„Rywalizacja”, Laurelin Paige

 

  Lubię książki Laurelin Paige, ma ona swój specyficzny styl pisania. Podoba mi się, jak buduje historię i w jaki sposób przedstawia relację pomiędzy bohaterami. Rywalizacja zaciekawiła mnie swoim opisem, wyobraziłam sobie niezłą zabawę pomiędzy kobietą a mężczyzną. Dostałam interesująca grę, jaką prowadzą bohaterowie.


Rywalizacja Laurelin Paige


„Bogaci mężczyźni, eleganckie kobiety i namiętności, które burzą krew w żyłach.
Ten facet to diabeł wcielony. Bierze, co chce, i nie ogląda się na nikogo. A teraz chce mieć Celię Werner. Jest zimny, okrutny, wyrachowany, a jednocześnie jego obecność wywołuje w kobiecie dreszcz podniecenia.
Edward Fasbender jest największym rywalem biznesowym ojca Celii i zarazem jej największym przekleństwem. Żeby zdobyć władzę, nie cofnie się przed niczym. Małżeństwo z Celią jest mu potrzebne jako element transakcji biznesowej. Kto chciałby wychodzić za mąż z takich powodów? Na pewno nie Celia. A przynajmniej nie od razu. Najpierw musi trochę pograć z tym nazbyt pewnym siebie intrygantem. Problem w tym, że trafiła na naprawdę bezwzględnego przeciwnika. Dokąd zaprowadzą ją igraszki z diabłem?”


Laurelin Paige


  Celia to młoda kobieta, której sprawia radość granie ludźmi. Lubi patrzeć na ich radość i cierpienie, satysfakcję daje jej osiąganie celu poprzez manipulację. Jest zdolną projektantką wnętrz, ale żyje w cieniu swojego ojca. Edward jest rekinem biznesu, rywalizuje z ojcem Celi. Nikt nie ma prawa się mu sprzeciwić, dostaje zawsze to, co chce, bez względu na przeszkody. Prosi Celię o rękę, chcę się z nią ożenić i w ten sposób przejąć władzę w firmie jej ojca. Kobieta początkowo się nie zgadza, jednak zmienia zdanie i zaczyna swoją grę. Nie spodziewała się jednak, że to ona stanie się pionkiem w grze Edwarda. Do czego doprowadzi ich ta zabawa?

  Rywalizacja to książka z ciekawą fabułą, pełną nieoczekiwanych wydarzeń, tajemnic, emocji i dziwnych zasad gry jaką prowadzą główni bohaterowie. Bohaterowie książki mają mocne charaktery, od koleżanki wiem, że znani są z innych książek autorki, jednak ja ich nie czytałam. Trudno ich polubić, są to osoby, których raczej nikt nie chce spotkać na swojej drodze. Jednak ich los jest intrygujący, wzbudza ciekawość. Połączenie tej dwójki nie prowadzi do niczego dobrego. Autorka potrafi wciągnąć czytelnika w labirynt treści, z którego nie ma się ochoty opuszczać. Zakończenie sprawia, że czekanie na kontynuację nie jest łatwe.


Rywalizacja recenzje książki


  Informacje techniczne:
Tytuł: Rywalizacja
Cykl: Slay Quartet (tom 1)
Autor: Laurelin Paige
Wydawnictwo: Kobiece, Niegrzeczne książki


„Ustalił zasady naszej mrocznej gry. Gry, w którą zaangażowałam się bardziej niż w jakąkolwiek inną. Nie potrafiłam tylko stwierdzić czy chciałam, by go zniszczyć, czy raczej zdobyć..”

 5 komentarzy:

 1. Ta książka mogłaby mnie naprawdę pochłonąć. Uwielbiam takie intrygi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka lat temu czytałam kilka książek tej autorki. Siostra jest już po lekturze tej i przypadła jej do gustu. Czeka na kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam jeszcze okazji poznać żadnej książki te autorki, aczkolwiek przyznam, że od czasu do czasu sięgam po takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam jeszcze okazji poznać żadnej książki te autorki, aczkolwiek przyznam, że od czasu do czasu sięgam po takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 5. lubię taką nieprzewidywalność, nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, kto i z kim prowadzi grę i jakie będą tego konsekwencję, jeśli znajdę chwilę na pewno sięgnę ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger