Gra dla dzieci, która uczy rozwiązywać problemy- LIFE SKILLS ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

 

  Przywiązuję dużą uwagę do nauki i wychowywania swojego dziecka. Chcę, aby Milenka była samodzielna, potrafiła rodzić sobie w wielu sytuacjach, które mogą ją spotkać. Rozwiązywanie problemów to jedna z bardzo ważnych umiejętności, które powinno nauczyć się każde dziecko. Warto ćwiczyć z nim radzenie sobie z problemami na podstawie różnych sytuacji, które będą sprawić kłopot. Idealnym sposobem są gry i zabawy, dlatego chcę pokazać Wam grę, która jest pomocna w nauce rozwiązywania problemów. Poznajcie grę LIFE SKILLS Rozwiązywanie Problemów.
  Gra umieszczona jest w tekturowej walizce. W środku znajdują się dwie plansze na problemy dla dwóch graczy, 33 karty z problemami, 33 żetony z rozwiązaniem problemów z kart, spinner ze strzałką, 2 medale, 28 kart z trudnymi problemami, instrukcja. Zawartość zestawu gry jest tekturowa, ale solidnie wykonana. Kolorowe grafiki i rysunki zachęcają dziecko do zabawy.

  Gra jest nieskomplikowana, a moja czteroletnia córka szybko pojęła jej zasady. Po kilku rundach zna na pamięć problemy i rozwiązania. W skrócie: zadaniem dziecka jest ułożenie pięciu problemów na karcie, następnie zakręcenie spinnerem i wykonanie zadania, które wskaże strzałka. Na kółku z zadaniami są cztery warianty rzeczy do wykonania: rozwiąż problem (gracz szuka odpowiedniego żetonu pasującego na rozwiązanie problemu, na podstawie liczb lub rysunków, następnie odwraca kartę i kładzie przy niej żeton z rozwiązaniem), zamień problem (gracz wymienia problem ze swojej karty na inny), odrzuć rozwiązany problem (gracz oddaje rozwiązany problem i na jedno miejsce wybiera inny do rozwiązania), ogromny problem (gracz losuję jedną z kart i odpowiada na dwa pytania, które są na niej zadane. Prawidłowa odpowiedź powoduje wygraną medalu). Wygrywa ta osoba, która rozwiąże wszystkie problemy i zdobędzie medal.
  Problemy przedstawione na kartach zostały wybrane z codziennego życia. Są to takie sytuacje na które dziecko może natknąć się na każdym kroku. Odpowiedzi są proste i idealnie dopasowane do każdej kłopotliwej sytuacji. Dziecko w ten sposób poznaje problemy, jakie mogą je spotkać i uczy się, w jaki sposób można je rozwiązać. Szukanie rozwiązań problemu bywa dla dziecka emocjonujące, musi dobrze rozeznać się w danej sytuacji , aby dopasować najlepsze rozwiązanie. U nas fajnie sprawdziło się układanie historyjek do każdej karty z problemem i rozwiązaniem. Pobudza to dodatkowo wyobraźnię dziecka, rozwija ją i pomaga w przedstawianiu danej sytuacji.

  Gra LIFE SKILLS Rozwiązywanie problemów odpowiada na jedną z umiejętności życiowych określonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Gry Life Skills mają na celu rozwój i trening życiowych umiejętności, które pozwalają dziecku zmierzyć się ze swoim rozwojem i je przyswoić.

  Jestem zaskoczona i zadowolona z tego jak moja córka poradziła sobie z tą grą. Milenka bardzo szybko poznała problemy i potrafiła znaleźć do nich poprawne rozwiązania. Jej rozwój jest na wysokim poziomie, co potwierdza ta gra, dzięki czemu łatwiej jest jej funkcjonować w codziennym życiu. Uważam, że nauka poprzez zabawę daje najlepsze efekty, dlatego polecam grę każdemu dziecku, a także rodzicom. Łatwo i szybko dzięki niej możemy nauczyć swoje dziecko radzenia sobie z problemami i szukaniu rozwiązań każdej niekorzystnej sytuacji. Jeśli macie ochotę poznać pozostałe gry z linii Life Skills lub inne zabawki dla dzieci zapraszam na stronę Dante, a zakupy możecie zrobić np. w Smyku.

 

 

9 komentarzy:

 1. Bardzo fajna gra. Jestem zdania, że od najmniejszych lat powinniśmy uczyć nasze dzieci takich zachowań aby w przyszłości wiedziały jak się mają zachować w danej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa gra. Myślę, że moja córka by się nią zainteresowała i chętnie przyjrzę się jej bliżej. Widać, że Milenka jest zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że ta gra mogłaby zająć mojego syna na dłużej. Osobiście lubię gry edukacyjne i takie które dają do myślenia oraz uczą dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialna jest ta gra i tak sobie myślę, że trzeba będzie ją kupić do pracy, żeby dzieciaki też skorzystały. Uwielbiam takie rozrywki, które uczą dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie gry! Które uczą i zarazem, wnoszą wiele do życia naszych pociech. Najważniejsze by maluchy były samodzielne i wiedziały jak rozwiązać dany problem. Edukacja to podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podobają mi się takie gry, szczególnie ze względu edukacyjnego, poniewaz ucza dzieci sytuacji, ktore moga sie w ich zyciu przydarzyc i jak je rozwiazywac :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta gra byłaby świetną pomocą w moim gabinecie psychologa - tym bardziej, że przez ostatnie lata dzieci coraz mniej potrafią samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Niestety, ale rodzice tak bardzo próbują "pomóc", że często wyręczają dzieci, nawet w sferze relacji czy konfliktów rówieśniczych...

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta gra byłaby świetną pomocą w moim gabinecie psychologa - tym bardziej, że przez ostatnie lata dzieci coraz mniej potrafią samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Niestety, ale rodzice tak bardzo próbują "pomóc", że często wyręczają dzieci, nawet w sferze relacji czy konfliktów rówieśniczych...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger