"Scarlett", Meghan March

 

   Meghan March to pisarka, która w moment rozkochuje w swoich książkach, przynajmniej mnie tak rozkochała. Po pierwszej książce, jaką przeczytałam, postanowiłam nie opuścić żadnej kolejnej. Aktualnie jestem po lekturze drugiego tomu serii Gabriel Legend- Scarlett. Powiem krótko- jest sztos i czekanie na trzeci ostatni tom to tortura.


Scarlett Meghan March


  „Oto prawdziwe życie, w którym związek Gabriela i Scarlett nie miał racji bytu. Ubogi, zły chłopak nigdy nie zdobędzie serca księżniczki. Wrogowie z przeszłości nie wybaczali i byli gotowi na wszystko, aby dopiąć swego. Kochankowie z różnych światów nie mieli szans, aby pokonać przeciwności losu i cieszyć się swoją miłością. Gabriel nie umiał pogodzić się z przegraną. Dobrze wiedział, że Scarlett była kobietą jego życia. Dla niej poszedłby do piekła. Tyle że to mogło nie wystarczyć. Jak miał odbudować utracone zaufanie? Jak mógł przekonać świat, że zasługuje na odrobinę szczęścia? Jaką walkę musiałby stoczyć, aby zdobyć szacunek i odzyskać miłość? Przeszłość pełna ciemności. Czy można przetrwać, gdy nie ma się nadziei?”


Scarlett opis książki

  Pierwszy tom (Upadek legendy) zakończył się na rozstaniu kochanków, gdzie Gabriel kazał odejść Scarlett. Byłam zdziwiona takim zwrotem akcji, jednak drugi tom wszystko tłumaczy i oczywiście ponownie zmienia. Pewne wydarzenie "odnawia" związek Gabriela i Scarlett, bohaterowie powoli się poznają i przywiązują. Niestety w cieniu czai się przeszłość, która dopada ich w najmniej oczekiwanym momencie. Ich pochodzenie wywołuje kontrowersje wśród znajomych: ona księżniczka i dama, on podziemny bokser. Pasują do siebie jak wół do karety, ale przeciwieństwa się przyciągają na tyle, że sami nie widzą różnic.

   Historia bardzo mi się podoba. Jest to romans, ale ma w sobie coś więcej. Nie jest to oklepana historia, zawiera w sobie wiele wskazówek jak żyć. Podoba mi się charakterystyka bohaterów i ich relacje. Autorka pokazuje, jak ważna jest przyjaźń, jak wpływa na nas dzieciństwo i jak dobranie odpowiedniej osoby do związku jest ważne, aby być szczęśliwym na każdej jego powierzchni. Całość stanowi świetną historię, której czytanie sprawia przyjemność, a zakończenie smutek. Z niecierpliwością czekam na kontynuację, wierzę, że zakończenie będzie szczęśliwe, ale to, co wydarzy się po drodze, może być wielkim zaskoczeniem i na to liczę.


Książka Scarlett opinie


  Informacje techniczne:
Tytuł: Scarlett
Seria; Gabriel Legend
Autor: Meghan March
Wydawnictwo: Editio Red
Ilość stron: 336

"Jeśli ktoś nigdy nie zaznał w życiu niczego pięknego, to nabiera przekonania, że na nic takiego nie zasługuje"


 

 Lubicie twórczość Meghan March? Macie swoją ulubioną zagraniczną pisarkę?


12 komentarzy:

 1. Słyszałam wiele pozytywnych opinii o książkach tej autorki. Sama osobiście jeszcze żadnej z jej ksiażek nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic jeszcze tej autorki nie czytałam i waham się czy to zmienić. Z jednej strony opisy jej książek mnie ciekawią, a z drugiej, boje się, że nie są dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że jest to romans, a historia w tej pozycji nie jest oklepana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że ta książka nie jest jak typowe romansidła, ostatnio oklepanych historii jest pełno, a ja chcę przeczytać w końcu coś dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 5. super że możemy czerpać inspirację z tej książki, a po za romantycznymi wątkami są także inne. chętnie po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam okazji czytać niż tej autorki, ale chetnie nadrobię ten błąd :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam obecnie spory zapas książek do przeczytania, a z czasem krucho, ale tą jak i poprzednią część mam na swojej liście, także w niedługim czasie z pewnością po nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę w końcu nadrobić książki tej autorki bo mam spore zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dawna jestem ogromną fanką twórczości Meghan March. Ta seria moim zdaniem wyróżnia się na tle innych dzieł autorki. Mimo wszystko bardzo mi się podoba i czekam na trzeci tom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo rzadko sięgam po takie książki, wolę czytać inną literaturę. Nie znam tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba słyszałam nazwisko,jednak nie czytałam żadnej książki. Jeżeli tylko nie jest ona mafijna, z przyjemnością po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger