„W słońcu Dubaju”, Monika Magoska-Suchar

 

   O książkach Moniki słyszałam wiele pochlebnych opinii od swoich blogowych koleżanek. Jej twórczość jest chwalona i polecana. Zdecydowałam się przeczytać książkę „W słońcu Dubaju”, która jest pierwszym tomem serii Agent Kelly. Jako fanka agenta 007 odnalazłam się w tej historii jak ryba w wodzie.


W słońcu Dubaju

„Gorący Dubaj, arabska księżniczka, nieokiełznane namiętności i rozgrywki, w których stawką jest życie.
Peter Kelly to pewny siebie agent CIA, uzależniony od mocnych wrażeń. Przyciąga do siebie piękne kobiety jak magnes, jednak angażuje się tylko w przelotne romanse. Treścią jego życia stały się ryzykowne misje, których podejmuje się bez wahania.
Tym razem Peter otrzymuje zlecenie, by udać się do Emiratów Arabskich jako ambasador USA. W imieniu zaprzyjaźnionego emira bierze udział w pewnej licytacji. Jej zwycięzca ma zdobyć nie tylko rękę księżniczki, ale przede wszystkim jej wart fortunę posag – tajemniczy przedmiot, który przyciąga uwagę wielu żądnych władzy bogaczy.
Safija nie jest typem kobiety, która z pokorą przyjmuje swój los. Nie zamierza się podporządkować i proponuje Peterowi układ, dzięki któremu oboje mogą zyskać to, na czym zależy im najbardziej. Tylko czy aby na pewno wiedzą, komu wypowiadają wojnę? I co ostatecznie okaże się dla nich warte najwyższego ryzyka?”


W słońcu Dubaju


  Agent Peter Kelly przebywa w Dubaju pod przykrywką jako ambasador Ameryki. Zdobył wśród arabskich władców szacunek i przyjaźń. W imieniu emira bierze udział w licytacji, gdzie ma zdobyć rękę księżniczki Safiji. Kobieta w swoim małżeńskim posagu ma tajemniczy Promień, największa i najbardziej pożądaną broń. Władze Ameryki chcą przejąć broń i uchronić świat przed zmianą, jaka nastąpi, kiedy on dostanie się w niepowołane ręce. Księżniczka Safija to wyjątkowo piękna kobieta, która nie chce podporządkować się swojej kulturze, pragnie wolności. Zrobi wszystko, aby uwolnić się z rąk brata i przyszłego męża, zawiera układ z agentem. Czy agent zdobędzie Promień i wykona swoją misję? Czy księżniczka Safija zyska wolność?


W słońcu Dubaju recenzja książki


  „W słońcu Dubaju” to książka, która wciąga i trudno się od niej oderwać. Prawie nigdy nie czytam na weekendach, kiedy czas spędzam z rodziną, ale przy tej książce nie mogłam czekać do poniedziałku i w sobotę wieczór spędziłam w jej towarzystwie. Historia jest niebezpieczna, pełna tajemnic, układów, zadań specjalnych dla agentów, pożądania, kłamstw, zawiłych momentów i zaskakujących zwrotów akcji. To co, się dzieje w tej książce to jeden wielki rollercoster, dopieszczony elementami fantastyki. Jest gorąco, ciekawie i łatwo poczuć się niczym bohater wszystkich wydarzeń. Podoba mi się to, w jaki sposób autorka wykreowała bohaterów, ich siłę, wolę do walki i wolności. Peter walczy dla ojczyzny, Safija o siebie, powinni być dla siebie wrogami, a złączył się układ. Jak to się dla nich skończy? O tym przekonajcie się sami, a nie pożałujecie.

 

Lubicie arabskie klimaty w książkach?

 

Za ksiązkę dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.

 


4 komentarze:

  1. Musi być bardzo interesująca, chociaż to nie mój typ :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawie się zapowiada. Całkiem!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja z kolei czytelnicze zaległości najbardziej nadrabiam w weekendy. Dobrze, że to jedna z tych książek od których nie można się oderwać. Będę miała ją na uwadze.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger