„Pokusa”, Edyta Folwarska

 
  Edyta Folwarska jest mi znana z telewizji Polo Tv, ale kiedy przeczytałam, że pisze książki, postanowiłam, że muszę je poznać. W niedługim czasie dowiedziałam się, że nowa seria książek Pink Book będzie tworzona przez tę autorkę i K. N. Haner i już wiedziałam, że to na to czekam. Jej pierwsza książka z tej serii Pokusa, trafiła do mnie przed premierą, dlatego dziś już mogę o niej napisać.


Pokusa Edyta Folwarska

  „Inez zawsze chciała być jak Carrie Bradshaw z serialu „Seks w wielkim mieście”- mieć szafę pełną markowych butów, świetną pracę i przystojnego faceta. Zamiast tego jeździ rozklekotanym starym autem, wynajmuje małe mieszkanie z jedyną przyjaciółką, którą ma, i chwilowo jest bezrobotna. Kiedy, śpiesząc się na rozmowę o pracę w prestiżowym wydawnictwie, przez nieuwagę wjeżdża w czarne porsche panamera, myśli, że nic gorszego już jej nie spotka. Myli się. Właścicielem auta wartego pół miliona złotych jest bardzo przystojny i bardzo arogancki mężczyzna, który od razu postanawia uprzykrzyć jej życie. Ale z Inez, córką rybaka marzącą o karierze w Warszawie lepiej nie zadzierać…”


Pokusa recenzja książki

  Inez to dziewczyna z ambicjami, chce zostać znaną dziennikarką. Ma niewyparzony język, jest pyskata i odważna. Kiedy jedzie do wydawnictwa, na rozmowę o pracę wywołuje stłuczkę i rozbija auto bogatego mężczyzny. Filip jest wobec niej arogancki i zachowuje się jak buc. Dziewczyna mimo wypadku dociera do wydawnictwa i tam okazuje się, że jej przyszły szef to ten sam mężczyzny z wcześniejszego wydarzenia. Inez zostaje zatrudniona, ale jest na oku szefa. Już pierwszego dnia pracy wywołuje spore zamieszanie i rozgłos dla wydawnictwa. Filipowi się to nie podoba i stara się ukrócić samowolkę dziewczyny. Ich relacje są napięte i pełne sprzecznych odczuć. Jej wywiad ze znanym piłkarzem Maxem jest hitem w sieci, a ona staje się rozpoznawalna. Filip i Max znają się i wisi między nimi w powietrzu prawdziwa bomba. Mężczyźni chcą zwrócić na siebie uwagę Inez i rywalizują ze sobą. Kto zdobędzie serce Inez, a kto stanie się jej wrogiem?

  Pokusa to przyjemna i lekka książka na jeden wieczór. Jej przeczytanie zajęło mi ok. 2 godzin i był to miły czas. Historia tej trójki jest krótka, ale dość dynamiczna. Bohaterowie nie zdradzają dużo o sobie, ale możemy ich szybko poznać i wyrobić sobie na ich temat zdanie. Książka jest napisana prostym językiem, fajnie się ją czyta. Szkoda, że historia jest tak krótka. Mogłaby zostać bardziej rozwinięta, ale chyba to celowy zamiar i cała seria Pink Book ma składać się z krótkich historyjek. Cała seria napisana przez Edytę Folwarską będzie liczyć 12 książek i nie ukrywam, że mam zamiar je przeczytać.


Pokusa Pink Book


  Informacje techniczne:
Tytuł: Pokusa
Autor: Edyta Folwarska
Seria: Pink Book
Wydawnictwo: Edipresse
Ilość stron: 188Mieliście okazję poznać książki Edyty Folwarskiej?

 

 

 

6 komentarzy:

 1. Historia i mnie by zaciekawiła, i pewnie też bym ją pochłonęła w jeden wieczór.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozwól, że wrócę do Twojej recenzji jak będę miała lekturę za sobą. Mam tę ksiązkę, ale nie miałam wczasu w tym tygodniu na czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka robi wrażenie, jednak to nie mój typ książek. Kiedyś próbowałam czytać książki w tej tematyce, ale nie mogę się przemóc :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękną okładkę ma ta książka i chętnie bym ją przeczytala

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger