„Nie wszystko będzie źle”- poradnik terapeutki Kathleen Smith  „Nie wszystko będzie źle. Jak pokonać niepewność, przezwyciężyć własny lęk i osiągnąć stan spokoju” to książka, która wpływa na nasz stan myślenia, sposób patrzenia, a nawet odczucia. Lubię poradniki, ale ten jest inny, opiera się o terapeutyczną metodę behawioralno-poznawczą popartą latami profesjonalnego doświadczenia. Musicie go poznać, na pewno nie pożałujecie.


poradnik Kathleen SmithNie wszystko będzie źle


 „W głowie masz gonitwę myśli i paraliżuje cię niewytłumaczalny niepokój?  Relacje z bliskimi, zamiast nieść wsparcie, jeszcze bardziej cię stresują? Zwykłe zadania przypominają goniącego cię niedźwiedzia?
  W czasach, gdy ilość bodźców i stresu jest wyższa niż kiedykolwiek, lęk wydaje się normą- jednak nią nie jest. Tylko nie panikuj! Nie wszystko będzie źle. :)
  Autorytet w dziedzinie psychologii przedstawia metodę trzech kroków, dzięki której zmierzysz się ze swoim niepokojem, przejmiesz nad nim kontrolę oraz sam zdecydujesz, jak na niego reagować:
Krok 1- obserwuj swoje myśli i emocje,
Krok 2- oceniaj sytuację i opanuj emocjonalny chaos,
Krok 3- powstrzymaj automatyczne reakcje lękowe i naucz się odpowiadać, zamiast reagować.

   Dzięki praktycznym ćwiczeniom, historiom ludzi takich jak ty i ogromnemu arsenałowi narzędzi opisanych w tym poradniku (ze sporą dawką zdrowego humoru!) przekonasz się, że z lękiem można wygrać, a stan zen to coś więcej niż miejska legenda.”


recenzja książki nie wszystko będzie źle

  Poradnik Nie wszystko będzie źle składa się z czterech części, a każda z nich dotyczy ważnych dla nas aspektów. Autorka omawia, podaje przykłady i uczy jak obserwować, oceniać i przerywać.
Część I Twoje niespokojne ja- pokazuje jak skupić uwagę na sobie, poznać co się czuje i myśli, omawia jak udajemy siebie, definiuje nas.
Część II Twoje niespokojne relacje z innymi- pokazuje jak powinny wyglądać nasze relacje z rodziną, rodzicami, partnerem, przyjaciółmi oraz jak znaleźć swoje miejsce w społeczności
Część III Twoja niespokojna kariera- kolejny rozdział skupia się na pracy, jak szukać, jakie mieć relacje z szefem, odnosi się do wydajności pracy.
Część IV Twój niespokojny świat- na koniec autorka zwraca uwagę na otaczający nas świat i jego wpływ na nas, na smartfony i media społecznościowe, na politykę i religię.
  Książka pokazuje, jak stres na nas wpływa, co jest jego przyczyną i jak sobie z nim radzić.  Stres jest ważnym czynnikiem w naszym życiu, nie da się go pozbyć, ale można się z nim zaprzyjaźnić. Możemy nauczyć się radzić sobie z nim i sytuacjami, które go wywołują. Wszystko jest przedstawione na konkretnych przykładach, które pomagają zrozumieć daną sytuację. W poradniku mamy konkretne ćwiczenia, które pomogą nam się uodpornić na stres i inaczej na wszystko patrzeć. Jest to niesamowita propozycja dla każdego, nawet dla osób nie mających problemów ze stresem. Jeśli macie ochotę nauczyć się osiągać spokój i mieć władzę nas  nad niepokojem to sięgnijcie po tę książkę. Może nie od razu wszystkiego się nauczycie, ale warto spróbować, wizja spokojnego życia jest kusząca.


  Informacje techniczne:
Tytuł: Nie wszystko będzie źle
Autor: Kathleen Smith
Wydawnictwo: Znak literanova 
Liczba stron: 256
  Sięgacie po poradniki? Jaka tematyka Was najbardziej ciekawi?


9 komentarzy:

 1. Poradników szczerze powiedziawszy nie czytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie często sięgam po poradniki, ale ostatnio kupiłam książkę która przybliża wiedzę co do kwestii makijażu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po poradniki nie sięgam, nie przepadam za ich czytaniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam poradniki dużo ich czytałam przed pandemią i jeszcze do nich wrócę lubię czegoś się dowiadywać
  zapraszam w moje skromne progi

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja poradników nie czytam, jednie oglądam w nich zdjęcia jeśli jakieś są. książkę Polecę mojej mamie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uroczo prezentuje się ta książka. Muszę przyznać że rzadko sięgam po poradniki :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście nie sięgam po taką literaturę, ale mam osobę której chętnie ją podaruję. Dzięki za ten wpis ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jakos nie miałam takiego poradnika. Mysle że powinnam kupić sobie tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. ładna okładka, niestety nie przepadam za poradnikami

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger