LEGO DUPLO My First Pociąg ze zwierzątkami

 

  28 styczeń to Międzynarodowy dzień LEGO. Przyznaję, że nie tylko moje dzieciaki lubią się nimi bawić, ale ja sama z nimi układam te klocki i wymyślam zabawy. Frajda dla wszystkich, zwłaszcza gdy do zabawy dołączą nowe elementy. My First Pociąg ze zwierzątkami to nowość od LEGO, która szybko zawitała w naszym domu. Mieliśmy już inny zestaw zwierzątek, więc byłam pewna, że ten przyjmie się u synka z radością.


  Pociąg ze zwierzątkami składa się z trzech klocków wagoników oraz czterech zwierzątek z gospodarstwa domowego: kogut z ruszającą głową, koń, owieczka i krowa. Cała gromadka jest kolorowa i pięknie wygląda, nadruki „twarzy” są przyjemne i urokliwe. W zestawie są dodatkowe dwa klocki, które pozwalają na składanie innego wyglądu zwierząt. Mamy także karty z rysunkami zwierzaczków, które mogą służyć do różnych zabaw, nie tylko do odwzorowania.


  Klocki są sporej wielkości, dobrze leżą w małej rączce dziecka, łatwo się składają. Są bezpieczne, nie mają malutkich elementów, które mogłyby zostać połknięte. Z każdą nową zabawą widzę, jak mój synek coraz lepiej sobie radzi ze składaniem. Na klockach widać dobrze jak ćwiczenia doskonalą umiejętności. Klocki LEGO ćwiczą motorykę małą, są rozwijające.  Pociąg ze zwierzątkami LEGO Duplo to idealny zestaw dla małych wielbicieli zwierzaków, którzy chętnie się nimi bawią. Można z łatwością łączyć go z innymi zestawami klocków, wymyślając różne zabawy i tym samym ćwiczyć kreatywność. U nas z tymi klockami uczymy się nazw zwierząt, kolorów, kształtów. Mikuś ma 15 miesięcy, ale rozwija się wyjątkowo szybko, przez co zdobywanie nowym umiejętności jest dla nas ważne. Klocki LEGO świetnie się do tego nadają.

  Ulubieńcem synka jest kogucik, a raczej jego ruchoma szyja. W innym zestawie taką szyję miała żyrafa i ona także była najczęściej wybierana do zabawy. Uważam, że takie elementy są super, zachęcają dziecko do zabawy.

  Nasz zestaw klocków LEGO jest dość pokaźny, Milenka lubi serię Friends, a Mikołaj ze względu na swój wiek ma dostęp tylko do Duplo. Chyba czas na mnie i męża oraz zakup klocków dla nas. Mnie osobiście podobają się kwiaty z LEGO Icons, a mąż wybrałby pewnie coś z Technic. Może to jest pomysł na Walentynowy prezent, jak myślicie? Duży wybór LEGO znajduje się na stronie Taniaksiazka.pl ,gdzie każdy fan układania klocków wybierze coś dla siebie.

Jakie LEGO najbardziej lubią wasze dzieci lub wy sami?


 

Współpraca reklamowa

8 komentarzy:

  1. Klocki lego to najlepsze zabawki mojego syna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze będę zdania, że lego to klocki, uniwersalne, ponadczasowe, a przede wszystkim rewelacyjnej jakości. Potrafią przetrwać pokolenia i to dosłownie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Duplo nam służyły znacznie dłużej niż potem zwykłe Lego. Może to kwestia właśnie wielkości - dzieciaki budowały całe miasta, także dla lalek. To zabawa na lata!

    OdpowiedzUsuń
  4. Duże, bezpieczne klocki idealnie nadają się do małych rączek i pomagają w rozwijaniu motoryki małej oraz kreatywności. Świetnie, że klocki LEGO oferują tak różnorodne możliwości zabawy, ucząc przy tym nazw zwierząt, kolorów i kształtów.

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo fajny zestaw i widać, że Mikusiowi się podoba :) Też lubię klocki LEGO i nawet się zastanawiam, czy sobie nie kupić jakiegoś zestawu dla dorosłych ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Lego jest klockami, które popularne i znane są już od wielu lat. Bez wątpienia każdy znajdzie zestawy idealne dla siebie na różnym etapie życia.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger