„Ślad anioła”, Vanessa Możdżer

 

  Objęłam patronatem książkę "Ślad anioła", którą napisała Vanessa Możdżer, a wydało wydawnictwo Vandom. Jest to piękna historia, która pokazuje jak małe rzeczy, rozmowa czy rada mają wpływ na życie, podejmowane decyzje i nasze szczęście. Poznajcie Glorię, anioła, który pojawia się tam, gdzie jej potrzebują.
„Twoje życie będzie dokładnie takie, jakim zdecydujesz, że będzie.”

  Gloria to piękna blondynka, która daje rady nawet jeśli tego ktoś nie chce. W jednym momencie swoimi słowami zmienia życie innych, pokazuje im inną drogę, lepsze wyjście, dodaje odwagi. Dziewczyna nie boi się mówić, co myśli jej chęć pomocy i wsparcia ratuje "życie". Pewnego dnia na moście spotka mężczyznę, który chce skoczyć. Swoją otwartością, dobrym słowem udaje jej się odwiedź go od tego pomysłu. Całej sytuacji przygląda się Mariusz, który oczarowany nieznajomą chce ją poznać. Niestety nie udaje mu się to. Mijają lata, drogi tej dwójki przecinają się, lecz oni nie są tego świadomi. Różne miejsca, sytuację, osoby oraz Gloria i Mariusz. Coś ich łączy, mimo że nie znają się osobiście. Gdy już im się uda poznać, los nie będzie łaskawy, ale z przeznaczeniem nie da się wygrać. Co ich połączy?
  „Ślad anioła” pokazuje, czym jest przeznaczenie i nie warto z nim walczyć. Wierzycie w to? Główny bohater nie wierzył, do czasu kiedy sam nie zrozumiał, jak wygląda przeznaczenie. Ta historia pokazuje jak małe gesty mogą zmienić życie innych ludzi, jak kilka trafnie użytych słów może odmienić sposób patrzenia na sytuację, że dobre słowo może pchnąć innych do zmiany. Jedna osoba może zmienić wiele innych, dobroć i odwaga, a także chęć pomocy jak u anioła sprawiają, że Gloria ma wpływ na innych. Kobieta jest niesamowita, chciałabym poznać taką osobę w prawdziwym życiu. Jej pojawienie się w życiu różnych osób sprawia, że mówią o niej anioł. W końcu to ona wskazuje im ścieżkę do lepszego i szczęśliwego życia. Sama też takiego poszukuje, chociaż nie potrafi zastosować się do swoich rad. Los postawi ją przed trudnym wyborem, nie zdradzę o co chodzi, musicie sami przeczytać.
   Książka jest debiutem, napisana przyjemnym stylem, łatwy język sprawia, że szybko się ją czyta. Opisana historia powoduje, że pojawiają się łzy, uśmiech, a także zachęca do refleksji nad swoim życiem. Autorka stworzyła świetną fabułę, która daje do myślenia, dzięki niej poczułam, że ja także mogę zmienić swoje życie. Warto przeczytać tę historię, a potem przenieść do swojego życia rady Glorii. Polecam!

 

Współpraca z autorką

2 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger