Gra dla dzieci, która uczy rozwiązywać problemy- LIFE SKILLS ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

 

  Przywiązuję dużą uwagę do nauki i wychowywania swojego dziecka. Chcę, aby Milenka była samodzielna, potrafiła rodzić sobie w wielu sytuacjach, które mogą ją spotkać. Rozwiązywanie problemów to jedna z bardzo ważnych umiejętności, które powinno nauczyć się każde dziecko. Warto ćwiczyć z nim radzenie sobie z problemami na podstawie różnych sytuacji, które będą sprawić kłopot. Idealnym sposobem są gry i zabawy, dlatego chcę pokazać Wam grę, która jest pomocna w nauce rozwiązywania problemów. Poznajcie grę LIFE SKILLS Rozwiązywanie Problemów.
  Gra umieszczona jest w tekturowej walizce. W środku znajdują się dwie plansze na problemy dla dwóch graczy, 33 karty z problemami, 33 żetony z rozwiązaniem problemów z kart, spinner ze strzałką, 2 medale, 28 kart z trudnymi problemami, instrukcja. Zawartość zestawu gry jest tekturowa, ale solidnie wykonana. Kolorowe grafiki i rysunki zachęcają dziecko do zabawy.

  Gra jest nieskomplikowana, a moja czteroletnia córka szybko pojęła jej zasady. Po kilku rundach zna na pamięć problemy i rozwiązania. W skrócie: zadaniem dziecka jest ułożenie pięciu problemów na karcie, następnie zakręcenie spinnerem i wykonanie zadania, które wskaże strzałka. Na kółku z zadaniami są cztery warianty rzeczy do wykonania: rozwiąż problem (gracz szuka odpowiedniego żetonu pasującego na rozwiązanie problemu, na podstawie liczb lub rysunków, następnie odwraca kartę i kładzie przy niej żeton z rozwiązaniem), zamień problem (gracz wymienia problem ze swojej karty na inny), odrzuć rozwiązany problem (gracz oddaje rozwiązany problem i na jedno miejsce wybiera inny do rozwiązania), ogromny problem (gracz losuję jedną z kart i odpowiada na dwa pytania, które są na niej zadane. Prawidłowa odpowiedź powoduje wygraną medalu). Wygrywa ta osoba, która rozwiąże wszystkie problemy i zdobędzie medal.
  Problemy przedstawione na kartach zostały wybrane z codziennego życia. Są to takie sytuacje na które dziecko może natknąć się na każdym kroku. Odpowiedzi są proste i idealnie dopasowane do każdej kłopotliwej sytuacji. Dziecko w ten sposób poznaje problemy, jakie mogą je spotkać i uczy się, w jaki sposób można je rozwiązać. Szukanie rozwiązań problemu bywa dla dziecka emocjonujące, musi dobrze rozeznać się w danej sytuacji , aby dopasować najlepsze rozwiązanie. U nas fajnie sprawdziło się układanie historyjek do każdej karty z problemem i rozwiązaniem. Pobudza to dodatkowo wyobraźnię dziecka, rozwija ją i pomaga w przedstawianiu danej sytuacji.

  Gra LIFE SKILLS Rozwiązywanie problemów odpowiada na jedną z umiejętności życiowych określonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Gry Life Skills mają na celu rozwój i trening życiowych umiejętności, które pozwalają dziecku zmierzyć się ze swoim rozwojem i je przyswoić.

  Jestem zaskoczona i zadowolona z tego jak moja córka poradziła sobie z tą grą. Milenka bardzo szybko poznała problemy i potrafiła znaleźć do nich poprawne rozwiązania. Jej rozwój jest na wysokim poziomie, co potwierdza ta gra, dzięki czemu łatwiej jest jej funkcjonować w codziennym życiu. Uważam, że nauka poprzez zabawę daje najlepsze efekty, dlatego polecam grę każdemu dziecku, a także rodzicom. Łatwo i szybko dzięki niej możemy nauczyć swoje dziecko radzenia sobie z problemami i szukaniu rozwiązań każdej niekorzystnej sytuacji. Jeśli macie ochotę poznać pozostałe gry z linii Life Skills lub inne zabawki dla dzieci zapraszam na stronę Dante, a zakupy możecie zrobić np. w Smyku.

 

 

20 komentarzy:

 1. Bardzo fajna gra. Jestem zdania, że od najmniejszych lat powinniśmy uczyć nasze dzieci takich zachowań aby w przyszłości wiedziały jak się mają zachować w danej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa gra. Myślę, że moja córka by się nią zainteresowała i chętnie przyjrzę się jej bliżej. Widać, że Milenka jest zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że ta gra mogłaby zająć mojego syna na dłużej. Osobiście lubię gry edukacyjne i takie które dają do myślenia oraz uczą dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialna jest ta gra i tak sobie myślę, że trzeba będzie ją kupić do pracy, żeby dzieciaki też skorzystały. Uwielbiam takie rozrywki, które uczą dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie gry! Które uczą i zarazem, wnoszą wiele do życia naszych pociech. Najważniejsze by maluchy były samodzielne i wiedziały jak rozwiązać dany problem. Edukacja to podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podobają mi się takie gry, szczególnie ze względu edukacyjnego, poniewaz ucza dzieci sytuacji, ktore moga sie w ich zyciu przydarzyc i jak je rozwiazywac :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta gra byłaby świetną pomocą w moim gabinecie psychologa - tym bardziej, że przez ostatnie lata dzieci coraz mniej potrafią samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Niestety, ale rodzice tak bardzo próbują "pomóc", że często wyręczają dzieci, nawet w sferze relacji czy konfliktów rówieśniczych...

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy pomysł na grę. Jestem pod wrażeniem, bo nawet nie spodziewałam się takiej tematyki, bardzo życiowej, w grze dla dzieci. Super, chyba kupię moim taką.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie gry, które pokazują też dzieciom, jak radzić sobie na codzień. Zapisuje zdjęcie, na pewno zakupię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Takich gier powinno być więcej, bo dzieci naprawde je lubią. Tej akurat nie znam, ale moje dzieci mają podobną w domu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gra wygląda bardzo przyjaźnie. Lubimy takie! Ogólnie moje dzieciaki są bardzo planszówkowe :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super jest ta gra na pewno przypadła by ona do gustu mojej rodzinie i fajnie byś my przy niej spędzili czas.

  OdpowiedzUsuń
 13. jestem bardzo zaskoczona, bo nie słyszałam o tego typu grach, muszę zakupić dla mojej starszej

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie podchwytuję pomysł na ciekawą grę, rozwiązywanie problemów nie należy do łatwych wyzwań, dlatego warto uczyć tej sztuki już od najmłodszych lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wydaję mi się, że ta gra jest super dla dzieci! Jakbyłam dzieckiem to pewnie takiej jeszcze nie było.

  OdpowiedzUsuń
 16. Baardzo fajna gra. Chętnie zagram z nią z moimi bliźniaczkami, tylko najpierw musimy ja upolować w sklepie ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mojego synka niesrety nie fascynują takie gry. Zdecydowanie woli książeczki i zabawę zabawkami. No i baje w telewizji. A ja bym pograła w taką grę.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo fajna gra dla małych dzieci. Moja jest już za duża. Ale myślę byłby to idealny prezent.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajna gra, kupiłabym siostrzenicy jednakże nie jestem przekonana czy by była aż tak zainteresowana grą :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger