Sexuality Education P. C. Gilbert

 

   Książki młodzieżowe traktuje dość pobłażanie, rzadko po nie sięgam. Ta propozycja skusiła mnie swoją fabułą, która miała dotyczyć romansu uczennicy i nauczyciela. Dodatkowa informacja o dziewięciu milionów odsłon na Wattpad zadziałała na mnie jak magnez. Czy warto było?


Sexuality Education"Poznajcie Scarlett. Zdolną uczennicę, lubianą koleżankę, kochaną córkę i serdeczną przyjaciółkę. Dziewczyna wydaje się mieć wszystko, o czym można marzyć w jej wieku. Wszystko, poza miłością. Żaden chłopak nie skradł jeszcze serca Scarlett, a i ona niespecjalnie o to zabiega. Przynajmniej do momentu, gdy progu kawiarni, w której dziewczyna dorabia do kieszonkowego, nie przekracza ON. Tajemniczy mężczyzna sprawia, że myśli Scarlett zaczynają biec dziwnym, nowym torem. Sky, jak nazywają ją przyjaciele, bardzo, ale to bardzo chciałaby spotkać go ponownie. Cóż, los bywa przewrotny i czasem spełnia nasze marzenia. A wtedy życie nagle wywraca się do góry nogami i w dodatku gwałtownie przyspiesza... Bo okoliczności, w jakich Scarlett ponownie spotyka przystojnego nieznajomego, są absolutnie niezwykłe. Choć jednocześnie najzwyczajniejsze pod słońcem."


Opis książki sexuality Education

  Scarlett jest w klasie maturalnej,  to królowa szkoły i liderka drużyny cheerleaderek. Jest lubiana w szkole, ma swoich przyjaciół i z pozoru wspaniałą rodzinę. Dziewczyna pracuje w barze i tam poznaje przystojnego Harrego. Scarlett jest zauroczona mężczyzną, myśli o nim i chcę go spotkać ponownie. Jej marzenie staje się realne, jednak okoliczności nie są sprzyjające. Harry okazuje się jej nowym nauczycielem od edukacji seksualnej. Dziewczyna, wie że związek z nauczycielem będzie błędem. Czy Sky zechce rozwijać swoją znajomość z Harrym? Co wyniknie z ich układu?

  Sexuality Education to książka typowo młodzieżowa i prosta, przyznaję, że liczyłam całkowicie na coś innego. Fakt, że czytałam ją po skończeniu mocnej historii sprawił, że podobała mi się lekkość i brak wymogu myślenia nad nią. Książka była dla mnie pewnego rodzaju "zabijaczem" czasu na weekend, który spędziłam na luzie. Gdybym miała ją czytać na tygodniu w przerwach na obowiązki byłoby ciężko i nudno. Autorka zwraca uwagę na relacje osób LGBT i tutaj spoko, związki osób tej samej płci są normalne w szkole i nikt nie zwraca na nie większej uwagi. Kolejna sprawa to przyjaźń od najmłodszych lat, która łączy bohaterów. Z jednej strony fajnie wszystko pokazane, a z drugiej przyjaciele wiedzą o siebie sporo i nie wstydzą się swoich upodobań, tutaj Sky wstydziła się powiedzieć znajomym że lubi czytać jakby to był grzech. Dalej mamy relacje uczennicy i nauczyciela, myślę że nawet jeśli poznali się wcześniej to nie upoważnia ich do głębszych znajomości, jednak to książka i tutaj wszystko dozwolone. Kolejna sprawa to relacje w szkole, które są dziecinne i naciągane przez bohaterów. Osoby mające po 18 lat, a zachowanie jak w przedszkole. Dziwne "walki" i gry słowne, których nie rozumiałam. Chyba jestem za stara na takie historie i ich najnormalniej w świecie nie rozumie. Bardzo podobały mi sie opisy lekcji z edukacji seksualnej i psychologii. Tematy, które zostały poruszane są ważne dla młodzieży w codzienności. Żałuję, że w naszych polskich szkołach nie ma takich lekcji, a przynajmniej nie było jak sama chodziłam do szkoły. Podoba mi się także pomysł na całość, ale wykonanie już słabiej. Nie jestem wymagającym czytelnikiem, ale tutaj było nijak. Zakończenie niedopracowane i niewyjaśnione, chyba że ma być kontynuacja. Tak naprawdę liczyłam na historię, która pokaże edukację seksualną nauczyciela i uczennicy, a dostałam coś innego. Ta książka nie zostanie raczej na długo w mojej pamięci.


Sexuality Education recenzja książki

Informacje techniczne:
Tytuł: Sexuality Education
Autor: P. C. Gilbert
Wydawnictwo: Editio Red
Ilość stron: 408


  Czytaliście tą książkę? Co myślicie o takiej fabule jak romans uczennicy i nauczyciela?

 


11 komentarzy:

 1. Romans nauczyciela i ucznia pojawiał się już wielokrotnie, polecę ją siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie dla mnie ta lektura, ale na pewno polecę ją jako zakup do biblioteki

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda, bo właśnie takie relacje uczeń nauczyciel są zazwyczaj najciekawsze i tak naprawdę tego można by się po tej książce spodziewać

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie każda książka po którą sięgamy okazuje się zadowalająca. Tu nie przekonuje mnie również angielski tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytalam kiedyś bardzonpodobna książkę i szczerze powiedziawszy tego typu romans nie podoba mi się w książkach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda mi czasu na tego typu książki, nie potrafię się w nie wczuć, a i tematyka mnie nie przyciąga. ;) A tu widzę, że niewiele tracę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzieś mignął mi jej opis, ale nie skłonił do sięgnięcia po powieść. Czasem czujemy, że coś nie jest dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 8. Romans nauczyciela z uczennicą czy nauczycielki z uczniem zawsze jest kontrowersyjny i wywołuje emocje, aczkolwiek takie rzeczy się zdarzają... I nauczyciele i uczniowie to tylko ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam bardzo dużą ochotę na tę książkę i myślę, że jak obrobię się z zaległościami to ją sobie zamówię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam ale planowałam bo słyszałam wiele dobrego. Teraz jednak mam mieszane uczucia ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger