„Florystki”, Alicja Sinicka

 

 Moje ulubione thrillery są spod pióra Alicji Sinickiej. Autorka za każdym razem mnie zaskakuje i pokazuje, że jej twórczość to prawdziwy majstersztyk. W ostatnich dniach przeczytałam „Florystki”, książkę która od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu jak struna.
  Helena jest właścicielką kwiaciarni, w której pracuje Sonia jej najlepsza przyjaciółka. Kobiety poznały się pewnej tragicznej nocy, kiedy to Helena miała wypadek. Od tamtej chwili połączyła ich więź, która trwa wiele lat. Pewnego dnia Helena znika, a w kwiaciarki znajdują się ślady krwi. Kobieta wyjechała w góry, a tam zaginęła. Czy aby napewno? Co wydarzyło się w weekend? Sonia wraz z mężem Heleny próbuje rozwiązać zagadkę zaginięcia kobiety. Poszlaki, tropy i przypuszczenia Soni doprowadzą ją do poznania drugiej strony Heleny i tajemnic z przeszłości. Czy uda się odnaleźć kwiaciarkę?
  Historia jest wciągająca, od pierwszych chwil zaczyna się ciekawe śledztwo, gdzie napięcie rośnie, a nowo poznawane fakty są zaskakujące. Autorka świetnie wkręca czytelnika, daje poczucie rozszyfrowania zagadki, a potem szybko je odbiera, zmieniając trop. Prawda jest nieoczywista, szokuje i przyspiesza bicie serca. Rozszyfrowanie zagadki zaginięcia Heleny jest nie łatwe, ale pomaga w tym jej pamiętnik, który czyta Sonia. Opisane fragmenty z życia Heleny są poruszające, tragiczne i niezwykłe, a najgorsze jest w tym to, że bardzo realne. Poszukiwania bohaterki nie będą łatwe, odkryją wiele nieprzyjemnych spraw zwłaszcza dla Soni i męża Heleny. Ta dwójka mimo życia u boku Heleny nic o niej nie wie, a poznawanie jej na nowo nie będzie łatwe. Jaka jest tak naprawdę Helena i co ukrywa? Czy jej zniknięcie to tylko gra? Sprawdźcie, czytając „Florystki”. Zapewniam, że finału tej historii nie przewidzicie, a czytanie sprawi Wam wiele emocji.

  „Florystyki” to bez wątpienia świetna historia dla każdego, nie tylko fanów thrillerów. Wartka akcja i zaciekła walka o odnalezienie Heleny, to tylko wierzchołek góry tej historii. Dla mnie 5/5. Jeśli jesteście już po lekturze, to inne ciekawe książki znajdziecie w internetowej księgarni TaniaKsiazka.pl

Czytaliście? Lubicie książki Alicji Sinickiej?Współpraca reklamowa

9 komentarzy:

 1. Często sięgam po twórczość tej autorki. Ta książka czeka na mnie w kolejce na przeczytanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki tej autorki, a Florystki mam w planach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. w takim razie będę musiała w końcu przeczytać jedną z ksiązek tej autorki
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele osób poleca twórczość tej autorki. Może też będę chciała się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię książki tej pisarki, potrafi trzymać czytelników w napięciu i zmusza do wielu refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam za sobą tylko jedną książkę autorki, ale chętnie spróbuję innych jej powieści. Czytałam też jej książki dla dzieci, znasz?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam trylogię tej autorki i wywołała dużo emocji, muszę sprawdzić inne jej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 8. zaczytanamarzycielka81 maja 2024 23:11

  Nie miałam okazji czytać nic twórczości autorki, jednak mam w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Intrygująca książka, z chęcią po nią sięgnę. Jestem przekonana, że będę zachwycona. Angela

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger