"Niebezpieczny trójkąt. W sidłach Parketów", Kamila Andrzejak-Wasilewska

 

  Po przeczytaniu pierwszego tomu trylogii Niebezpieczny trójkąt "Uważaj, co przysięgasz" odczuwałam niedosyt. Historia mnie wciągnęła niczym tornado i sponiewierała, nie wiedziałam czego się spodziewać w kolejnym tomie. Przeczytam "W sidłach Parkerów" i na zakończenie powiedziałam tylko jedno słowo ku..a i sprawdziłam, kiedy premiera trzeciego tomu "Gamę Over", na szczęście nie muszę długo nie niego czekać, książka ukarze się 24 listopada.


Niebezpieczny trójkąt tom 2

„To jeszcze nie wszystko, na co ich stać…
Nikola po urodzeniu dziecka zdaje sobie sprawę, że od tej pory priorytety w jej życiu diametralnie się zmieniły. To właśnie ze względu na swojego synka postanawia wrócić do Seweryna Parkera. Wie, że maluch zostanie otoczony przez niego opieką, tym bardziej że mężczyzna wciąż walczy o jej miłość. Pragnąc raz na zawsze wymazać z pamięci swoją burzliwą relację z Alanem, kobieta okłamuje Seweryna, wmawiając mu, że to jego syn. Wszystko wydaje się iść zgodnie z planem Nikoli, dopóki Lucy, jej przyjaciółka, nie wpada na pomysł, by wyciągnąć ją na szaloną zabawę do klubu nocnego. Pani Parker jednak dawno nie miała wychodnego i okazuje się, że ma znacznie słabszą głowę niż jeszcze kilka lat temu. A co najlepiej zrobić po pijaku? Oczywiście skontaktować się z byłym. Wkrótce wszystkie skrzętnie ukrywane kłamstwa, niedotrzymane obietnice i zawiedzione nadzieje zbiorą swoje tragiczne żniwo…”  Nikola związała się z Sewerynem, urodziła syna i tworzą szczęśliwą rodzinę. Poświęciła cały swój czas dla dziecka i męża, przestała się bawić, zapomniała o przyjaciołach. Utrzymuje kontakt z najlepszą przyjaciółką, z którą prowadzi księgarnie. Kiedy Lucy namawia ją na wspólny wieczór w klubie, Nikola się zgadza i ten wieczór na nowo burzy jej świat. Kobieta się upija i w chwili słabości dzwoni do dawnego kochanka Alana. Mężczyzna zniknął z jej życia w momencie, kiedy ona wybrała jego brata. Alan w obawie o niebezpieczeństwo Nikoli postanawia przylecieć do Szczecina i sprawdzić co dzieje się z kobietą. Odnajduje ją, zawozi do swojego apartamentu i spędzają razem noc, rano Nikola niczego nie pamięta. Po kilku dniach Alan ponownie pojawia się z życiu Nikoli i Seweryna. Jak potoczą się dalsze losy całej trójki? Kto kogo kocha naprawdę? Do czego doprowadzi rywalizacja braci?


Niebezpieczny trójkąt recenzja książki


  "W sidłach Parkerów" to książka, która wywołała u mnie takie emocje, że miałam ochotę przeklinać. To, co tam się działo było totalnym zaskoczeniem, zero przewidywalności, akcja obracała się w każdą stronę, zmieniając bieg wydarzeń. To, w jaki sposób autorka przedstawiła bohaterów, wydarzenia i samą historię jest rewelacyjne. Czytając nie mogłam się oderwać, nie wiedziałam, co mnie jeszcze czeka, a zakończenie totalnie zaskoczyło. Historia wywołuje napięcie, sama w sobie jest pełna napięcia, emocji, namiętności, kłamstw, intryg. Bohaterowie są tak różni i tak intrygujący, że ciężko się nimi nie interesować. Seweryn to spokojny i ułożony facet, troskliwy i kochający swoją rodzinę. Alan jest jego przeciwieństwem, wybuchowy, pewny siebie, bierze to, co chce i nie ogląda się na innych. Nikola jest dobrą żoną i matką, jednak uczucia odbierają jej rozum, kiedy jest z Alanem. Kobieta kocha dwóch mężczyzn, co prowadzi ją do zguby. Pojawia się także nowy bohater, który sporo namiesza i wywoła ciekawość. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie poznamy go lepiej. Niecierpliwie czekam na kontynuację, jestem łasa na dalszy rollercoster emocji, jakich doznałam przy tej książce. Zachęcam do poznania tej serii, sięgnijcie koniecznie po te książki, bo warto. Za swój egzemplarz dziękuję autorce i wydawnictwo Novae Res.

  Skusicie się na tę książkę?


11 komentarzy:

 1. Ja podziękuję - nie mój typ literetury

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że w tej książce można liczyć na to, że ani przez chwilę nie będzie przewidywalnie. To spory plus.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio u mnie jest strasznie mało czasu na lektury. O tej kisążce jeszcze co prawda nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby tylko doba była nieco dłuższa... jest tyle książek, które chciałabym przeczytać, a nie mam na nie czasu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie do końca mój gatunek, chociaż przyznaję że książka wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie są to do końca moje klimaty, ale ten tytuł polecę siostrze. Powinna być zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam przyjemności przeczytać pierwszej części, ale myślę, że się skuszę. Lubię takie klimaty:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tej ksiazki. Sama nie wiem czy to będzie pozycję dla mnie.. Mimo to może kiedyś się o tym przekonam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać, że ta lektura wywołałą u Ciebie wiele emocji i wrażeń. Uwielbiam, gdy książka, aż takie uczucia w nas wzbudza. Bardzo chętnie poznam tę serię

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam zaskakujące książki. Dobrze, że zostało jeszcze kilka dni do premiery ostatniej części, bo jestem gotowa od razu kupić wszystkie trzy tomy i chłonąć!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiem, czy mogłabym ją przeczytać, mam już przesyt taką tematyką i aktualnie szukam czegoś zupełnie innego i zaskakującego.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger