„Nieskończone bicie serca”, Alessio Puelo

 

   Do przeczytania tej książki zabierałam się długi czas. Podobał mi się opis, jednak bałam się zawartości. Bardzo emocjonalnie reaguje na śmierć, zwłaszcza młodych ludzi, a tutaj taka się pojawia. Nie wiedziałam, czego się spodziewać, nie znałam wcześniej autora. Czy moje obawy były słuszne?


Nieskończone bicie serca

  „Historia przyjaźni nastolatek o bujnej wyobraźni, ciekawskich, przepełnionych chęcią życia, pragnących doświadczać nowych przygód.
Ylenie i Aleks byli parą. Na drodze do ich szczęścia stanęła nieuleczalna choroba i niespodziewana śmierć. Kiedy chłopak zginął w wypadku samochodowym, dziewczynie przeszczepiono jego serce. Ylenie próbuje poukładać swój świat na nowo. Poprzez media społecznościowe poznaje tajemniczą Giorgia, która też stoczyła walkę o swoje zdrowie. Giorgia przeszła operację przeszczepu rogówek. Dziewczyny łączą wspólne, trudne doświadczenia… odkrywają wiele niejasności w sprawie śmierci chłopaka. Znalezione przez dziewczyny dowody doprowadzają je do brutalnej i przerażającej prawdy o podziemnym świecie handlu narządami. Od tej chwili grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo.”


Opis książki nieskończone bicie serca

  Ylenie to młoda kobieta, która przeszła przeszczep serca. Dawcą był jej ukochany Aleks. Chłopak zginął w wypadku, a jego ojciec oddał jego organy. Dziewczyna nie potrafi się z tym pogodzić, przeżywa podwójnie całą sytuację. Pomaga jej rodzina i przyjaciele, jednak dopiero pojawienie się Giorgia stawia ją na nogi. Giorgia to kobieta, która przeszła przeszczep rogówek, które pochodziły od Aleksa. Dziewczyna ma wizje, widzi to, co kiedyś przeszedł Aleks i próbuje to wyjaśnić. Spotyka się z Ylenie i obie chcą dowiedzieć się więcej na ten temat. Ich ciekawość prowadzi do odkrycia brutalnej prawdy o przeszczepach i handlu narządami.

  Nieskończone bicie serca to książka młodzieżowa, ale porusza bardzo ważne tematy. Spodziewałam się dużo emocji, jednak autor prowadzi akcję w spokojny sposób. Czytając książkę odpoczęłam, czułam się zrelaksowana, a wcześniej myślałam, że całą przepłaczę. Fabuła jest trudna, ale lekkość pióra i sposób przedstawienia sytuacji nie pozwala tego odczuć. Jest to kontynuacja książki ,,Moje serce należy do Ciebie”, której nie czytałam, ale uważam, że jej znajomość nie była wymagana. Książka to połączenie romansu, dramatu i kryminału, czyta się ją przyjemnie.


Nieskonczone bicie serca opinie o książce


  Informacje techniczne:
Tytuł: Nieskończone bicie serca
Autor: Alessio Puelo
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 288

„Zawsze dobrze jest wiedzieć, że ktoś nas kocha, niezależnie od tego, czy odwzajemniamy jego uczucie, czy nie.”


 Znacie książki Alessio Puelo?

 

 

7 komentarzy:

 1. Dość ciężka i smutna porpozcyja a jednocześnie taką piękną eh

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno temu czytałam pierwszy tom, teraz mam w planach też tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo już czytałam o tej książce. Sama nie planuję jej czytać, ale fajnie, że ci się spodobała i przy niej odpoczęłaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. idealna lektura na lato. Na pewno polecę ją paru osobom, a może i sama sięgnę :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj chyba nigdy to nie będzie mój typ książki, niemal wszystko po co sięgam to literatura faktu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej powieści, ale już mi się podoba. Chętnie sprawdzę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger