Jeżyk Julek pomocnik w nauce zdrowego trybu życia dla dzieci  Temat dbania o zdrowie jest ważny dla każdego. Nawet dzieci powinny mieć wpajane jak dbać o siebie na co dzień- „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Warto w prosty i przyjazny sposób uczyć dzieci zdrowej diety i zachęcać do aktywności fizycznej. Pomocnikiem może być pluszowy jeżyk Julek, który bawiąc nasze pociechy, będzie dodatkowo pokazywał im na czym polega dbanie o siebie.  Jeżyk Julek to słodki miękki pluszak o wysokości 27cm. Maskotka jest bardzo przyjemna w odbiorze, wygląda przyjaźnie i zachęca dziecko do zabawy. Julek to interaktywna zabawka, która mówiąc wierszyki i śpiewając piosenki w prosty sposób pokazuje dziecku jak dbać o siebie. W łapkach jeżyka umieszczone są przyciski, które odpowiadają za włączenie maskotki, za śpiewanie, mówienie wierszyków lub włączenie melodyjek.

  Julek w trakcie zabawy z dzieckiem skupia się na nauce zdrowej diety i zachęca do aktywności. Wypowiadając  7 wierszyków i śpiewając 4 różne piosenki, zachęca do jedzenia owoców i warzyw, do mycia rączek, do skakania i zabawy. Głos zwierzaka jest wyraźny i przyjemny, interesuje dziecko, które chętnie go słucha. Milenka ochoczo uczy się wierszyków, które wypowiada jeżyk.


  „Julek jeż to mądry zwierz, który wie co warto jeść!
Zdrowa dieta to podstawa plus ćwiczenia- ważna sprawa.
Żeby zdrowy brzuszek mieć, trzeba mądrze jeść.
Skacz i biegaj ile sił, żebyś zawsze krzepkim był.
Bądź najzdrowszym przedszkolakiem, zjadaj owoce ze smakiem.
Chrup warzywa też dla zdrówka, po nich jest mądrzejsza główka.”
  Jeżyk dodatkowo może pełnić zabawy sensoryczne dla najmłodszych dzieci , które dopiero poznają świat. Sam Julek wykonany jest z miękkiego materiału, jest milutki, „igły” wyglądają jak mop do podłogi, są bardzo przyjemne w dotyku. Jabłuszko, które trzyma zwierzak w łapkach, jest z filcu, a w środku znajduje się coś szeleszczącego.
  Zabawka przeznaczona jest dla dzieci 12+, osobiście uważam, że sprawdzi się także u młodszych maluchów. Jeż nie posiada małych elementów, jest szyty w całości, nie ma nic co można odpiąć i wsadzić do buzi. Milenka ma 3 latka i bardzo przypadła jej do gustu ta zabawka, chętnie uczy się wierszyków czy wykonuje polecenia Julka. Dodatkowo jest to przyjemna Przytulanka, która towarzyszy przed snem dzieciom. Jeżyk Julek idealnie sprawdza się, zwłaszcza teraz gdy córka ma ospę i trudno ją znosi, pluszak pomaga nam w namowach do wzięcia leków czy zjedzenia czegoś zdrowego. Zabawka dostępna jest na stronie kupzabawke.pl

 

  Razem z Milenką polecamy jeżyka Julka, jest to idealny przyjaciel dla dzieci, który bawi i uczy. Podoba się Wam?


17 komentarzy:

 1. W mojej obecnej pracy niestety często obserwuję jak ważne jest przekazywanie dzieciom odpowiednich nawyków. Dzieci rosną, rodzice nie reagują, a później mamy chore społeczenstwo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za uroczy misiek :) wychowanie dzieci to bardzo odpowiedzielne zadanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialny! Dokładnie takiej zabawki szukałam pod choinkę dla syna!

  OdpowiedzUsuń
 4. tak dbania o zdrowie jest ważny dla każdego,a misiek? uroczy

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki słodki, a jaki użyteczny! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uroczy ten jeżyk, wygląda na bardzo przytulaśnego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda na ciekawą zabawkę, jednak nie mam komu go dać

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna zabawka :) Zdrowia dla małej!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ależ cudowny i uroczy jeżyk. Aż się chce przytulać!

  OdpowiedzUsuń
 10. Słodki jest. To naprawdę fajny sposób, by zabawką "przemycic" trochę zdrowych nauk i nawyków dla dzieci. Niestety dzieciaki prędzej uwierzą Julkowi niż mamie, że jabłuszka są zdrowsze od batoników, przecież mamy się tylko czepiaja :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tej serii mamy u siebie Misia Edusia, ale jeżyk też wydaje się bardzo sympatyczny i rozwijający :) Chętnie go zamówimy, ale już po świętach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Taka zabawka jest idealnym pomysłem na prezent świąteczny dla kilkulatka. Uczy i bawi.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger