Irygator- wszystko co musisz o nim wiedzieć

 
  Pielęgnacja zębów i jamy ustnej to złożony schemat, który pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Zazwyczaj przeciętna osoba stosuje jedynie mycie, płukanie i ewentualnie nitkowanie, mało kto używa irygatora. Jest to urządzenie bardzo ważne w pielęgnacji jamy ustnej i pozwala odpowiednio o nie dbać.Co to jest irygator i jak działa?

  Irygator to specjalistyczne urządzenie do oczyszczania jamy ustnej z bakterii i pozostałości pokarmów. Irygator wytwarza strumień wody, który pod ciśnieniem dostaje się do najtrudniej dostępnych miejsc między zębami i przy dziąsłach. Miejsca te są narażone na „zabrudzenia”, ponieważ nie zawsze dociera tam szczoteczka do zębów lub nić dentystyczna. Siła wody oczyszcza zęby z płytki, zabrudzeń i usuwa resztki jedzenia, które utknęły w trudno dostępnych miejscach. Woda dodatkowo działa jak masaż dziąseł, poprawiając ich ukrwienie, zapobiegając krwawieniu z dziąseł i stanów zapalnych. Irygator nadaje się do stosowania dla każdego, zwłaszcza osób z aparatem ortodontycznym.

  Stosowanie irygatora jest ważne i warto wprowadzić taki sposób oczyszczania jamy ustnej, aby cieszyć się zdrowymi zębami. Efekty stosowania irygatora to: dokładne usunięcie płytki nazębnej i zabrudzeń, skuteczna ochrona przed próchnicą, zapobieganie powstawania stanów zapalnych, zmniejszenie objawów paradontozy.


  Do wyboru są różne irygatory, należy jednak dobrać urządzeni indywidualnie, zapewniając sobie najlepsze działanie. Mamy trzy rodzaje irygatorów:
- stacjonarny- duży i stabilny, posiada największy pojemniczek na wodę, zawiera wymienne końcówki przeznaczone do różnego rodzaju oczyszczania
- bezprzewodowy- mały i poręczny, idealny w podróży. Pojemniczek na wodę umieszczony jest w w uchwycie i wbudowany akumulator
- ze szczoteczką elektryczną- urządzenie 2w1, czyli szczoteczka, która posiada wbudowany irygator, który można włączyć w trakcie mycia zębów.

  Uważam, że irygator, tak jak szczoteczka do zębów, powinien być urządzeniem u każdego. Połączenie mycia i irygatora zapewni idealną pielęgnację jamy ustnej. Na stronie HelloDent możecie znaleźć różnego rodzaju irygatory, a także informacje potwierdzające słuszność stosowania tego urządzenia.

Stosujecie irygator?13 komentarzy:

 1. Ja nigdy nie używałam i jakoś nie mam przekonania, że jest to niezbędne mi urządzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nigdy nie słyszałam o irygatorze, ale jak widzę to urządzenie, w które warto zainwestować

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie używałam, ale chętnie przekonam się, czy by mi odpowiadało takie urządzenie, w jakim stopniu jest efektywne. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie używałam, bo bałam się zawsze, że to boli i zrobię sobie krzywdę. Ale mój facet używa i chyba zacznę się i ja przekonywać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mówiąc szczerze, to pierwsze słyszę o takim urządzeniu. I nawet mnie odrobinę zaciekawiło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet nie słyszałam wcześniej o tym urządzeniu, więc dziękuję za ten wpis.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam Irygator w domu i nie wyobrażam sobie pielęgnacji jamy ustnej bez tego urządzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie stosowałam tego typu urządzeń i muszę przyznać że z zaciekawieniem przeczytałam Twój artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie stosuję, ale już widzę, że to błąd. Używam za to nitek i mam strzykawkę z specjalnie wygiętą igłą, by płukać przestrzenie jak jest taka potrzeba.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznam, że wcześniej nie spotkałam się z takim urządzeniem. Wygląda na bardzo przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 11. W sumie irygator to bardzo ciekawy pomysł. Wiele słyszałam o nim dobrych opinii, jednak nigdy go nie uzywałam. Mysle ze w przyszłym czasie w koncu się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger