„Zimna S”, Justyna Chrobak

 

 

   Zimna S to książka, którą chcąc ocenić, musiałam dobrze przemyśleć. Mam lekki przesyt, podobnych historii, które nie wywołują podczas czytania wybuchowych emocji. Mam bardzo mieszane odczucia wobec niej. Poznajcie historię Malwiny.

 

„Zimna S”, Justyna Chrobak

  „Życie nauczyło ją, że nie może sobie pozwolić na słabość. Jednak gdy rodzi się namiętność, złamanie zasad staje się cholernie kuszące.
Malwina jest typem silnej kobiety, która wie, czego chce i jak ma to osiągnąć. Prowadzi własną firmę, jest wyrachowana i skuteczna. Nie ma czasu i ochoty na miłosne dramaty. Wie, że nikt nie zadba o nią tak dobrze, jak ona sama.
  Za namową współpracownika zatrudnia Sebastiana, który szybko zaczyna działać jej na nerwy. Dodatkowo zbliżają się święta, których kobieta nie cierpi. Gdy więc na horyzoncie pojawia się przystojny Adam, Malwina pozwala sobie na niezobowiązujący romans. Ma przecież swoje potrzeby.
  Pewnego dnia dzwoni do niej ojciec. Dostaje groźby, ktoś chce się na nim zemścić, a Malwina stała się celem. To burzy jej cały porządek. Tym bardziej że związek z Adamem się rozwija, ale i Sebastian coraz częściej zajmuje jej myśli.”

 

„Zimna S”, Justyna Chrobak

  Malwina to młoda ambitna kobieta, prowadzi firmę, która wyszukuje rzeczy, jakich pragną ludzie, ale sami nie są w stanie ich znaleźć. Jej życie jest perfekcyjne i z góry zaplanowane, żyje według schematu. Nie wiąże się z mężczyznami, interesują ją jednorazowe przygody sexualne. Związki traktuje z pogardą, nie odwzajemnia uczuć. Jej ułożone życie burzy powrót ojca, który informuje ją, że jest w niebezpieczeństwie. Malwina nie chce pomocy i ochrony ojca, ma do niego żal z przeszłości. Poznaje Adama, który staje się kimś więcej niż mężczyzną do sexu. Pojawia się także Sebastian, informatyk (ochroniarz), który drażni kobietę, ale wywołuje też inne emocje. Czy kobieta odnajdzie spokój? Czy zagraża jej śmiertelne niebezpieczeństwo? Czy Sebastian ją ochroni? 


  Zimna S to książka, która daje złudzenie, że to romans. Okładka i tytuł daje wyobrażenie romansu w roli głównej z zimną suką. To książka pokazująca relacje międzyludzkie, brak porozumienia i brak odwagi w mówieniu prawdy. Historia trochę  podobna do wielu innych, jednak z drugim dnem, które trzeba wyłapać. Bohaterowie bez wyrazu, nie wzbudziły we mnie żadnych emocji, trudno było mi „wejść” w ich życie. Akcja przewidywalna, brakuje zaskoczenia i efektów wow. Książkę czytałam kilka dni, trudno było mi przez nią przebrnąć. Nie lubię takich historii pisanych w narracji trzecioosobowej, trudniej jest zrozumieć emocje i odczucia bohaterów, jeśli nie są opisywane przez nich samych. Książka będzie mieć kontynuacje, mam nadzieję, że w dalsze losy Malwiny będą ciekawsze.

 

„Zimna S”, Justyna Chrobak
 
  Informacje techniczne:
Tytuł: Zimna S
Autor: Justyna Chrobak
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 312


  Znacie książki Justyny Chrobak?

 

 

 

 

 

***

 Kochani mam pytanie do osób budujących dom lub mających ten temat za sobą. Czy korzystaliście z możliwości jaką jest toaleta przenośna, która została ustawiona na działce na czas prac budowlanych? Zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie, czy lepiej kupić drewnianą tradycyjna ubikację.

 

 2 komentarze:

  1. Czytałam dawno temu jedną z wcześniejszych książek autorki. Miałam nadzieję, że od tamtego czasu jej książki stały się ciekawsze, ale widzę, że niekoniecznie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger