„Skazana przez mafię”, Ada Tulińska- recenzja premierowa

 

  Mafijne historie wśród romansów to jedne z moich ulubionych książek. Emocje i adrenalina, którą wywołują pozytywnie na mnie wpływają. Lubię ten dreszczyk, jaki powstaje podczas zagłębiania się w ganksterski świat. Skazana przez mafię to drugi tom cyklu Bracia Vedetti, seria pokazuje życie przestępcy i jego zdobyczy.

Skazana przez mafię Ada Tulińska

  „Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność
  Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak zdeterminowana, aby jako nowo mianowany prokurator regionalny jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków. Przy okazji chce pomścić śmierć siostry, która kilka lat wcześniej przedawkowała narkotyki. Łucja jest bezwzględna, nieprzekupna, a do tego… nieprzytomnie zakochana w mężczyźnie, który próbuje pozyskać ją dla wrocławskiego bossa narkotykowego.
  Aleksander znajdzie się w najgorszej możliwej sytuacji, rozdarty między lojalnością wobec rodziny a nowo odkrytym uczuciem do pani prokurator. Kiedy otrzyma zadanie, aby rozwiązać problem raz na zawsze, będzie musiał podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu.”

Skazana przez mafię


  Łucja to młoda Pani prokurator, która zajęła miejsce skorumpowanego poprzednika. Broni prawa na każdym kroku i jest uczciwa. W jej życiu niespodziewanie pojawia się Aleksander, członek narkotykowej rodziny. Kobieta odrzuca mężczyznę, jednak ten jej się naprzykrza i wkrada do życia. Ich relacje się rozwijają, uczucia walczą z prawem i więzami rodzinnymi. Aleksander musi podjąć bardzo ważną decyzję, Łucja również jest rozdarta i ma mętlik w głowie. Kto wyjdzie cało z tej rozgrywki?

  Skazana przez mafię to fajna i lekka historia jak na mafijny klimat. Związek Łucji i Aleksandra jest burzliwy tak jak ich osobowości. Oboje mają inne charaktery, są swoim przeciwieństwem, a jednak się przyciągają. Bohaterowie są fajnie przedstawieni, również ci poboczni: Julia i Filip z pierwszego tomu Zależna od mafii, których poznajemy dalsze losy. Historia jest niebezpieczna, wzbudzająca ciekawość, zaskakująca, zabawna. Jeśli chodzi o sam świat mafijny, mam odczucie, że było go za mało, brakowało mi krwi, walki czy gangsterskich porachunków. Autorka bardziej pokazała jak wygląda osobiste życie mężczyzn w mafijnym świecie, jakie muszą podejmować decyzje i jak uczucia na nich wpływają. Podoba mi się taka lekka wersja mafii, myślę, że przypadnie także osobom, które ogólnie unikają tego gatunku. Osobiście lubię pióro autorki, jestem zadowolona z całej książki i cieszę się, że mogę być jej patronem medialnym.


Skazana przez mafię Ada Tulińska


  Informacje techniczne:
Tytuł: Skazana przez mafię
Autor: Ada Tulińska
Seria: Bracia Vedetti
Wydawnictwo: Kobiece, Niegrzeczne książkiZnacie twórczość Ady Tulińskiej?

 

 


 

7 komentarzy:

 1. Tematyka książki bardzo moja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm nie znam twórczości Ady Tulińskiej i rzadko też czytam tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostra czytała pierwszy tom i nie może doczekać się lektury też tej części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość ciekawa tematyka ksiazki, ale musze przyznać ze takie lubie czytać i zazwyczaj koncze je w niecaly tydzien :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję patronatu medialnego ;) A książki nie miałam okazji czytać ;) Może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyglada na to ze to propozcyan która miałabym przeczytać. Twórczości autorki niestety nie znam

  OdpowiedzUsuń
 7. Fabuła brzmi zachęcająco. Chętnie kupię książkę przy najbliższej okazji!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger