Krzesło biurowe- na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

 

  Praca w biurze jest ściśle związana z pozycją siedząca przy biurku, co ma wpływ na stan kręgosłupa. Kilkugodzinna pozycja siedząca na źle dostosowanym krześle powoduje ból pleców, szyi, a także nóg. Dlatego fotel biurowy musi być dostosowany do osoby na nim przebywającej, aby zachowała zdrowy kręgosłup.

 Jak wybrać krzesło biurowe?


  Fotel biurowy musi być ergonomiczny i wygodny. Jest to jeden z najważniejszych elementów do pracy przy biurku, dlatego powinien być dostosowany do osoby, która będzie z niego korzystać, z jej preferencji i potrzeb. Fotel biurowy musi być dostosowany do wysokości osoby pracującej na nim, czyli wielkość to pierwsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Następnie to typ oparcia, podłokietników i podstopników.

  Krzesło musi mieć regulację wysokości, oparcia i podłokietników. Dzięki temu łatwo można je dopasować do osób niższych lub wyższych.

  Kolejna rzecz to materiał, którym pokryte jest siedzisko i oparcie. Powinien być on przewiewny, miękki i łatwy w utrzymaniu czystości.

  Krzesło biurowe na kółkach tz. obrotowe jest idealne do większych pomieszczeń, gdzie ciągle się poruszamy, przesuwamy i obracamy. Kółka pozwalają na wykonywanie tych czynności na siedząco.

  Udogodnienia, które dodatkowo polepszą jakość pracy na krześle biurowym to: wyprofilowane oparcie, dodatkowe wzmocnienia poszczególnych części kręgosłupa, zagłówek, funkcją grzania lub chłodzenia. 

  Dobrze dopasowany do sylwetki fotel pozwala na "zdrową" pozycję ciała, która wpływa nie tylko na prace, a także na samopoczucie. Zła postawa ciała podczas siedzenia np. zwisające nogi, zgarbienie czy skrzywienie prowadzi do wielu napięć mięśni, dolegliwości, bólów co przekłada się na jakość pracy.


  Szukasz idealnego fotela biurowego dla siebie lub swoich pracowników? Zajrzyj na stronę biurowemetalowe.pl i zapoznaj się z ich ofertą foteli gabinetowych, krzeseł gabinetowych i specjalistycznych.


 Współpraca reklamowa

7 komentarzy:

 1. Właśnie będę musiała sobie kupić - dzięki za ten post

  OdpowiedzUsuń
 2. dobre krzesło jest bardzo istotne przy pracy na komputerze wiem coś o tym,
  mój kręgosłup na złe wyprofilowanie od razu reaguje
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje krzesło biurowe właśnie "umiera" więc czas rozejrzeć się za czymś nowym i trwalszym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre krzesło biurowe to podstawa. Dobrze wiedzieć, gdzie takich szukać. Pomocny wpis.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, że odpowiednie wsparcie dla pleców i możliwość dostosowania fotela do indywidualnych potrzeb są kluczowe dla zdrowia kręgosłupa i ogólnego komfortu pracy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem przekonana, że te wszystkie aspekty są bardzo ważne. Wezmę to pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy wpis. Myślę, że wiele osób skorzysta z rad, które tu umieściłaś podczas zakupu takiego krzesła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger