Jaką drukarkę wybrać do biura?

 

  Wybór urządzeń do biura nie jest łatwy i często ogranicza go koszt sprzętu. Ważnym i niezastąpionym urządzeniem jest drukarka, która musi znajdować się w każdym biurze nieważne czy przedsiębiorstwo jest małe, duże czy jednoosobowe. Jaką drukarkę warto kupić?
  Nie polecę Wam dokładnego modelu drukarki do biura wartej uwagi, ale wskażę parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru.

  Mamy dwa typy drukarek atramentowe i laserowe. Atramentowe tradycyjnie nadają się do drukowania tekstu, ale także materiałów kolorowych i zdjęć. Ich koszt jest niższy do cen urządzeń laserowych, jednak tuszu są dużo droższe i mniej wydajne. Drukarki laserowe są droższe, jednak tonery do druku można kupić za kilka złotych. Tonery uzupełnia się specjalnym proszkiem, który składa się z pigmentu, żywicy termoplastycznej i żelaza. Drukarki laserowe można podzielić na dwa typy: monochromatyczne, które drukują tylko na biało-czarno i kolorowe. Ich żywotność i koszt eksploatacji zdecydowanie zachęca do zakupu.

  Wybierając drukarkę warto zwrócić uwagę na szybkość jej działania. W dużych firmach, gdzie jest wiele pracy, drukarka dziennie bardzo dużo pracuje i powinna robić to szybko. Często szybkość druku na minutę różni się od danego modelu ,w minutę można wydrukować 35 stron z tekstem czarno-białym lub 20 stron kolorowych.

  Sama drukarka do biura to często za mało. Dobry sprzęt powinien być wielofunkcyjny i wyposażony także w skaner, który pozwoli na szybkie i łatwe skanowanie np. dokumentów i bezpośredni ich wydruk, bez konieczności podłączenia z laptopem. Kolejnym funkcje dobrej drukarki to automatyczny druk dwustronny i funkcja faksu. Dodatkowo łączność wi-fi jest dużym ułatwieniem, wtedy z jednej drukarki może korzystać kilka osób, z różnych komputerów, a nawet biur.

  Zakup drukarki do biura wymaga dobrego przygotowania się, przeanalizowania czego oczekujemy od tego sprzętu i jak ma działać. Jest to zakup na wiele lat, często kosztowny, dlatego nie należy w tej kwestii podejmować pochopnej decyzji. Fajnym rozwiązaniem jest wynajem drukarki i sprawdzenie jej w swoim biurze. Taki test pozwoli na poznanie sprzętu i sprawdzenie jego wydajności. Firma Telcop zajmuje się wynajmem sprzętu biurowego, w tym drukarek. Jest to świetna opcja, kiedy chcemy poznać dany sprzęt lub nie chcemy inwestować dużych pieniędzy i wolimy go wypożyczyć na dany okres.

 

Współpraca reklamowa

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger