Dlaczego warto założyć sklep internetowy zamiast stacjonarnego?

 
  W ubiegłym roku sprzedaż online podniosła się bardzo dużo. Już ponad połowa osób mających dostęp do internetu chętniej korzysta z możliwość robienia zakupów online. Przyczyniła się do tego sytuacja w kraju, zamykanie sklepów i liczne ograniczenia. Rynek jest otwarty i gotowy przyjąć nowe sklepy internetowe, które pomogą każdemu w codziennym życiu. Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

 

sklep internetowy czy stacjonarny

 

Zalety prowadzenia sklepu internetowego:

 

Tańsze utrzymanie sklepu  

  Sklep internetowy nie wymaga tak dużego nakładu pieniędzy, jak stacjonarny. Nie wymaga wynajęcia miejsca na inwestycję, ponoszenia kosztów utrzymania powierzchni sklepu. Sklep internetowy jest tańszy w prowadzeniu i utrzymaniu, opłacamy tylko platformę, na której znajduje się sklep.


Oszczędność czasu 

  Prowadząc sklep internetowy, nie ma ustalonych godzin pracy, nie musimy siedzieć sztywnych godzin w sklepie. Pracę można wykonywać z domu lub innego miejsca korzystając z komputera lub telefonu. Nie marnujemy, także czasu na dojazdy do miejsca sklepu.


Lepszy dostęp do klientów 

  Internet pozwala szybko i łatwo dotrzeć do dużej ilości potencjalnych klientów. Dobrze zrobione reklamy i przekierowania „przyprowadzają” nowych klientów bez naszego wysiłku. Zasięg sklepu internetowego jest bardzo duży, obejmuje całą Polskę lub zagraniczny rynek. Sklep stacjonarnych, działa miejscowo na rynku lokalnym.


Zarabianie przez cały czas
 

  Sklep internetowy zarabia o każdej porze dnia i nocy. Klienci robią zakupy, kiedy mają czas i nie muszą martwić się, że sklep zostanie zamknięty. Placówki stacjonarne otwarte są w ustalonych godzinach, w których klienci nie zawsze mogą pojawić się na zakupach.


Większa rozpoznawalność 

  Potencjalni klienci regularnie korzystają z internetu, więc mają większą możliwość poznać sklep i jego ofertę. Łatwo jest się reklamować w internecie, korzystając z różnych form. Im większa rozpoznawalność i znajomość sklepu, tym większy zysk.

 

  Zakładanie sklepu internetowego nie jest proste i nie należy traktować tego, jak zabawę. Jeśli zależy wam na dobrym sklepie internetowym, który będzie przyniósł zyski, należy skorzystać z pomocy specjalisty. Wybierając firmę, która wie jak wygląda skuteczne projektowanie sklepów internetowych, pomoże nam otworzyć swoją działalność. Firma zajmująca się założeniem sklepu zrobi to jak najlepiej dzięki swojemu doświadczeniu, a my dostaniemy gotowy „produkt”.Co myślicie na temat sklepów internetowych?

 

 


 

3 komentarze:

  1. Internet to przyszłość, nawet jeśli chodzi o prowadzenie sklepów

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnie miesiące pokazały siłę internetu. Sklepy online to przyszłość!

    OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że warto głównie ze względu na brak jakichkolwiek ograniczeń w sprzedaży online

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger