zapewnia wciągnięcie w opowiadanie. Chętnie przeczytałabym kontynuację.
- „Uważaj, o czym marzysz”, Ewelina Dobosz- a historia podobała mi się, ze względu na dużą autentyczność i taką normalność. Marta wychowuje sama dwie córki, jest zapracowana i chciałabym ułożyć sobie życie. Na wigilii spotyka swoją pierwszą miłość, która być może okaże się ostatnią.


Recenzja książki lista niegrzecznych prezentów


  Wybierając tę antologię, przekonacie się, że marzenia naprawdę się spełniają. Magia świąt jest czymś wyjątkowym, warto jednak wspomóc los i nie zamykać się na cuda. Ta całkiem fajny zbiór opowiadań, które umilą czas w przygotowaniach do świąt. Dodatkowo możecie poznać kilku autorów w jednym miejscu.

Czytacie świąteczne książki?

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Kobiece i Niegrzeczne książki

5 komentarzy:

 1. Ja życzyłabym sobie świetnej wycieczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym roku nie mam jakoś wielkiej ochoty na poznawanie dużej ilości świątecznych publikacji, ale wszystko jeszcze przede mną. Siostrze podobała się ta antologia.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie czytam świątecznych książek, nie oglądam świątecznych filmów, no może teraz trochę czytam i oglądam, ale tylko dla dzieci, ale za to mogę świetną antologię polecić z wierzeniami słowiańskimi w tle ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na codzień nie czytuję "niegrzecznych" książek - jakoś tak mnie nie zachęcają ;) Co do marzeń - to właśnie teraz najmocniej wierzymy, że da się je spełnić!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger