„Kim dla Ciebie jestem”, Beata Majewska

 

   Lubię polskie pisarki i chętnie sięgam po ich książki. Beata Majewska (znana również jako Augusta Docher) należy do autorek, których książki chętnie czytam. Jej ostatnia propozycja „Kim dla Ciebie jestem” wywołała moją ciekawość swoim opisem i dobrymi opinia w Internecie. Z przyjemnością poznałam tę historię.


Kim dla Ciebie jestem

  „Klasyczna sytuacja- dwójka młodych ludzi i… wpadka. Susan zwykle zachowuje się ulegle wobec Calvina, zdecydowanie przemocowego gościa, tym razem jednak przymuszona przez chłopaka do pozbycia się ciąży, staje okoniem. Trochę dlatego, że tak wyszło. Ale nie tylko dlatego. Mimo że nie ma gdzie mieszkać, nie ma pracy, na dodatek wie, że musi uciekać przed ojcem swojego dziecka, bo spotkanie mogłoby skończyć się tragicznie…
Patrick, spadkobierca rodzinnej fortuny, ma ułożyć sobie przyszłość z Hope. Dokładnie wiadomo, jak dalej potoczy się jego życie z akceptowaną przez rodziców narzeczoną, pochodzącą oczywiście z odpowiednich sfer i legitymującą się stosownymi manierami oraz wykształceniem.
Los jednak zdecydował o przetasowaniu talii kart- i tak oto na drodze Patricka pojawia się Susan, a jego dokładnie zaplanowane życie diabli biorą…”


Beata Majewska Kim dla Ciebie jestem

  Susan to młoda kobieta, wychowała się w patologicznej rodzinie i związała z młodocianym przestępcom Calvinem. Kiedy zachodzi w ciążę, chłopak każe pozbyć się jej dziecka, używa gróźb. Susan wyjeżdża, aby kupić tabletki na poronienie, okazuje się jednak, że nie ma pieniędzy na zakup. Postanawia zarobić w galerii. Tam poznaje bogatego i przystojnego Patricka. Mężczyzna ma ułożone życie, narzeczoną i plany na przyszłość. Postanawia pomóc dziewczynie, zapewnia jej opiekę i dach nad głową. Czy dziewczyna pozbędzie się dziecka? Jak zmieni się życie Patricka przy rudowłosej piękności?

  Kim dla Ciebie jestem to bardzo życiowa historia. Wiele młodych dziewczyn spotyka los taki jak Susan, jednak nie każda znajduje pomocną dłoń. Książka pokazuje, jak można zmienić swoje życie, jeśli wykorzystamy szansę, jaką daje nam los. Jest tu wiele emocji, cała historia nie jest łatwa, pokazuje trudny młodych kobiet porzuconych w ciąży. Podoba mi się pomysł na fabułę, przedstawienie bohaterów z różnych światów jest opisane bardzo realnie i daje wrażenie, że całość to nie tylko wyobraźnia autorki. Mimo trudnych tematów autorka pisze w lekki i przyjemny sposób, płynie się poprzez losy bohaterów. Z jednej strony to historia, która zmusza do pewnych przemyśleń, ale z drugiej jest odpowiednia na spokojny wieczór. Jestem bardzo ciekawa dalszych losów, autorka zapowiedziała kontynuację tej książki. Oczywiście polecam Kim dla Ciebie jestem.


Kim dla Ciebie jestem recenzja książki


  Informacje techniczne:
Tytuł: Kim dla Ciebie jestem
Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: Jaguar

„Są decyzję, które w ogóle nie powinny być przemyślane, nigdy. To te płynące stąd- z serca".

 


Znacie książki Beaty Majewskiej? Macie ochotę poznać historię rudowłosej Susan i Patricka?

 

 

4 komentarze:

 1. Nie gustuję w tego typu książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie wygląda ta książka. Akurat trafia w mój gust!

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja lubię sięgać po kobiecą literaturę - jest to dla mnie odskocznia. Bo chociaż często poruszane są ciężkie tematy - akcja sprawia wrażenie lekkiej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja lubię sięgać po kobiecą literaturę - jest to dla mnie odskocznia. Bo chociaż często poruszane są ciężkie tematy - akcja sprawia wrażenie lekkiej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger