„Skradziona tożsamość”, Monika Magoska- Suchar

 

    „Skradziona tożsamość” należy do książek, które się czyta z otwartą buzią, szokiem i pytaniem w głowie, jak to się zakończy. Fantastyczna historia Mili, która zabiera nas do Japonii, gdzie obserwujemy jej zmagania z udawaniem własnej siostry bliźniaczki. Autorka ponownie udowadnia, że jej twórczość niejednokrotnie zaskoczy.
  Mila i Holly to bliźniaczki. Holly jest ułożona, ma dobra pracę i nienaganną opinię. Mila to wolny ptak, artystka, która lubi kłopoty. Dziewczyny są identyczne, ich własna matka ich nie rozróżnia. Różni ich styl życia i ubioru. Łączy ich silna więź, dzięki której obie są blisko ze sobą. Pewnego dnia w wypadku Holly umiera, a Mila w szoku i pod wpływem emocji postanawia zając jej miejsce, aby pomóc finansowo rodzicom. Dziewczyny zajmuje miejsce swojej siostry, zmienia się w nią, co okazuje się, to trudniejsze niż się wydawało, bo jej siostra wcale nie była taka idealna i miała swoje tajemnice. Mila wyjeżdża do Japonii, gdzie jako guwernantka ma zając się synem japońskiego biznesmensa i mafioza. Mila nie wie jak, wygląda umowa, która podpisała jej siostra, a ona będzie realizować. Gdy dowiaduje się, że w dzień będzie opiekunką chłopca, a w nocy kochanką swojego szefa toczy wewnętrzną walkę. Stawka jest wysoka, ale czy warta poświęcenia, kiedy w grę wchodzą nieznane dotąd kobiecie sprawy łóżkowe. Shin nie wiedząc kim naprawdę jest kobieta, będzie realizował swój plan, a jednocześnie wpadnie w sidła uczuć. Jako wnuk władcy yakuzy, ma wiele zobowiązań wobec rodziny i trudną przeszłość, która jest dla niego ciężarem. Holly (Mila) ma być jego lekarstwem i terapią, jednak nie zdaje sobie sprawy, że blondynka zmieni jego życie i roczna umowa wcale nie będzie taką jaką sobie zaplanował. Dziewczyna zaskoczy go pod wieloma sprawami: dobra opiekunka do dziecka, doskonała aktorka uczuć, niewinna kochanka, nieśmiała uwodzicielka. Do czego to wszystko doprowadzi? Czy Mila w pełni zamieni się w Holly? Jak wiele oboje będą w stanie poświęcić dla innych i siebie?
  Wow! Nie wiem jak opisać emocje i mój stan po przeczytaniu tej książki, ale wiedzcie, że to jest sztos. Autorka stworzyła rewelacyjną historię, pełna tajemnic, intryg, rodzinnych układów, emocji, zwrotów akcji, scen erotycznych i BDSM (dlatego książka jest dla czytelników 18+). Każdy wątek, wydarzenie czy sytuacja jest dopracowana i przemyślana, czytając tę historię to jak płynięcie wartkim potokiem, gdzie nie wiemy, co będzie za zakrętem. Super opowieść i pokazanie zasad yakuzy w Japonii, co bardzo mi się podobało, jest to coś nowego dla mnie. Emocje i niepewność, co dalej trzymają do samego końca, a samo zakończenie powoduje szok. Jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów i niecierpliwie czekam na ich dalsze losy. Mam nadzieję, że Monika nie będzie kazała nam długo czekać. Fabuła i wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie, widać że autorka wie, co robi i potrafi „porwać” czytelnika. Polecam!Czytaliście tę książkę?

 

Książka od Wydawnictwa Love Book, Pascal

6 komentarzy:

 1. Lubię sięgać po książki tej autorki, więctę też będę chciała poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię czytać tego typu książkę. Na pewno sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka w sam raz dla mnie :) Muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam tej książki, ale powiem Ci, że zainteresowała mnie Twoja recenzja! Naprawdę nie spodziewałam się takiej fabuły 🙃

  OdpowiedzUsuń
 5. To jedna z tych polskich pisarek, które tworzą niesztampowo i zawsze potrafią czymś zaskoczyć czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 6. Autorka potrafi tworzyć ciekawe pozycje i widzę, że ta również taka jest. Tym bardziej więc dziękuję Ci za polecenie tego tytułu jej autorstwa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger