„Kochanka”, Edyta Folwarska

 

   Edyta Folwarska jest współtwórczynią serii książek Pink Book, które stały się szybko znane przez czytelniczki. Kochanka to druga część serii, jednak jest to całkiem osobna historia. Książka jest krótka, na jeden wieczór, to lekka historia, która pozwoli się zrelaksować i odpocząć.


Kochanka Edyta Folwarska

„Ile jest warta duma zdradzonej kobiety?

Pola jest szczęśliwa, ma idealnego męża, ukochanego synka Maksia i piękny dom. Niestety do czasu… Kiedy kobieta dowiaduje się, że mąż zdradził ją z sekretarką, jej życie rozpada się jak domek z kart. Pola musi zawalczyć o siebie i swoje dziecko. Z cichej szarej myszki zmienia się w pewną siebie kobietę sukcesu. A kiedy wydaje się, że wszystko ma pod kontrolą, dostaje list napisany przed śmiercią przez zmarłego teścia. I znowu wszystko się rozpada…”


Kochanka


  Pola wiedzie szczęśliwe życie ze swoim mężem i synkiem. Wszystko się zmienia, kiedy widzi ukochanego w łóżku z nagą kobietą. Pola nie może wybaczyć Pawłowi zdrady, nie chce słuchać jego tłumaczeń, wyprowadza się i chce rozwodu. Jej życie powoli się układa, kiedy jej teść umiera i ma do niej ostatnie życzenie. Pola ma zamieszczać ze swoim mężem przez pół roku, wtedy jej syn otrzyma pokaźny spadek. Kobieta nie wie co zrobić, zwłaszcza że w jej życiu pojawił się pewien mężczyzna. Czy Pola zdecyduje się na mieszkanie z mężem? Czy wysłucha jego tłumaczeń związanych ze zdradą?

  Kochanka to książka pełna intryg, kłamstw i tajemnic. Wszystko, co się dzieje, ma związek z miłością. Autorka pokazuje jak ważna jest szczera rozmowa, wysłuchanie do końca osób, które chcą nam coś powiedzieć. Sama zawsze uważam, że wzrok jest najważniejszy i to, co widzimy jest najpewniejsze, ale nie zawsze. W tej historii jednak jedno spojrzenie, niszczy związek, a wystarczyłaby jedna szczera rozmowa. Książka jest przyjemna, szybko się ją czyta. Historia lekka, mimo że porusza temat zdrady. Trochę przewidywalna, ale zaskakująca. Dla osób, które lubią lekkie klimaty romansu idealna.


Edyta Folwarska Kochanka


  Informacje techniczne:
Tytuł: Kochanka
Seria: Pink Book
Autor: Edyta Folwarska
Wydawnictwo: Edipresse

„Pamiętajcie, że miłość to nie są tylko słoneczne dni. Pamiętajcie, że trzeba się nauczyć wybaczać, nie wolno obciążać dzisiejszego dnia wczorajszymi pretensjami, a z kryzysu należy wyciągać wnioski na przyszłość, wykorzystać go jako okazję do szczerej rozmowy.”

 

Pierwsza książka z serii Pink Book Edyty Folwarskiej → Pokusa


 

Poznaliście książki z serii Pink Book?
2 komentarze:

  1. podoba mi się to jak zróżnicowany obraz miłości pokazuje się dzięki tej historii. Nie wiem, czy sięgnę po te książkę, mam zbyt rozbudowaną wyobraźnię i potem mój mąż musiałby mnie przepraszać, ale fabuła jest naprawdę interesująca :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tego typu historie nie należą do moich ulubionych. Po prostu nie umiem się do nich przekonać i zazwyczaj nie czytam. Ale wiem, komu ta książka może się spodobać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger