„Stewardesa” Edyta Folwarska

 

  Seria Pink Book bardzo mi się podoba. Edyta Folwarska daje nam w każdej książce inną historię, a Kasia Haner kontynuuje losy jednych bohaterów. Stewardesa to czwarta książka E. Folwarskiej, która przedstawia ciekawą i fajną historię młodego małżeństwa.


Stewardesa Pink Book

  „Paulina to młoda stewardesa, która marzy o najlepszych lotach. Kiedy w końcu po miesiącach ciężkiej pracy dostaje lot klasą biznes, i to do Dubaju, czuje, jakby złapała pana Boga za nogi. Niestety los bywa przewrotny i nie dość, że zasypia na ten najważniejszy lot, to jeszcze okazuje się, że podczas niego wpada na pewnego tajemniczego pasażera, który w mig burzy jej idealne życie.
Pod wpływem Alexa dziewczyna zmienia się z oziębłej kobiety w namiętną kochankę, dla której nie ma tematów tabu. Są za to niedomówienia i kłamstwa, które nie pozwalają temu związkowi rozkwitnąć.
Jak bardzo jeden lot może odmienić czyjeś życia? I czy skrywana przez Paulinę tajemnica nie zniszczy tej miłości?”


Książka Stewardesa

  Paulina i Jan są małżeństwem prawie dwa lata, oboje pracują w liniach lotniczych. Mężczyzna jest cenionym pilotem, a kobieta stewardesą. Ich małżeństwo nie jest szczęśliwe, Jan to romantyk, który przychyliłby nieba żonie, ale Paulina jest oziębła i obojętna. Taki wizerunek małżeństwa przyjęła od swoich rodziców, dla których liczyła się tylko praca. W trakcie lotu do Dubaju Paulina poznaje Alexa, który zaprasza ją na kawę. Kobieta zgadza się na wspólną kolację, która odmienia całej jej życie. Co się wydarzy na kolacji? Jak znajomość Pauliny i Alexa wpłynie na jej małżeństwo?

  Książkę przeczytałam w jeden wieczór, jej krótka i prosta forma jest idealna do szybkiego czytania. Historia mi się spodobała, fabuła wciągnęła, a wydarzenia zainteresowały. Po skończeniu czytania zadowolona poszłam spać, w momencie pisania recenzji tej książki, zaczęłam ją analizować. Nie wiem, teraz sądzić o tej historii. Mamy tutaj motyw zdrady, którego nie lubię w książkach, a ostatnio ciągle spotykam. Główna bohaterka jest „trudna”, zachowuje się jak niedojrzała nastolatka, ma zmienne zdanie i trudno ją polubić. Wyszła za mąż, aby zadowolić matkę, „zniszczyła” życie mężczyźnie, który na to nie zasługiwał. Nie potrafi być szczera i z premedytacją wdaje się w romans, który opiera się na kłamstwach. Autorka zwraca uwagę tutaj na zależności między wychowaniem się w rodzinie, która nie zna ciepła i miłości, a na zachowania w dorosłym życiu. Jest to smutne, że bohaterka kontynuuje zachowania swojej matki, zapominając jak sama, przez nie cierpiała. Dla mnie, przesłaniem w tej książce, jest to: aby nie powielać zachowań, które nas samych męczyły, aby nie robić czegoś dla kogoś tylko dla siebie i nie wykorzystywać niewinnych osób do zaspokojenia ambicji innych. Z pozoru prosta historia, skrywa w sobie bardzo ważne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.


Stewardesa Edyta Folwarska recenzja książki


  Informacje techniczne:
Tytuł: Stewardesa
Autor: Edyta Folwarska
Seria: Pink Book
Wydawnictwo: Edipresse


Czytacie Pink Booki?


8 komentarzy:

 1. Jak można przeczytać w jeden wieczór to akurat coś dla mnie. Ostatnio mam problem z czasem na czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostra też czytała tę powieść i przypadła jej do gustu. Lubi takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. słyszałam o Pink Bookach, ale nie miałam okazji sięgnąć, chociaż znalazło się tam parę ciekawych tytułów :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się, lubię jak książki szybko się czyta.

  OdpowiedzUsuń
 5. O tej serii dość dużo słyszałam, jednak nie sięgnę po nią, bo jakoś fabuła mnie nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie ze są takie ksiazki, które czyta się jednym tchnieniem . Właśnie takie pozycje bardzo lubię

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam wszystkie książki z serii Pink Booków, jednak utknęłam już na tych pierwszych. Podobały mi się ale jakoś nie mogę się zabrać do czytania pozostałych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze tej części. Niedawno skończyłam czwartego pinka Kasi i Meg wkurza mnie wyjątkowo. Ale od następnej części będzie istne szaleństwo.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger