"Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój", Marianne Williamson  Dążenie do szczęścia jest trudne, zwłaszcza gdy droga jest kręta i wyboista. Odnalezienie szczęścia to długotrwały proces, który wymaga od nas nauczenia się dostrzegać go nawet w trudnych chwilach. Książka „Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój”, pokazuje jak dojść do pełni szczęścia, gdzie go szukać i przejść przez życie.


do szczęścia przez łzy recenzja

  Książka została napisana przez terapeutkę, która sama zmagała się z depresją. Swoje spostrzeżenia opiera na własnym doświadczeniu oraz na rozmowach ze swoimi pacjentami. Pokazuje jak ważne w życiu jest cierpienie, smutek, żal czy strach i jak wyciągnąć z niego lekcje, które przekształcą się w szczęście. Los prowadzi nas trudną drogą, którą musimy przejść i czerpać z niego to, co najlepsze dla nas. Nawet trudne i ciężkie sytuacje, są nam dane po to, abyśmy wyciągali z nich wnioski i przeanalizowali je, szukając w nich siły. Wszystko, co przechodzimy jest po coś, trzeba tylko znaleźć w tym sens i nie poddawać się. Co nas nie zabije to nas wzmocni i taka dewiza powinna przyświecać nam na co dzień. 


  Autorka jest osobą wierzącą i w całej książce odnosi się do tego. Dużo mówi na temat wiary, duszy, o Buddzie, analizuje 10 przykazań, pokazuje jak się modlić. Uważa, że należy oddać się Bogu, iść za jego słowem, powierzyć mu swoje problemy i szukać w nim pomocy. Sama jestem wierząca, ale nie postępuje tak jak autorka i mam trochę inne myślenie. Nie wiem, która z nas ma lepsze i nie będę tego rozstrzygać, każdy postępuje zgodnie ze swoim sumieniem. Uważam, że osoby niewierzące mogą mieć problem w trakcie czytania tej książki i źle ją zinterpretować.do szczęścia przez łzy, jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój


  Poradnik jest napisany prostym i przystępnym językiem, jednak nie da się go przeczytać od ręki. Wymaga od nas zastanowienia się nad wieloma sprawami, sprawia, że chce się analizować swoje życie i sytuacje, które przeżyliśmy lub nas aktualnie spotykają.  Warto poświęcić czas na czytanie tej książki, zastanowić się i wprowadzić w życie sposoby radzenia sobie z trudnościami i znaleźć rozwiązania. Nie można swoich problemów, złego samopoczucia leczyć tabletkami, one nie pomagają, jedynie wyciszają problem, który ciągle jest i się rozwija. Tutaj zgadzam się z autorką i uważam, że iście na skróty i korzystanie z pomocy farmakologicznej jest zbędne. Siła jest w nas i należy ją znaleźć i wykorzystać.

  Informacje techniczne:
Tytuł: Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój
Autor: Marianne Williamson
Liczba stron: 288
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece„Cuda zaczynają się w duszy- wsłuchaj się w nią i przekuj łzy w życiową mądrość i szczęście!”

 


  Czujecie się szczęśliwi? Co myślicie na temat tej książki, mieliście okazje ją przeczytać?23 komentarze:

 1. Nie znam jej, ale mogłabym się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale złego samopoczucia w sensie depresji, czy złego samopoczucia w sensie przysłowiowego doła? Sama nie wiem, okładka jest śliczna, ale jakoś treść mi nie leży :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie jest poczytać takie książki terapeutyczne, gdyż zawsze dają nam pewne wskazówki do przemyślenia i zastanowienia się czy dobrą drogą podążamy w życiu, jak się podnieść gdy mamy doła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że dla osób zmagającym się z problemem jakim jest depresja takie pozycje są bardzo pomocne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno fajna książka nie zależnie od tego czy jest się szczęśliwym, czy nie. Na pewno chciałabym ją poczytać i wypróbować kilka metod :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka dla mnie, ale i nie tylko- myślę, że moja mama też by ją chętnie przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda, że tabletki nie rozwiązują problemu. Rzadko sięgam po poradniki, ale nie twierdzę, że kiedyś nie zechcę zapoznać się akurat z tym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze zastanawiam się, dlaczego tego typu informacji ludzie nie poszukują w samych sobie, co im utrudnia poszukiwania samych siebie, obawa przed konfrontacją z prawdziwym wizerunkiem, że dopiero książki coś w nich uaktywniają.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam te książkę, mamy bardzo podobne odczucia co do tej pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie przepadam za tego typu książkami, ale od czasu do czasu można po takie sięgnąć. Ostatnio skupiam się na japońskim sposobie życia i trochę różni się on od tego ukazanego w tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 11. podoba mi się ta różnorodność podejścia. Nie analizuje tylko jednego kierunku, ale wszystkie, to na pewno sprawia, że obraz jest pełniejszy :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Szczęścia każdy człowiek szuka ale dla każdej osoby może oznaczać coś zupełnie innego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Szczęśliwa jestem, mimo, że wiele w życiu mi brakuje. Staram się cieszyć z małych rzeczy i czerpać z nich radość.

  OdpowiedzUsuń
 14. kocham poradniki, one zawsze ujawniają jakąś psychologiczną stronę mojego ja i dodają kopa do działania, chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem szczęśliwa, mimo tego ile cierpienia w życiu przeszłam :) To są lekcje, z których wyciągam wnioski. Książkę chętnie bym przeczytała, czasem sięgam po takie poradniki.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie lubię poradników, ale na pewno wielu osobom pomoże książka o takiej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja czuję się szczęśliwa. Co do tej książki, nie miałam okazji czytać, ale lubię życiowe poradniki :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja bardzo lubię książki poradnikowe. Nawet jeśli dany problem mnie nie dotyka, to lubię wiedzieć - na zaś :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Dla osób z problemami myślę że warto polecić. Oby tylko lubiły poradniki

  OdpowiedzUsuń
 20. Tak, czuję się szczęśliwa. Może nie prowadzę mega fascynującego życia, ale dobrze mi tu, gdzie jestem :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Chociaż sama jestem osoba wierzącą - nie lubię książek, które nakłaniają do wiary. Mam wrażenie, że trochę przymuszają czytelnika do tego - a ja życiowo wychodzę z założenia, że naciskając, możemy co ajwyżej osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger