Wideodomofon- na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

  

  Domofon i wideodomofon to standardowe urządzenie przy ogrodzeniu domu jednorodzinnego, które pozwala na pierwszy kontakt z gościem i otwarciem mu wejścia. Domofony z kamerami to najczęściej montowane gadżety, które mają kilka funkcji. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wideodomofonu?Co to jest wideodomofon?

  Wideodomofon to urządzenie montowane na ogrodzeniu posesji, które pozwala na rozmowę z osobą chcącą wejść, zobaczyć ją i nagrać obraz. Wideodomofony stanowią także element ochronny i alarmowy, ponieważ mogą nagrywać obraz i przekazywać go na telefon komórkowy. Urządzenie składa się z bramofonu umieszczonego przy wejściu oraz z unifonu, umieszczonego wewnątrz domu, a także z zamka elektromagnetyczny, który pozwala zdalnie otworzyć bramkę lub bramę wjazdową. Wideodomofon różni się od domofonu możliwością zobaczenia osoby za ogrodzeniem, domofon pozwala tylko na kontakt dźwiękowy.

Jak działa wideodomofon?

  Urządzenie na ogrodzeniu (monitor z kamerką i mikrofonem) rejestruje dźwięk i obraz, a następnie przesyła go do urządzenia w domu, który składa się z ekranu i głośnika. Domownicy, patrząc w ekran, widzą osobę przebywającą przy ogrodzeniu, mogą z nią porozmawiać oraz otworzyć jej wejście z domu.

Na co zwrócić uwagę wybierając wideodomofon?

  Kupując wideodomofon należy zastanowić się jaką ma on pełnić funkcję, czy ma być przewodowy czy bezprzewodowy, z monitorem zwykłym lub dotykowym, z połączeniem wi-fi. Ważna jest odległość ogrodzenia od domu, ponieważ wideodomofon bezprzewodowy ma ograniczony zasięg, jeśli wybieramy urządzenie przewodowe, musimy mieć odpowiednie zasilanie. Urządzenie przewodowe jest zdecydowanie bardziej praktyczne, jego działanie jest lepsze ze względu na połączenie, które daje lepszy dźwięk i obraz. Urządzenie posiadając połączenie wi-fi daje możliwość łączenia z aplikacją, która w telefonie pokazuje wszelkie dane. Dodatkową funkcją wideodomofonu jest opcja nagrywania obrazu i dźwięku np. gdy nas nie ma w domu, a chcemy wiedzieć, kto chciał wejść. Jest to dobra opcja ochronna, ponieważ może nagrać potencjalnego złodzieja. Działanie domofonu jak monitoringu podnosi znaczenie cenę urządzenia. Najtańszy i z podstawowym wyposażeniem wideodomofon możemy kupić już za kilka stówek, lepszy model z dodatkowymi funkcjami jest znacznie droższy. Na stronie 5tech.pl możecie zapoznać się z kilkoma modelami wideodomofonów oraz poznać ich działanie, funkcje i dodatkowe możliwości.

Korzystacie z wideodomofonów?Współpraca reklamowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger