„On jest dla mnie”, Corinne Michaels

 

  Seria książek Bracia Arrowood bardzo mi się podoba i z przyjemnością przeczytałam trzecią część. Tym razem poznajemy historię miłości Seana i Devney, która pokazuje, jak ważna jest przyjaźń. Z niecierpliwością czekam na ostatni tom cyklu i mam już pewne podejrzenia jak będzie on wyglądał. Wracając jednak do tej książki, od razu polecam.


On jest dla mnie

„Przyjaźnię się z Devney Maxwell od szóstego roku życia, ale nigdy nie powiedziałem jej, jak bardzo ją kocham.
Jako zawodowy gracz w baseball spędzam większą część roku w rozjazdach, ale ona jest moim domem – jedynym, jaki znałem. Kiedy wróciłem do Sugarloaf, aby zająć się rodzinną farmą, dowiedziałem się, że Devney zamierza wyjść za mąż za nieodpowiedniego mężczyznę. Wpadłem w rozpacz i po prostu musiałem zadziałać.
Jeden cudowny pocałunek zmienił wszystko.
Mam sześć miesięcy, żeby przekonać Devney, by wyjechała wraz ze mną i rozpoczęła nowe, wspólne życie, którego symbolem jest nasz pocałunek.
To właśnie jest moim celem, gdy spędzam czas, porządkując sprawy na farmie, trenując drużynę baseballu ukochanego bratanka Devney i kochając ją całym sercem. Wymaga to wielu zabiegów z mojej strony, ale w końcu wydaje się, że osiągnąłem swój cel – nasz związek rozkwita i jesteśmy zgodni, że uda nam się wspólnie pokonać wszelkie przeszkody.
I wtedy wydarza się tragedia, która na zawsze odmienia życie Devney. Moja ukochana nie może ze mną wyjechać, ja zaś, związany kontraktem, na pewno nie zostanę w Sugarloaf.
Wiem, że ona jest dla mnie tą jedyną, lecz być może będę musiał pozwolić jej odejść…”


Książka on jest dla mnie

   Sean i Devney przyjaźnią się od dziecięcych lat. Ich przyjaźń jest czymś ważnym dla nich, jednak ukrywają przed sobą najważniejsze sekrety życia. Kiedy Sean przyjeżdża do Sugarloaf na swoje półroczne „skazanie”, ma zamiar wyjawić swoją miłość przyjaciółce i namówić ją na związek. Wszystko układa się jak najlepiej, aby para mogła być razem, niestety wszystko zmienia pewien wypadek. Devney nie może wyjechać, a Sean związany jest kontraktami, które zobowiązują go do powrotu na Floryde. Jak potoczy się los tej dwójki? Kto z nich będzie musiał się poświęcić, a może odpuszczą sobie miłość i postawią na przyjaźń?

  "On jest dla mnie" to książka, która zwraca uwagę na przyjaźń. Rzadko spotyka się kobietę i mężczyznę związanych wielką przyjaźnią, pod którą skrywa się miłość. Bohaterowie tej części muszą zaryzykować swoją przyjaźń i albo zaznają szczęścia w miłości, albo wszystko się zmieni. Ryzyko jest duże, ale nagroda godna, więc ryzykują. Po drodze do ich szczęśliwa, los rzuca im pod nogi wydarzenie, które wszystko kompiluje i oboje muszą podjąć kolejną trudną decyzję, czy podejmą słuszną? Historia tej dwójki jest przyjemna, ale lekko przewidywalna. Mamy zwroty akcji i efekty zaskoczenia, jednak liczyłam na większe wow, mimo że i tak jestem zadowolona.


On jest dla mnie recenzja książki  Informacje techniczne:
Tytuł: On jest dla mnie
Autor: Corinne Michaels
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 448

„W imię miłości musimy wyrzec się naszych pragnień. Przekładamy potrzeby drugiej osoby nad własne i postępujemy wedle tej zasady, nawet jeśli jest to źródło naszego cierpienia.”


Znacie związki, które zrodziły się z przyjaźni?12 komentarzy:

 1. znam takie związki, chociaż muszę przyznać, że są dość specyficzne

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze zastanawiam się, czy istnieje przyjaźń między kobietą i mężczyzną, czyż nie jest podszyta czymś więcej, a może to właśnie inny rodzaj przyjaźni niż między kobietami. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczenia i zwroty akcji w fabule są dla mnie niezbędne. Zobaczę, czy możemy ją kupić do biblioteki, bo panie szukają takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede mną pierwszy tom serii, ale znam pióro autorki i jestem pewna, że seria przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że książka zwraca uwagę na przyjaźń. To ważne przesłanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cała seria bardzo mi się spodobała. Teraz poluje na inne książki tej autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej serii książek. Średnio mi się podoba ta książka po recenzji

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nie czytałam ani jednej, ale już mam trzy części na półce. Tylko muszę się zebrać i przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ogólnie bardzo lubię książki pisarki, ale przyznam, że kilkoma tytułami niestety trochę mnie zawiodła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z książkowych znam parę przykładów takiego wątku ;) A tę książkę mam w planach i mam nadzieję, że za niedługo uda mi się ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger