„Upadek”, Laurelin Paige

 

   Laurelin Paige to jedna z moich ulubionych zagranicznych autorek. Uważam, że ma talent do tworzenia ciekawych książek, które wywołują całą gamę emocji podczas czytania. Seria Slay Quartet składa się z czterech części, za mną dwie i niecierpliwie będę czekać na kontynuację. Historia Celi i Edwarda jest niebanalna, zaskakująca i trudno przewidzieć dalsze ich losy.


Upadek Laurelin Paige

  „Nadszedł czas, aby diabeł odebrał swoją zapłatę.
Celia nie tak wyobrażała sobie swoje życie po ślubie. Edward Fasbender uwięził ją na wyspie, na której wszystko należy do niego. Teraz dziewczyna jest całkowicie zdana na tego nieobliczalnego i niebezpiecznego mężczyznę.
Pycha każe Edwardowi wierzyć, że Celia w pełni podporządkuje się jego woli, kobieta jednak zaplanowała własną grę. Będzie próbowała targować się z samym diabłem. Nie przewidziała tylko dwóch rzeczy: po pierwsze- że pożądanie do tego mężczyzny całkowicie pozbawi ją zmysłów, a po drugie- że jej mąż planuje bardzo szybko zostać wdowcem.
Edward powiedział, że ją złamie. Nie przestanie, dopóki nie osiągnie swego celu. To starcie charakterów musi doprowadzić do upadku. Jedyną szansą na ocalenie jest pozwolić się zniszczyć.”


Laurelin Paige upadek

  Pierwszy tom serii Rywalizacja kończy się zapowiedzią śmierci Celi. Edward chce zabić swoją żonę i w ten sposób przejąć władzę nad firmą swojego teścia, która przeszła na Celię w dniu jej ślubu. Mężczyzna ma plan zemsty, jednak jego wypełnienie nie jest tak łatwe, jak się tego spodziewa. Relacje z Celią są inne, niż zakładał, ich związek jest skomplikowany. Edward prowadzi z żoną sesje, chce ją złamać i odbudować na nowo. Małżonkowie zawierają ze sobą umowę, ich relacje się zmieniają. Edward oczyszcza Celię, ona odtrąca zło, jakim się otacza, zmienia się. Dostaje od Edwarda nowe życie, wymienia swoje złe przeżycia na dobre, podporządkowuje się mężowi. Jak dalej potoczy się ich małżeństwo? Czy Edward dokona zemsty, jak Celia zniesie uwięzienie na wyspie i czy porzuci grę?

  Upadek to książka pełna napięcia i emocji. Przedstawione emocje wywołują gęsią skórkę i zaskakują, na myśl nie przyszłoby mi, to czym poczęstowała nas autorka. Laurelin potrafi wciągać niczym tornado w swoje historie, nie pozwala czytać ich obojętnie. Upadek to strach, ból, cierpienie, oczyszczenie, odnowa, pożądanie, miłość. Podczas jej czytanie budzi się chęć analizy zachowania bohaterów, chęć ich zrozumienia i poznania, a nie jest to łatwe. Zakończenie daje nadzieję, na „happy end” jednak pojawiają się wątpliwości, czy aby na pewno się tak stanie. Czy gra została zakończona? Czy zastąpi ją miłość? Ta część bardzo mi się podobała, jest lepsza od pierwszej i jeśli autorka będzie szła coraz wyżej, to w czwartej opadnie szczęka i się nie podniesie.


Upadek Laurelin Paige


  Informacje techniczne:
Tytuł: Upadek
Seria: Slay Quartet (tom 2)
Autor: Laurelin Paige
Wydawnictwo: Kobiece/ Niegrzeczne książki

„W odczuwaniu strachu nie ma nic złego. Tylko nie bój się aż tak, by tracić to, co dobre”.

 


Lubicie książki Laurelin Paige? Co aktualnie czytacie?13 komentarzy:

 1. Nie widziałam wcześniej tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostra też czytała tę powieść i przypadła jej do gustu. Lubi takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. aktualnie czytam "Rozmowy z psychopatami" i książki dla dzieci, tak dla urozmaicenia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już sam opis książki do mnie przemawia. Lubię tego rodzaju historie, a z autorką jeszcze nie miałam okazji się spotkać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam tego tytułu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam tę ksiązkę u siebie i dopiero w domu zauważyłam, że to drugi tom. Wczoraj zamówiłam sobie pierwszy, bo muszę nadrobić historię zanim sięgnę po tę część.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz widzę tą książkę. Lubię takią tematykę i chętnie bym przeczytała tą ksiązkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książki tej autorki, bardzo podoba mi się jej styl. Tej serii jeszcze nie znam, ale planuje poznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie czytałam żadnej książki autorki, ale moje koleżanki bardzo ją sobie chwalą. Muszę się w końcu na coś skusić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zauważyłam, że moja znajoma przestawiła się ostatnio na ten gatunek literackich, chętnie podsunę jej ten tytuł pod rozwagę, powinien ją zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla tych emocji chętnie, chociaż nie przepadam za erotykami :). Dla fanek takiej literatury to będzie prawdziwa uczta!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam tych książek. Ja w tym momencie nie czytam książki A to dlatego że niestety nie mam chwilowo czasu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Skoro lektura skłania do przemyśleń, to nieważne jakiego jest gatunku - ja chcę ją czytać. Zaciekawiłaś mnie i wiem, że w wakacje przeczytam serię.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger