Windykacja- jak odzyskać swoje pieniądze?

 

   Prowadzisz firmę, wykonałeś zlecone prace, a Twój klient nie chce zapłacić? Nie zwlekaj i nie czekaj na swoje pieniądze, zgłoś się do kancelarii prawnej i razem zastosujcie procedury, które mają na celu wyegzekwowanie długo. Windykacja to najlepsze rozwiązanie na uzyskanie zapłaty za swoje usługi.

   Windykacja to prawne działania, które mają na celu wyegzekwowanie zadłużenia.

Jak odzyskać należne Ci pieniądze?

 

  Jeśli Twój klient nie chce zapłacić za wykonaną pracę, należy zgłosić się do prawnika, który pomoże Ci w uzyskaniu należnej zapłaty. 

  Windykacja polubowna jest pierwszym etapem jest próba uzyskania pieniędzy polubownie bez konieczności zgłaszania sprawy do sądu. Prawnik wraz z wierzycielem telefonicznie/ e-mailowo wzywa dłużnika do uregulowania długo. Windykacja polubowna najczęściej przynosi zamierzony skutek, co jest wygodne dla obu stron. Jeśli jednak przed sądowne wezwania do zapłaty nie przynoszą skutku, przechodzi się do dalszych czynności, jakim jest windykcja sądowa.

  Windykacja sądowa wymaga złożenia pozwu do sądu, można zrobić to wykorzystują sądownictwo online. Korzystając z e-sądu, oszczędza się czas i pieniądze. Nie zawsze jednak jest taka możliwość i wtedy rozprawa rozgrywa się tradycyjnie w budynku sądu, odbywają się przesłuchania i zeznania. Windykacja sądowa wymaga czasu, dużej ilości formalności, ale zazwyczaj jest ostatnim postępowaniem ściągania długu. Kiedy dłużnik nie ureguluje długu wkracza komornik.

  Windykacja komornicza to ściąganie długu z dłużnika poprzez zajęcie jego dóbr materialnych i ich sprzedaż lub zajęcie pieniędzy znajdujących się na koncie. Działania komornika skutecznie odzyskują zadłużenie, nie da się odstąpić od działań komorniczych, gdy już zostaną wszczęte.

 

  Masz problem z odzyskaniem długu, skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnika, który znając prawo szybko i skutecznie zajmie się sprawą. We Wrocławiu specjalizująca się w windykacji kancelarią jest AIF.Wpis reklamowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger